Nasterea la Arcadia - Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Neatza la amiaza!!

Multumim de cafea Katy

Declar bebe sanatos,care a dormit bine toata noapte si mami si tati fericiti ca s-au odihnit si ei,obisnuita sa ma trezesc din ora in ora,am facut si planton

Lena luat carte ma apucasi de citit....si sa zic de ce nu-l las la puti gol pe D,ca se trage de kuk asa de rau,ca se face rana,sa vedeti ce arsenal de jucarii am cand tre sa-l schimb,mai ales dupa baie,daca-l las toata ziu gool,nu-s ce-ar insemna asta

Poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

si eu declar un bebe sanatos, iar mami cam obosit dupa 2 zile de garda.nu mi-a mai facut febra si doctorita a zis ca nu se aude nimic la plamani.Am scapat de antibioticA fost doar eruptia caninului.
o seara buna la fete si linistita la bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci
Simo eu nu am facut niciodata branza calcica,eu am facut din lapte dorna bio, sau cel de 3,5 la care am adaugat iaurt(facut de mine, nu cumparat),iar cand nu am iaurt adaug zeama de lamaie sau de portocala(cea cu portocala e cand ii dau branzica sa zicem desert)Mami fericita de[/b][/i][/red] David 12.09.11[/b][/font=Script MT Bold]


Cum adik, se incheaga laptele dak pun lamaie? Si cam care sunt cantitatile?
Multumesc Katy

O seara frumoasa si La Multi Ani, tuturor sarbatoritilor de maine!!!

Mami fericita cu Stefan Darius 15.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Seara buna

Iulia, nu e greu, crede-ma :)
E mult mai usor decat cu scutece :P

Claudia este normal sa isi studieze corpul. Nu trebuie sa il lasi in fundul gol gol, doar sa nu aiba scutec. Adica ii dai pantalonasi scurti sau pantalonasi lungi in functie de temp.
Obisnuieste=te pentru ca o sa tot faca acest lucru.
E ok sa se exploreze :)

Katy, ma bucur ca e ok piticul

Noi maine mergem la nunta. Sa ne tineti pumnii :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Salutare!!!


Simo asta cu cantitatile ar fi cam asa..la 200 ml lapte o lingurita de suc de lamaie/portocala,eu sunt la stadiu din ochi acum ,si da se incheaga f bine si e mult mai buna,cea cu iaurt ramane sfanta.

Lena petrecere frumoasa va doresc ,asta inseamna ca ai gasit rochita perfecta, e in Iasi sau sunteti in deplasare? Asteptam pozici "via mobil pe FB "

Am fost la targul de haine de la polivalenta,ff frumos, adica sa va spun ce inseamna frumos ptr mine , am gasit un stand cu jucarii din lemn la niste preturi chilipir,asa ca am ajuns acasa cu o sacosa de jucarii, inca nu au ajuns acasa baietii mei de la plimbare, dar stiu ca trebuie sa gasesc o scuza buna lui tati

fug sa pregatesc pranzul lui tzumpi titirez ca de cand nu mai e mucos are o pofta de mancare ceva de speriat,plus .
Ii pun mereu melodia asta: http://www.youtube.com/watch?v=MntbN1DdEP0
deoarece e addicted to me

O super zi si nu in ultimul rand LA MULTI ANI tuturor cu numele de Maria



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Claudia, o sa pun pozici, nu chiar perfecta rochita, dar ok.
Jucariile din lemn sunt cu vopsele nontoxice? scrie acolo?
Ati hotarat unde taieti motul?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Claudia, o sa pun pozici, nu chiar perfecta rochita, dar ok.
Jucariile din lemn sunt cu vopsele nontoxice
? scrie acolo?
Ati hotarat unde taieti motul?



Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



De scris scrie pe cutie asa.....dar na nu stiu ce sa mai zic..deja am devenit sceptica la din astea....(de cand am comandat puzzel de lemn handmade si era ambalat made in china).

Despre mot...........pftiuuu,eu vreau fix pe 12,dar LUMEA VREA SAMBATA/DUMINICA...n-o sa fie mega agitatie, cativa la restaurant cu loc de joaca,pizza,bere,tort si sampanie,plus tort raw special ptr mini invitati(sper sa-mi reuseasca).
Sedinta foto am amanat-o ca vineri bb era morocanos....si nici eu nu am terminat recuzita,aproppo..unde gasesc o bavetica cu"my first year??"
La cat m-am agitat cu sedinta asta,parca vad ca imi iese un kkmaka,ca asa am eu noroc...

Distractie maxima la nunta si somnic dulce Maiei ca sa se distreze mami si tati

Azi Maia sarbatoreste ultima numaratoare in lunideci la inca una si vine anisorul.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KATY_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Claudia, o sa pun pozici, nu chiar perfecta rochita, dar ok.
Jucariile din lemn sunt cu vopsele nontoxice
? scrie acolo?
Ati hotarat unde taieti motul?



Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



De scris scrie pe cutie asa.....dar na nu stiu ce sa mai zic..deja am devenit sceptica la din astea....(de cand am comandat puzzel de lemn handmade si era ambalat made in china).

Despre mot...........pftiuuu,eu vreau fix pe 12,dar LUMEA VREA SAMBATA/DUMINICA...n-o sa fie mega agitatie, cativa la restaurant cu loc de joaca,pizza,bere,tort si sampanie,plus tort raw special ptr mini invitati(sper sa-mi reuseasca).
Sedinta foto am amanat-o ca vineri bb era morocanos....si nici eu nu am terminat recuzita,aproppo..unde gasesc o bavetica cu"my first year??"
La cat m-am agitat cu sedinta asta,parca vad ca imi iese un kkmaka,ca asa am eu noroc...

Distractie maxima la nunta si somnic dulce Maiei ca sa se distreze mami si tati

Azi Maia sarbatoreste ultima numaratoare in lunideci la inca una si vine anisorul.....


Mami fericita de David 12.09.11



Daca nu gasesti babetica gata inscriptionata poti lua una alba si ti-o inscriptionezi in carrefour acolo unde inscriptioneaza si tricour si cani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

LENA distractie placuta la nunta !!!!
CLAUDIA eu nu am mai ajuns la targ desi auzeam toata ziua reclama ,trecea o masina pe aici prin cartier
Esti ocupata toata cu petrecerea ,succes cu tortul si la sedinta foto !
Azi a fost ziua mea de nume ,ma cheama si MARIA ,dar nu am avut nici un chef de sarbatorit ,mi-am petrecut ziua in compania iubitilor mei :sot si copil ,nici nu imi imaginez o situatie mai placuta de atat
Sotul meu pleca iar de pe 11 pan pe 28 septembriedeci de ziua lui ANDREI nu va fi acasa,recuperam noi dupa
Am fost pe la Carefoure si DECATNLON si pe la PALAS ,ma uitam dupa o vesta mai grosuta din fas pt ANDREI dar nu am gasit decat in Carefoure dar marimi mai mari
Claudia stiu si eu cum e cu justificatul cuparaturilor pt ANDREI in fata sotului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui KATY_28


Daca nu gasesti babetica gata inscriptionata poti lua una alba si ti-o inscriptionezi in carrefour acolo unde inscriptioneaza si tricour si cani.

Mami fericita de bebe Andrei Edward 23.11.2011



Ar fi fain sa gasesc alba, dar nici de asta nu am gasit,sau nu am cautat bine....astept idei...



Mergi la inceput