Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

laura, n-am prea inteles de ce am luat cartonasul, sincer. dar presupun ca-i greu sa fii impartial si inteleg emotia implicarii in dispute politice, chiar din partea moderatorilor. asa ca am lasat-o cum a picat.


da portocalia, exact pentru ca tii cu Basescu si m-ai enervat pe mine ai luat tu cartonas . Atac la persoana e numai cand esti tu jignit, nu? (zic un 'tu' asa generic, nu tu ca persoana)



mai, ar fi fost culmea sa iau cartonas pentru ca tin cu basescu, pentru ca eu chiar nu tin nu basescu! basescu e un jegos de marca, dar culmea, a reusit o tara stabila, prin criza. ceea ce usl-ul a distrus in 2 luni, post criza si pe cer senin. asa, din joaca de copii cretini. sorry, nu pot, pur si simplu sa vad vreo logica in tot circul asta.

nu-s legata sentimental de niciun "leader", eu ma uit doar la buzunar si la ce zic pietele. si nici una nu zice de bine. si daca pe mine, care am legaturi economice mai firave cu romania (dar am, totusi!) ma arde, eu nu pot intelege cum nu va arde pe voi, astia de traiti acolo, castigati salarii si platiti facturi acolo. stiu ca romanul e sentimental si patimas, dar chiar asa?

si un edit mic, ca sa ma refer la partea "Atac la persoana e numai cand esti tu jignit, nu?": eu nu cred ca am raportat vreodata ceva la moderator, consider ca atunci cand te bagi in discutii fierbinti iti asumi escaladarea tonului si joci pe muzica din context. deci nu vad de ce imi reprosezi mie asta, in niciun caz nu-s vreo mimoza, care sare plansa la moderator, s-o apere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

pai, sincer, si mie mi se pare fanatica copiloi. genul de om labil si entuziast, pe care nu-l vrei in zona ta de confort. si da, chiar ma intreb care-i miza ei, pare animata puternic de ceva mai presus de ratiune.


....copiloi fanatica?!.. e mic copil...au fost zile cand apareau topicuri pe banda rulanta, sa nu mai zic de zile cand se nasteau sondaje la foc automat....

eu asa am vazut...sau poate mi s-a parut, or fi efectele flacarii violet...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia

pai, sincer, si mie mi se pare fanatica copiloi. genul de om labil si entuziast, pe care nu-l vrei in zona ta de confort. si da, chiar ma intreb care-i miza ei, pare animata puternic de ceva mai presus de ratiune.


Hai mai,chiar asa?

Daca omul are alta parere ,ba o mai si argumenteaza .......
Etichetarile denota altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

se pare ca in aceste discutii ori tii cu basescu, ori nu prea ai ce cauta pe aici, din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

se pare ca in aceste discutii ori tii cu basescu, ori nu prea ai ce cauta pe aici, din pacate.

stoian


Da` tu cu cine vorbesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Revenind la oile noastre, se pare ca revolta celor trei judecatori de la CCR are o miza foarte precisa: conform domnului Valeriu Zgonea, presedintele Cam Dep, in momentul in care doi sau trei sau cinci judecatori sunt judecati de catre colegii lor, ei nu au drept de vot si isi pierd calitatea de membru . In consecinta, cei cinci judecatori care nu convin USL s-ar putea sa zboare din CCR, c-asa este democratia in varianta usele.. Se doreste ca ei sa fie judecati macar doi cate doi pentru ca sansele se zbor sa creasca exponential.

Asa ca listele sunt praf in ochi, adevarata lovitura este cea care se va da la CCR pentru scoaterea din Curte a 5(cinci) judecatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Fetelor, probabil ca toata lumea e impatimita zilele astea, fiecare cu propria-i motivatie.

Din punctul meu de vedere dezbaterea e sanatoasa ( desigur nu in orice conditii si nu utilizand orice termeni).

Haideti sa ne intoarcem la dezbatere si avand in vedere topicul pe care subsemnata l-a initiat, va propun sa revenim asupra lui:

Efectele inconstientei crase a USL

http://www.zf.ro/burse-fonduri-mutuale/statul-propune-majorarea-capitalului-oltchim-cu-2-mld-lei-9935635 Oare nu a incercat guvernul Ungureanu sa privatizeze societatea asta? Acum ii platim pierderile din buzunarul nostru, al tuturor.


http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/cati-bani-trebuie-sa-le-dea-statul-lui-becali-si-lui-robert-negoita-ca-sa-completam-cea-mai.html Si mai scoatem niste bani pentru exproprieri ca sa le platim lui Becali si lui Robert Negoita ( primarul sectorului 3)

Dar am redus prognoza de crestere economica de la 1,5 la 1,2% din PIB!!! Ca nu se incaseaza bani la bugetul de stat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Hehe va urmaresc de pe plajaVad ca sunt 3 judecatori ca ataca erata,erata vad ca e eroare materiala...trebuie sa studiem ce inseamna eroare materiala,in viziunea mea inseamna tot erata dar vad ca nu-i asa.Dar totusi cine a trimis in 2 august adresa catre guvern cu actualizarea listelor,ca de aici a inceput totul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Dyanna , abia astept sa ajung si eu, problema e ce voi gasi la intoarcere

Se pare ca reprezentantii democratiei romanesti doresc evacuarea prin matrapazlacuri a 5(cinci)membri ai CCR, reprezentantii dictatorului suspendat.
Ca lovitura sa reuseasca trebuie pus prima data sub acuzare presedintele CCR pentru ca altfel el ar numi comisia de judecata a celor acuzati. Si este esential ca ei sa fie judecati pe loturi, nu individual . Daca sunt judecati 2 sau 3 deodata, cei 2-3 isi pierd votul si ceilalti sunt mai numerosi.



In consecinta, listele nu mai conteaza, iar leul poate sa faca ce vrea el, nimanui nu-i pasa in acest moment. Pentru triumful democratiei, trebuie sa faci sacrificii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Pai si cine il pune pe Zegrean sub acuzare ca nu cred sa poata doar 3 judecatori,hai 4 dar vad ca Cojocaru tace?...chiar ca bataia s-a mutat la CURTE

Mergi la inceput