Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Mie mi se pare in continuare aiurea sa-i scoti din cvorum pe cetatenii romani plecati (institutionalizand tratamentul diferentiat in fata legii), sa modifici numarul de alegatori dupa ce s-au incheiat alegerile, mai ales ca tu le-ai organizat si ai comunicat de buna voie cifrele.

Deasemenea modul cum s-a furat in mule judete este revoltator.

Iar ideea ca orice este posibil ca sa fie dat jos Basescu trebuie sa aiba o limita pentru ca beneficiile date de faptul ca Basescu nu mai este acolo din punctul meu de vedere sunt mult mai mici decat pierderile (economice, de imagine externa si semnalele de nerespectare a legii de la varf) cu aceasta criza politica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Dyanna, nu stiu, dar vom vedea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

E prima oara cand mi se intampla asa ceva la sectiunea politica, am cititi doar pe sarite ultimele pagini din discutii .

Voi chiar nu v-ati plictisit sa numarati setagurile?! Pe bune, indiferent din ce tabara ati fi. Indiferent ca e legea referendumului, a presedintelui, sau a oricui altcuiva. Cel mai clar lucru scris in orice lege e ca listele electorale pot fi contestate in 24h de la depunerea lor, dupa care pa la revedere!!

Exceptand faptul ca e o utopie sa ai listele electorale actualizate 100% in ziua referendumului (fie doar si pentru simplu fapt ca mor oameni si in dimineata alegerilor), bune sau rele, listele alea au fost aprobate tacit inainte de referendum de toata lumea, prin necontestarea lor!

Tot ce se intampla acum e circ pe paine! Pentru mine e limpede, legal acest referendum trebuie invalidat. Orice alta varianta prin care va fi validat acum reprezinta abuz si incalcare a legii!! Nici nu-mi mai bat capul sa inteleg daca listele sunt corecte sau nu. USL-ul le-a furnizat, sa se spele cu ele pe cap sau sa le puna in ordine pentru alegerile urmatoare! Nu te poti intoarce acum sa numeri mortii sau sa cureti listele. Fa-o pentru urmatoarele alegeri daca vrei sa fi corect.

Case closed!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Inainte de alegeri, 06.06.2012:

www.gov.ro/guvernul-a-hotarat-reducerea-cheltuielilor-publice-i-intarirea-disciplinei-financiarel1a117326.html" target="_blank">Guvernul a hotarat reducerea cheltuielilor publice si intarirea disciplinei financiare
"In ceea ce priveste reducerea cheltuielilor bugetare conducatorii autoritatilor si institutiilor publice ale administratiei publice centrale si locale au obligatia sa dispuna masurile necesare in vederea diminuarii cu 30% a cheltuielilor de protocol si a cheltuielilor cu deplasarile in strainatate in semestrul II al anului 2012, fata de cheltuielile de aceasta natura efectuate in semestrul II al anului 2011"

Dupa terminarea alegerilor locale si a referendumului, 07.08.2012:

www.gov.ro/informatie-de-presa-privind-actele-normative-care-au-fost-incluse-pe-agenda-de-lucru-a-edin-ei-guvernului-romaniei-din-07-august-2012-ora-14-00l1a117975.html" target="_blank">gata, au trecut alegerile

"I. ORDONANTE

Prin prezenta ordonanta se modifica OUG nr. 26/2012 in sensul ca la art. II alin. (2), lit. a) se introduce exceptarea de la diminuarea cu 30% a cheltuielilor aferente vizitelor oficiale, vizitelor de stat, precum si actiunilor externe privind reprezentarea si promovarea intereselor Romaniei, aprobate de primul-ministru."

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

http://online.wsj.com/article/SB10000872396390443792604577572910124653818.html?KEYWORD

The EU Can't Ignore Its Romania Problem
Brussels still has cards to play against Bucharest's corruption and cronyism.

Cititi articolul. Este interesant.
Nu-i o fituica de ziar, e vorba de un articol publicat azi in "The Wall Street journal".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

vedeti fetelor chiar nu trebuie sa va suparati cand am intrebat care e miza pt un sustinator USL daca cade Basescu. Este foarte greu sa crezi ca cineva mai poate sa sustina un grup infractional organizat doar din pura credinta ca ar fi corecti, cand in fiecare zi vin dovezi peste dovezi, ca nu fac decat sa calce tara asta in picioare, doar sa scape niste infractori de la puscarie, alde Nastase, Voiculescu etc. Ca ei nu realizeaza ca tot acest grup infractional e condus de un mitoman plagiator, un nebun care isi doreste si el sa fie presedinte, si de un escroc securist. Daca aceste stenograme ar fi fost de la PDL sunt sigura ca la acest moment, ar fi fost organizate miscari de strada cu jos Guvernul

si ce te frapeza cel mai tare e ca, sustinatorii USL, aici pe forum, nu sunt dezgustati de aceste convorvibiri cum sa se fraudeze Referedumul, sunt mai degraba oripilati de cum se poate ca cineva sa aiba dreptul sa asculte aceste convorbiri!

ma intreb acum, cat mai stau romanii in spatele monitoarelor si in fata televizoarele pana se hotrasc sa iasa odata in strada, sa puna capat la toate aceste acte infractionale. ma intreb ce mai trebuie sa faca acesti indivizi romanilor sa le ajunga cutitul la os.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Opriti nervisorii! Ia sa vedeti cum imi schimb eu radical optiunea politica!
Aseara, butonanand ca de obicei,, peste ce am dat? Am dat peste DDD si o emisiune in care se vorbea despre SIF-uri. Exact un subiect care nu-mi dadea pace!
Pe vremea asta acum 3 ani primeam si eu niste firfirei ca dividende si acum vreo luna chiar ma intrebam de ce nu mai primesc acel cupon de la Posta!
Subiectul este trasnet!Merita urmarit acolo unde se da!
Am intrat pe site-ul SIF 1 si m-am lamurit!
Ete ai d'aqu ca am primit numai pe anul trecut 100 RON pe certificat!

Am mai primit si ce mi se cuvenea pe ultimii 2 ani si ma intreb cine a incasat dobanda pe ei pt. ca eu ca proasta nu am stiut de ei ca sa ii cer!Proasta sau prostita pt. ca pana in 2009 primeai un cupon prin care erai anuntat ca ai dividende de incasat!
Pai cand vine unu' si te atentioneaza, te trage de maneca si-ti spune ca ai niste bani de luat si ca trebuie sa te duci la banca, te mai si pune la curent cu masinariile unor smecheri, cum sa-l privesti?
Sa il privesti ca pe martafoii care acum ne fac de rusine in toata Europa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

B-nica cu scuzele de rigoare dar e strict vina ta. Ai actiuni te interesezi de ele, asta cu sa vina cuponul prin posta e misto sa fie dar in rest e obligatia ta sa-ti manageriezi incasarile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Da Marina ai dreptate, am si recunoscut, dar este edificator cum de 2 luni suntem bagati intr-o lupta CARE DESI NU ESTE A NOASTRA ii suportam consecintele cu varf si indesat!
Sa mai si chibitam ca prostii pe langa beligeranti mi se pare prea mult!
Indiferent de culoarea politica, cetatenii ar trebui sa-i sanctioneze mai dur pe cei care au luat-o pe aratura in lupta politica!

Mergi la inceput