Nasterea la Arcadia - Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Clau, spor la facut tortulet si distractie placuta maine.
Ce reteta ai la tort?


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Multumesc mult

Reteta de tort e ceva de genul...blat din faina de mei cu suc de mar,curmale,praf de vanlie,banane toate blenduite si puse la cuptor,iar crema sin nuci caju cu suc de porto si lamaie,chia si miere 1 lingura.
si mai am o crema cu avogado si roscove si pasta de fructe,ma hotarasc acusica,inca nu am copt nik.

momentan ma fac frumoasa eu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Buna dimineata si de la noi, mai pe la amiaza.
Multumesc fetelor de incurajari.
Oiyoy stiu ce contine plantusinul dar decat antibiotic prefer benzoatul. La mine nu e agitat de la siropel.Multumesc pt sfaturi.
Claudia daca te consoleaza cu ceva zi noi avem noptile cam la fel.De multe ori papa 2-3 guri de lapte si adoarme la loc, dar pana le obtine scanceste.E dependent de mami si tzitzi.Dimineata e jale daca nu sunt langa el, mananca cel mai bine si mai mult lapte si se si trezeste pe la 13-14, deci trebuie sa stau langa el.
Succes cu tortuletul sa-ti iasa si la fel si cu petrecerea.

La multi ani, David! de acum esti cavaler, nu mai numaram lunitele.

Petrecere frumoasa si asteptam foto.
o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Trec si eu in fuga pe aici, cat sorb 2 guri de cafea in nebunia totala de saptamana asta. Noaptea trecuta iar am avut vreo 4 - 5 treziri, iar azi somn abia pe la pranz.... acu respir si eu un pic, dar trebuie sa fug sa vad cum au iesit culorile pe pereti in Copou si sa iau perdelele de la cusut. Maraton, ca de obicei, dar sambata e marea mutare, asa ca mai rezist un pic...

Claudia, salivez numai cand citesc reteta de tort...

La multi ani, David!!!

V-am pupat, am fugit, poate revin mai pe seara sa recuperez macar cu cititul.

Fascinatie

Dimineata cu parfum de bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

CLAUDIA ai baiat mare ,distractie placuta maine si spor la facut tort ,suna apetisant!
CORI intradevar sotii nostrii sunt colegi si pe deasupra si pescari
KATY sanatate la puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Claudia, vreau reteta detaliat cand ai timp, suna foarte bine. O sa ii fac si eu Maiei
O sa incerc zilele astea sa o testez :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Salutare

Azi va fac cinste cu tort si tot ce doriti voi,virtual....bebe D nu mai e bebe, e copil mare ,are un an ,un an frumos in care alaturi de voi am invatat multe lucruri

Petrecerea cu copii s-a terminat,ca la 12 deja toti vroiau sa doarma, a fost foarte frumos si obositor in acelasi timp,ma simt de parca as fi dansat o noapte in club

Sarbatoritul doarme si mami strange jucariile, e casa vraiste

Tortuletul a fost bun, cred ca data viitoare imi va iesi mai moale blatul,asa e cu pseudocerealele astea si mancarea vegana tre sa faci de 10 ori pana inveti ce si cum sta treaba


Lena retele le gasesti aici http://www.cristelageorgescu.ro/retete/vii-deserturi/,,stiu ca sunt persoana carora le displace dna..dar eu sunt la mijloc,aleg ce vreau si daca consider ca e ok ptr copilul meu restul parerilor nu ma intereseaza.
La prima incercare am facut "din ochi"si a iesit Ok,acum am respectat reteta si a iesit blatul cam tare....important e ca lui David ii plac, mie personal ..nu ma dau in vant...

Fug sa pregatesc pranzul si sa adun jucariile.
si multumesc pentru gandurile bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Buna ziua si la multi ani copilas dragalas, David!!!
Noi suntem fff suparati...ieri am fost la proba cantarului dupa cele 2 sapt de supt la tzatza si din ora in ora. Si ghici ce...Darius a luat doar 100g in 2 sapt
Doctorita a zis sa nu ma sperii k poate are o perioada in care a stagnat...dar cum sa nu ma ingrijorez dak bb a luat 500g in 3 luni
Doct a zis sa incep sa i dau si cate un biberon de LP sa vdm dak se schimba cu cv si i am facut azi un pik dar nici nu vrea sa vada biberonul. Nu a luat nici o gura...nush cum sa-l fac sa bea din biberon. Oufff....
O zi cat mai frumoasa tuturor


Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Salutare la toata lumea!

La multi ani, David!Multumim de tortulet Claudia.Ai baiat mare de acum.Sa fie sanatos si sa creasca mare si istet.

Iulia multumim de urari.
simonik la fel si Andrei a avut 2-3 luni cand a luat cam tot 100-200 g pe luna.Eu am icercat sa nu ma stresez atat timp cat e vioi si mananca.De cateva zile e mofturos la mancare si nu-i mai place ce-i placea inainte, dar o sa o scaotem noi la capat.Trebuie sa fim mamici zen.
o dupa-amiaza frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:



LA multi ani David !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

la multi ani DAVID!

Mergi la inceput