Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui corap

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Mai bine te-ai intreba Olympia cine e cel care a semnat adresa catre guvern si MO prin care se schimba ceea ce judecatorii CCR in plen au decis cu o saptamana inainte. Te-ai putea mira sa vezi cum 5 judecatori in loc de 6 cat prevede legea au schimbat o decizie, iar Stefan Minea care s-a gandit s-o faca pe hocus-pocus este judecator CCR propus de .....te las pe tine sa ghicesti.
Se adevereste cum cekistii rezolva tot in tara asta.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


pai hai sa nu lasam suspansul - minea a fost propus de ... camera deputatilor. cand il avea contracandidat pe... babum... valer dorneanu (al de-si zice-acu avocatu' poporului). repriza castigata de minea cu 168 la ...1 (iar camera deputatilor avea fix configuratia actuala)

http://www.adevarul.ro/locale/cluj-napoca/Profesorul_clujean_Stefan_Minea-ales_judecator_la_Curtea_Constitutionala_0_280772033.html

Di partea cui a fost propus? Scrie cumva si partidul care l-a sustinut pe Minea?
Hai ca-l scriu eu, ca ti-e greu, iti tremura mana: PD-L.
A venit ca un catelus sa execute ceea ce a dictat Base cu o seara inainte. Si mai vorbim de o Curte Constitutionala incoruptibila, puah.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


desigur ca minea a fost propus de pdl, din moment ce l-am mentionat in aceeasi fraza pe valer dorneanu ca fiindu-i contracandidat.
ca deputatii aia alesi de noi (aceeasi si la alegerea lui minea, si la suspendarea basescului) n-au ridicat manuta sa-l aleaga pe dorneanu inseamna ca aia a fost hotararea lor, si ca minea e alegerea acelei camere a parlamentului. edit: si dovada ca nu tuturor le ies boicoturile, desi boicotul e un mod de viata in politica romaneasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali
Babum.... dar stii scandalul de atunci cand in prima faza a castigat Valer Dorneaneanu....cu 161-123 (ca cica nu ar fi intrunit nu stiu ce nr de voturi) si apoi s-a reluat votul dupa nu stiu cate zile si a iesit Minea....cu 168-1....noaptea a fost ales cand PSD si PNL au iesit din sala in semn de protest


Nu stiu cand o sa avem si noi niste judecatori adevarati ... nu reesapati politic ( cum spunea cineva).

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


nu "cica", ci chiar n-a avut majoritate calificata. 161 de voturi nu erau suficiente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Cum mai, intre Minea si Dorneanu chiar l-au ales pe primul????
Cand stim toti cat este de "independent" si mai ales de "eficient" Dorneanu??!!! Numai uitandu-ne ce "treaba buna" a facut la Parlament si-ti vine sa-l faci cel putin presedinte ( macar interimar) Noooaaaah!S-a intors lumea cu fundul in sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Eu ma intreb la modul serios cind au de gind sa se opreasca totusi.
E mult prea mult, sintem in kko pina in git.
Am zis ca dupa 29 se termina. Dar nu a fost asa.
Acum asteptam 31 august. Precis nici atunci nu se va termina.
Cam cit o mai tin totusi?

Si la modul real: uslasii astia chiar nu pot fi arestati? nu pot fi pusi sub acuzare?



ba da pot fi arestati. Imediat ce da ordin marinarul, vor fi. Nu vezi ca a latrat de chestor si a fost arestat? "Nu stiu daca e bine, domnule chestor"! Nu vezi ca l-a amenintat pe Rus si si-a dat demisia si a inceput sa se vaite? Nu vezi ca a amenintat cu puscaria primarii "eu ii atentionez din grija pentru ei. Sa nu intre intr-un astfel de joc unde iesirea ar fi intr-o celula. Cel mai mult vor avea de suferit primarii stahanovisti (ha, cine vorbeste)."

Dar ca a atras atentia CCR unde i se pare domniei-sale ca greseste si a doua zi s-a ivit si corectia?
Ia sa fi facut asta Iliescu..moama ce era pe aici. Vad ca de la Base vi se pare perfect normal.
Isuse Cristoase, acelasi metode securiste si nici o reactie de dezaprobare din partea voastra.


Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


da, ingrid ai dreptate intr-un fel, Basescu ii atentioneaza, o face public, cu dovezi, pe buna dreptate. grajdarii, cei care fac treaba murdara, inconstienti si prosti, cred ca avand mafia in spinare pot incalca legile in picioare. uite de aia e bun "marinarul", sa le vina de hac la totii talharii romaniei. de asta avem nevoie! bravo BAse! esti tare! nu mai ce iti deschizi gura si toti iti poarta de frica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

asa sleahta asa conducator
de rasul lumii

https://www.facebook.com/photo.php?v=508791342469057&set=vb.100000145873146&type=2&theater

"Faptul ca Antonescu – Cacarau NU A REUSIT SA-I «ABUREASCA » pe reprezentantii FMI este reflecta de REPLICA pe care #351;eful misiunii FMI , dl. Erik de Vrijer, i-a dat-o lui Antonescu – Cacarau, atragandu-i atentia ca Fondul Monetar International NU POATE IGNORA ACTUALA CRIZA POLITICA DIN ROMANIA: "Actualele turbulente ingreuneaz#259; economia, fapt care se reflecta in increderea investitorilor si în cursul de schimb care s-a depreciat, dar #351;i în costurile de finantare a economiei si eventual si a cresterii"… Dl. Erik de Vrijer a mai adaugat ca "este foarte important nu doar s#259; vorbim despre aceste masuri, dar sa si actionam" si ca guvernantii TREBUIE s#259; se concentreze pe obiectivele macroeconomice, "sa promoveze politica bugetara si cu reformele care sa determine o crestere economica mai rapida".

CONCLUZIA care se desprinde este ca, discursul lui Antonescu-Cacarau de azi de la intalnirea cu delegatia FMI, reprezinta o noua «pagina» , dintr-un sir interminabil de « pagini » din ultimii ani si, mai ales, din ultimele saptamani in care a devenit presedinte interimar, in care, PUR SI SIMPLU a DISCREDITAT si COMPROMIS TOTAL imaginea Romaniei in strainatate.
RUSINE ANTONESCU !!! RUSINE ! RUSINE ! RUSINE !"

Deci dragi sustinatori USL sunteti mandriti cu ce ati realizat? Eu cred ca sunteti!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Almo, nu-i mai zice mai asa, e urat, inutil si face rau discutiei. N-are nicio relevanta cum i-a chemat pe unii si pe altii, pentru nume chiar n-are nimeni nicio vina si-s destule lucruri ce i se pot imputa pentru care chiar este responsabil. Numele in niciun caz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Almo, nu-i mai zice mai asa, e urat, inutil si face rau discutiei. N-are nicio relevanta cum i-a chemat pe unii si pe altii, pentru nume chiar n-are nimeni nicio vina si-s destule lucruri ce i se pot imputa pentru care chiar este responsabil. Numele in niciun caz.

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina


nu eu i-am zis asa, cel ce a scris comentariul. da nu e un cuvant ce trebuia sa il postez, dar a venit la pachet, dupa cum vezi am pus in ghilimele ca e copy-paste. lasand insa la o parte cuvantul cu pricina restul criticelor sunt pe buna dreptate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Almo, nu-i mai zice mai asa, e urat, inutil si face rau discutiei. N-are nicio relevanta cum i-a chemat pe unii si pe altii, pentru nume chiar n-are nimeni nicio vina si-s destule lucruri ce i se pot imputa pentru care chiar este responsabil. Numele in niciun caz.

Pene colorate... cate putin din toate!

album
gradina


nu eu i-am zis asa, cel ce a scris comentariul. da nu e un cuvant ce trebuia sa il postez, dar a venit la pachet, dupa cum vezi am pus in ghilimele ca e copy-paste. lasand insa la o parte cuvantul cu pricina restul criticelor sunt pe buna dreptate.


Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze




greu cu copy-paste-ul asta Parca parca incep sa inteleg cat de greu i-a fost lui Ponta sa-si faca lucrarea de doctorat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Si eu am fost socata de "Cacarau" prima data cand l-am vazut scris pe net ca apelativ pentru crin antonescu, era unul din calificativele mizere care nu-si aveau locul in politica.
Apoi insa am aflat care e originea acelui cuvant . Pentru cei care inca mai au rude pe la tara, in sate lumea nu e cunoscuta dupa numele de familie, ci dupa o porecla, care e atat de impamantenita in acea zona incat oamenii din zona nici macar nu stiu care e de fapt numele real al respectivului.

Si din nefericire, familia din care provine Crin Antonescu e cunoscuta drept "clanul cacarailor".
www.b1.ro/stiri/monden/radu-banciu-pu-ini-tiu-ca-antonescu-face-parte-din-clanul-cacarau-din-localitatea-tulceana-isaccea-34035.html" target="_blank">In Isaccea lumea il cunoaste ca fiind al lui Cacarau, putini stiu ca ei sunt trecuti in acte ca Antonescu

Asa ca acest apelativ aparent jignitor nu a fost introdus in vocabularul limbii romane de asa-zisi basisti, ci chiar de oamenii din satul lui natal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Isuse Cristoase, acelasi metode securiste si nici o reactie de dezaprobare din partea voastra.



Ba imi pare rau, noi ti-am spus sa renunti la ele, dar tu nu te lasi cu nici un chip!



Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput