Nasterea la Arcadia - Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Dau si eu cafeluta azi

Iulia
ptr ieri,cat despre plecarea lui tati,ma gandesc cu groaza...si la noi pleca tati pe 15 oct si dureaza vreo 3-4 uni pana ne revedem,asa ca ma gandesc cu groaza...dar cum suntem super mamici vom trece cu bine si peste asta, o sa ne intareasca

Si eu vreau vesta de fas,vazusem una la Z,era 270 lei,am zis sa stea acolo 270 de ani, ca nici la 50% reducere nu o cumpar,am ochit in Carrefour si e 50 lei parca,inca nu am luat-o,poate ia nanuta si sa nu luam de 2 ori....ptr max 2 luni de toamna nu merita asa mullti bani, sau doar daca nu as avea ce face cu ei
Ma gandesc cu groaza ca trebuie sa caut caciulite si incaltari,la incaltari e jale....ce imi place nu-i vine si uite asa tre sa fac mici compromisuri...ca e si lat la piciorus....nu-s cu cine seamana tapaligos

Nu stiu ce sa va mai povestesc asa ca va urez o duminica minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

ce mica-i lumea iulia ,si sotul meau pleaca tot de pe 11 pana pe 28,sunt colegi
pe langa asta, si el e pescar INRAIT , si mai merge si des la PRUT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:



Aveti idee unde gasesc un banut de argint???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Puteti incerca sa cautati aici ce aveti nevoie pt bebei http://www.facebook.com/groups/301970419859159/ gasiti si noi cu eticheta, si noi fara eticheta.


La nunta a fost super. Cand am citit meniul am spus: eu stau pana la sfarsit: creveti, somon, curcan cu hribi, vitel
am plecat pe la 11 30 cand Maia a dat semne de oboseala

De bavetica nu stiu de unde ai putea lua.
Tipa de aici picteaza body-uri, poate face rost si de bavetele si le picteaza http://www.facebook.com/pages/Casa-cu-cadouri/222930082048
si aici http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150236494973813.326074.686278812&type=3
intrebi direct si vezi daca se poate sau nu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Lena merci de ponturi...habar nu aveam ca pe FB exista atatea minunatii....cat despre util parintilor...tocmai azi am iesit din grup ca nu am reusit sa inteleg polita cu azi ofer 5,4 samd...,mult spus nu am reusit...nu am avut chef sa inteleg .

Adica la 11.30 ati plecat acasa?? si ai ramas doar cu aperitivul sau ai prins ceva si din curcan cu hribi

Am luat azi body-urile de la imprimat, au iesit dementiale,dar cam scumpe,un tricou de om marte e 15 lei de imprimat, iar body=25 lei,pana si la astea dimensiunea conteaza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Am prins si curcan, ft putin, ca eram full
Ce ai inscriptionat pe body?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Multumesc de cafeluta Claudia, delicioasa.
Cat ma bucuram eu ca am scapat de antibiotic , dar tot asta am primit.
Andrei a inceput sa tuseasca urat de tot sambata si duminica si ii curge si nasucul.Am fost azi din nou la doctor si i-a dat sumetrolim si plantusin, dar cred ca antibioticul il sar de la mine putere.
A zis ca nu se aude rau la plaman si ca nu e nimic grav ci numai o banala raceala de toamna, asa ca dau numai siropelul de tuse.A mai zis ca e bine ca tuseste incarcat ca se elimina din plamani.Asa ca incerc sa fiu o mamica zen (si eu racita de altfel) si sa sper ca trecem cu bine peste tuse si mucusori. In rest Andrei e plin de energie si mai nou iesim la plimbare fara carut - mergem tinuti de o manuta, ca doar suntem mari.
Lena si eu am fost sambata la nunta, dar am stat pana la 5.Am avut o bunica- bona.Cand am ajuns casa aveam niste tzitzi pline cu lapte de credeam ca explodeaza.
Claudia banut de argint vezi la anticariat (sau cum se cheama unde sunt obiecte vechi si reconditionate), sau unde se vinde argint poate au.
O zi buna la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

Katy citeste pe ingrediente la plantusin si vezi ca are benzoat de sodiu ca si conservant parca. Eu am luat cand era Claudia de vreo 6luni si ea l-a resimtit prin laptic.tare agitata a mai fost in noaptea aia.pe urma am renuntat sa-l iau si s-a linistit si bebe. Tot cu ceaiuri de care mai stim d la bunici e de incercat ca alea-s cele mai naturale.eu am cerut de-acasa sirop de coacaz negru pt fata si din pacate si ala contine benzoat de sodiu.deci nu-i mai dau.pt dureri de dintisori incearca ceai de melisa+tei+putina sunatoare si de chimen.pupam baiatul si mama sa aiba rabdare si putere sa faca fata cerintelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Katy offf..pai muci si tuse asa urata am avut si noi si ne-am lipit pe langa Sumetrolin,cand am citit prospectul l-am aruncat la gunoi...noua ne-a mai dat un sirop care sa-l ajute sa expectoreze,din ala i-am dat o singura doza ca avea un gust de kkt,in schimb i-am dat 2 pliculete de Fluimucil care l-au ajutat si la muci si la tuse..tu fa cum crezi,dar eu nu vad rolul antibioticului in aceasta ecuatie....nu ai aerosoli? e cel mai recomandat si scapati repede si de muci,asta daca sta titirezu

Noi iarasi am avut o noapte maraton.....oare se vor termina vreodata???

Azi tre sa fac tortuletul ptr mini invitatii de maine,am emotii ca nu l-am incercat inainte sa vad daca imi reuseste,sper sa iasa bine!
Maine am petrecere cu bebelusi, cred ca o sa fie .....va zic poimaine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Clau, spor la facut tortulet si distractie placuta maine.
Ce reteta ai la tort?

Mergi la inceput