Nasterea la Arcadia - Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

ce vreme faina afara, si s tot anunta asa,si eu ieri mi-am luat ghete
app de sirop, oare are ceva daca ii dau fara apa, o lingurita ,zilnic?mai bine il ia asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Salutare!!

Am citit ca e o mare magarie ce scrie pe ambalaj cu Bio,fara hormoni,acuma sa intre in vigoare legea prin care sunt obligati sa demonstreze ca tot ce scri si fac publicitate sa fie dovedit.

Corina,incearca sa-i pui siropul ca toping la vreo budinca,eu asa am facut,bine nu am avut successi felicitari ptr somnul luuung,sper sa nu fie cu deochi,si eu astept aceasta clipa

Azi i-am dat omleta din ou de prepelita,era un dulce cum papa el singurel,la un momentdat a bagat capu in farfurie sa ia mai mult.In 4 ore nu a aparut nici o pata sper sa trecem cu bine si sa nu fie alergic.
Iulia,voi ce mai faceti?

Nico cum sunteti cu raceala,mai bine??

Simo nu a mai intrat de ceva vreme,nici Katy,Lena,fetele pe unde sunteti???



PS. scuze daca am ratat pe cineva


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:



clau, a mea nu papa pireuri/budinci..tot ce e moale,tre sa ia ea in mana mancarea altfel nu mai vrea nik,de asta ziceam ca direct din lingurita e unica optiune convenabila pt ambele parti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Fetelor ce spaima am tras azi ,Andrei a cazut din scaunul de masa ,mie mi s-a parut ca a cazut in cap dar totusi nu cred ca nu i-a iesit nici un cucui ,a plans putin iar dupa aia mi s-a parut ca s-a albit tot la fata si facea ochii mici mici ,vai ce m-am speriat dar si-a revenit ,eu eram langa el dar cu spatele cand a cazut ,Doamne ce cosmar !!!
In rest in fiecare zi face din ce in ce mai multi pasi singurel ,ieri a facut cam 6 pasi
O zi faina va doresc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia_iulia

Fetelor ce spaima am tras azi ,Andrei a cazut din scaunul de masa ,mie mi s-a parut ca a cazut in cap dar totusi nu cred ca nu i-a iesit nici un cucui ,a plans putin iar dupa aia mi s-a parut ca s-a albit tot la fata si facea ochii mici mici ,vai ce m-am speriat dar si-a revenit ,eu eram langa el dar cu spatele cand a cazut ,Doamne ce cosmar !!!
In rest in fiecare zi face din ce in ce mai multi pasi singurel ,ieri a facut cam 6 pasi
O zi faina va doresc !



Pupam cucuiatu

Si noi am luat o tranta aseara de toata frumusetea,sub atenta noastra supraveghere...de pe pat tup jos pe orizontala...ne harjoneam..parinti iresponsabili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

auleu iulia, pupam baiatul ca sa uite incidentul si sa fie totul bine
e pe bune treaba cu indemnizatia,si unde putem afla la cine se aplica?noilor mame sau tutror din concediu?
un subiect spumos deschis depre relatia mama-fiica desprecrestereacopilului
http://www.facebook.com/groups/alapteazamamami/.
comentariul suprem a lui Zoozie Mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Salutare!!

Am citit ca e o mare magarie ce scrie pe ambalaj cu Bio,fara hormoni,acuma sa intre in vigoare legea prin care sunt obligati sa demonstreze ca tot ce scri si fac publicitate sa fie dovedit.

Corina,incearca sa-i pui siropul ca toping la vreo budinca,eu asa am facut,bine nu am avut successi felicitari ptr somnul luuung,sper sa nu fie cu deochi,si eu astept aceasta clipa

Azi i-am dat omleta din ou de prepelita,era un dulce cum papa el singurel,la un momentdat a bagat capu in farfurie sa ia mai mult.In 4 ore nu a aparut nici o pata sper sa trecem cu bine si sa nu fie alergic.
Iulia,voi ce mai faceti?

Nico cum sunteti cu raceala,mai bine??

Simo nu a mai intrat de ceva vreme,nici Katy,Lena,fetele pe unde sunteti???



PS. scuze daca am ratat pe cineva


Mami fericita de David 12.09.11


Buna ziua
Noi va citim in fiecare zi. De noi ce sa va spunem...suntem bine, avem 4 dintisori (3jos si unul sus), am depasit perioada aceea de stagnare, acum are 8kg800g, ne chinuim cu mancarea.
Asteptam sa plecam,acusik in Italia 1 sapt k a nascut sora mea acum o luna si mergem la cumatrie...bb Darius are deja si pasaport:D

O zi superrr! la dragalasi!

Mami fericita cu Stefan Darius15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Simo si bb David tre sa-i fac pasaport...intrebare: e necesar sa fie prezenti ambii parinti la depunerea dosarelor?

Ma bucur ca sunteti bine si petrecere frumoasa! cU CE MERGETI? CAR/AVION? DACA E CU AVIONUL,IAR O SA VREAU DETALII :)(scuze de litere mari,a dat D cu degetul).

Corina si eu is tare curioasa cu astia 85%,la cat de tigan e statul parca vad ca se da la cele care urmeaza sa nasca...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Clau, noi am fost aman2 la depunerea actelor pt ca asa am citit pe site ul lor.
Plecam cu avionul, de la Bacau.

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput