Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Apropo de d-na Mona cu CV beton. O fi el beton dar ce pacat ca respectul pentru lege este 0? In loc sa respecte principiul separarii puterilor in stat sta si cauta portite in lege care sa ii permita sa fie cu fundul in 2 luntrii si justitie si executiv.
Penibil start pentru mine, hai sa gasim o bresa in lege sa fentam un principiu de baza in orice democratie

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Monitorul Oficial...pai dece a fost primul mutat in subordinea Guvernului?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ABSURDUL ... in Romania condusa de USL

Le Figaro: In tara lui Eugene Ionesco, absurdul nu mai ucide. USL a ales sugestia lui Bertolt Brecht - Nu ar fi mai simplu pentru guvern sa dizolve poporul si sa aleaga altul?

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12971598-figaro-tara-lui-eugene-ionesco-absurdul-nu-mai-ucide-usl-ales-sugestia-lui-bertolt-brecht-nu-mai-simplu-pentru-guvern-dizolve-poporul-aleaga-altul.htm

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Totul sub semnul: nu conteaza cum, Basescu trebuie sa plece. Mai ales cand au 7 milioane de voturi in spate sa-i legitimeze.

Brrrrr...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Totul sub semnul: nu conteaza cum, Basescu trebuie sa plece. Mai ales cand au 7 milioane de voturi in spate sa-i legitimeze.

Brrrrr...




Tragic este ca din cele 7 milioane de voturi (sau cate or fi de fapt fara frauda), cel putin vreo 2-3 milioane sunt din categoria "nu conteaza cum, basescu trebuie sa plece". Ma uit la mama, ma uit la socra-meu, cursul creste din cauza lu' basescu, tine cu dintii de scaun, are nevoie de imunitate ca sa nu ajunga langa Nastase, la cate dosare are, a vandut flota, etc. Astea sunt doar cateva din chestiile repetate obsesiv la antena3 si care poporul si le-a insusit pe post de axiome si nici macar nu accepta vreo discutie in contradictoriu pe seama lor.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

..in fiecare zi alta trasnaie.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Efectele se vor simti, dar tot romanul se pricepe la economie .

Azi se discuta in boardul companiei pentru care lucrez mutarea departamentului din Romania in Bulgaria. Platile catre firma-mama din Olanda se fac zilnic cu pierderi de milioane (vechi) de lei, caci nu-i asa, ce conteaza acolo un 4,2 curs euro/leu fata de 4,6 (aproape) cat este azi si va fi maine. Ei bine conteaza oameni buni, conteaza.

Si nu vorbesc de corporatii gen Unilever sau mai stiu eu ce, ci despre companii medii, dar care au 200-300 de oameni angajati care isi vor pierde locul de munca.

Asta e Romania ultimului timp, haos, asa se vede din afara. Si da, daca lumea nu vrea sa-si vanda tara atunci sa nu se astepte si la inflorire economica. Sa se astepte la o bucata de paine uscata pe care le-o vor furniza USL.

Exista o expresie romaneasca pe care nu o pot scrie, dar o deduceti voi: gura bate c...

Si da, asta e, ma ingrozesc ce tristete va fi cand dupa o munca de 6 ani de zile, totul se va duce pe rapa. Deja se pregatesc sa impacheteze tot, sa lase hala goala si Dumnezeu cu mila. Si asta se va intampla si in alte parti, nu numai in compania mea. Dar probabil asta se vrea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Saskia, asteapta putin ca acusi vine masina de propaganda si-ti esplica cum ca tot Basescu e de vina pentru ca nu si-a dat demisia la timpul potrivit si cursul creste pentru ca-si scot PDL-istii valuta din tara de frica ...

Si poate le spui si tu celor ce iau deciziile de care vorbesti sa mai aiba un pic de rabdare, ca haosul din tara face parte din orice numai ca sa-l dam jos pe Basescu, dar apoi, cel mai cinstit Guvern din Romania va face treaba.

Edit: Si am uitat sa iti spun, dar vei afla si asta, ca am aflat-o si eu, tot pe DC acum cateva zile: sa le explici celor ce iau decizii economice sa nu se mai uite in gura lui Mugur Isarescu ca face nu declaratii corecte, e interesat direct de ce se intampla, deci nu il putem crede.

Mergi la inceput