Nasterea la Arcadia - Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

BUNA LA FETE !!!
Eu tot asa ,intru ,citesc dar nu mai apuc sa scriu nik ,nu ma lasa ANDREI DORESTE ATENTIE EXCLUSIVA !!!!
Daca tot vorbiti despre mancarici ,Andrei are 3 mese diversificate si 2 -3-4 de titi ,asta mai ales noaptea
Azi a mancat la micul dejun iaurt din lapte de capra ,cam 250 gr ,DA DA ati citit bine ,cateodata manaca si 300 gr
La pranz va avea pireu de legume cu galbenus si putina carnita de pui iar pe la 18 fructe cu cereale fara gluten ,apoi titi inainte de culcare si pe parcursul noptii daca mai doreste ,ANDREI se trezeste o data sau de 2 ori pe noate ,e cuminte
Merge de o manuta ,a facut si vreo 2-3 pasi singurel dar nu si-a dat seama de ce a facut ,eu in schimb eram in culmea fericirii
La capitolul dinti tot 4 avem ,ceilalti se lasa asteptatidar si cand or veni
Vaccinul de 1 an nu l-am facut fiindca nu are M F ,ne-a zis sa incercam cam pe 10 oct ,pana atunci stres pe mami
CLAUDIA nasol ca ramaneti singurei ,dar parca spuneai ca e pt 3 luni ,acum s-a schimbat pe pertioada nedeterminata ? nasol oricum, stiu cum e ,intr-un fel parca ma organizez mai bine dar mi-e dor de tati
ANDREI doarme acum asa ca am putut scrie cateva randuri
la fete !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

clau, nu te mai du in piata ca nu am gasit dovleac.nici nenea cu laptele de capra,l-am sunat si a zis k nu vine k l-a lasat ciobanul si era cu caprele pe camp,vine maine dimi pana la 10.
am luat lapte de vaça pt mine si oua prepelita.
clau, e ok zaharul invertit. unde ai gasit siropul ,ca eu tot caut de vreo 2 zile si nici un plafar nu-l are pe asta de coacaze. diseara merg sa vad dak au adus in statie,daduse comanda.
si asa il faci, o lingura la 300ml?a mea nu cred ca bea atat ,pot sa-i pun mai putin apa,vreo 150ml?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori

clau, nu te mai du in piata ca nu am gasit dovleac.nici nenea cu laptele de capra,l-am sunat si a zis k nu vine k l-a lasat ciobanul si era cu caprele pe camp,vine maine dimi pana la 10.
am luat lapte de vaça pt mine si oua prepelita.
clau, e ok zaharul invertit. unde ai gasit siropul ,ca eu tot caut de vreo 2 zile si nici un plafar nu-l are pe asta de coacaze. diseara merg sa vad dak au adus in statie,daduse comanda.
si asa il faci, o lingura la 300ml?a mea nu cred ca bea atat ,pot sa-i pun mai putin apa,vreo 150ml?

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011




Eu am luat de la plafarul de la mine,la 2 baieti.Pe sticla scrie 3 linguri la 250ml apa,eu am masurat cat are cana cu pai a lui tzumpi si pun mai putin...
Am gasit un nene de la Carlig care are lapte de capra,o sa merg eu,cand are el drum imi aduce,iar oua de prepelita merg la om acasa diseara,prin Podu de fier,o sa vad exact cum arata treaba..pe mine ma intereseaza sa fie proaspete...o sa iau si o prepelita sa o gatesc


Iulia tati al nostru pleaca si cand reuseste sa gaseasca casa,sa mobileze si sa ne ia bilet de avion,au revoir romania ,noi aproximam ianuarie....acuma cum o vrea Domnu...

Azi a stat tzumpi pe olita 40min si nika dle,copilul meu nu face nik cat sta la oala,nici cu dusul la baie nu am noroc,tot pe langa de fiecare data,incep sa ma ingrijorez.....nu mai sunt zen,cred ca gresesc.......
ceva de citit: http://babygooroo.com/2011/05/can-i-make-my-baby-smarter/2/

PS. Cata conversatie ,like,like

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

pe unde mai exact in 2 baieti,ca nu stiu ?un reper..
unde plecati?de tot?waw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori

pe unde mai exact in 2 baieti,ca nu stiu ?un reper..
unde plecati?de tot?waw

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011


daca stii unde sunt covrigi calzi,e un fel de scladire rotunda ca o insula,covrigi,vreo 2 bombe,um amanet si plafarul,ere preturi mult mai bune ca in statia din dispecer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

am luat siropul minune , nu stiu cum de nu mi-a trecut prin cap acel magazin, pt ca stiam de el. mersi clau. dar sa stii k preturile sunt la fel, diferenta e de50 bani.
am vazut mai ieftin chiar pe vianaturalia, 15lei,dar nu este momentan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Iar e liniste pe aici ! Unde ati fugit ? Ca afara e tare urat !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

ooof ce uratenie de vreme, da' cik mai vin si zile frumoase
noi de bine ce incepusem sa dormim bine , de ieri are muci si respira greu.bineinteles, azi noapte greu cu somnul.am taiat o ceapa azi noapte si am pus-o langa noi si a reusit sa doarma mai mult de o ora,2 chiar nu mai retin ,is cam varza .i-am pus si sterimar, ca nici nu suge bine,da asa mai plange de mooor si efectul e cam scurt. sper sa treaca repede ,ca suntem si singure si cu vremea asta..o sa-mi fie greu
voi ce faceti, mamici/burtici,pe unde mai sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Si noi pe aici...am zis sa nu mai scriu numai eu

Corina
sa treaca repede,si noi am avut acum 2 sapt muci,era groaznic noaptea...sterimar cupru,aspirat des si eu i-am dat fluimucil in loc de aerosoli,ca nu sta ...
Poti sa faci o oala cu infuzie de mnusetel eucalipt si cimbrisor,la cristele pe site ai mai multe detalii..

Noi suntem bine....ieri am fost si am vazut cum se cresc prepelitele la nenea de unde o sa cumpar outele,are o ferma cu prepelite,pui,gaini,curcani,iepurasi,mi-a arata ce le da sa pape,mi-a placut de dumnealui.

Ieri i-am dat lui pui budinca de gris cu lapte indulcita cu o curmala hidratata,i-a placut .

Ieri m-am apucat de tricotat, mi se parea asa usor pe youtube

,dar nu stai sa vezi tre sa ai abilitati,in loc de caciula mi-a iesit pana acum bentita de fetitema gandesc daca mai continuu(vroiam caciula de bufnita)

Caut un combinezon de iarna ptr David,la Decathlon inca nu au aparut pe site,alte idei,am vazut la C&A sau HM,nu mai stiu sigur,dar mari si roz



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

ma gandeam chiar azi la curmale si eu
are si febra de vreo ora, nu i-am dat nimic inca.se poarta ca de obicei.
din decembrie pana in mai caprele nu mai au lapte, voi va puneti la congelator pt perioada asta?

Mergi la inceput