Piatra Neamt , Perla Moldovei (96)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Lora, noi avem ceva probleme de sanatate dar cu ajutorul lui DD sper din toata inima sa le rezolvam.
Cosmi, asteapta cu nerabdare scoala ca ii este dor de Doamna si de prietenii lui.
Am sa incerc sa intru mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Mihaela, multa sanatate! Daca va putem ajuta cu ceva, sa spui.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mihaela, sanatate multa! Sper sa nu fie nimic grav. Cum zicea Lora, daca te putem ajuta cu ceva, orice, spune!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Cosminiq, sanatate multa! Cu un pic de incredere si cu multa rabdare or sa treaca toate!
Laura foarte frumoase ghiozdanele alese pentru copilasi!
Eu voiam sa mai adaug , ca ghiozdanele ar trebui sa aiba bretele buretate. Mi-am dat seama, in timp, ca asta e foarte important.

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mc9sp spune:

Buna fetelor,
Va pregatiti de scoala? Si noi de gradi, primul an, cu emotiile de rigoare. Noroc ca am descoperit la petrecerea de 1 iunie, ca Lolipop organizeaza Gradinita de vara si o duc pe fiica-mea cateva zile pe saptamana, pana la 12 pt acomodare si pregatire pt gradi.
Fiica-mea zice ca la Lolipop merge la distractie, iar acum ii tot povestim ca la gradi e mai fain decat la distractie. Vom vedea daca va fi asa..
Am inscris-o la gradinita de maici, din Darmanesti. Ati avut copii inscrisi acolo? Ce impresii aveti sau ati auzit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mc9sp

Am inscris-o la gradinita de maici, din Darmanesti. Ati avut copii inscrisi acolo? Ce impresii aveti sau ati auzit?



Da, eu l-am avut pe Stefan acolo, trei ani. Am fost super multumita. Poate nimereste chiar la d-na Visan la care a fost Stefan, desi stiu ca acum sunt doua grupe mici. Nu am avut nimic sa le reprosez. Educatoarele se poarta foarte frumos cu copiii (sunt cam 20 in grupa), maicutele le supravegheaza mereu, nu se strang niciodata bani ptr diverse gen dulapuri, patuturi sau alte chestii. Cand fac ei cate o serbare mai pun parintii cate 5-10 lei si le cumpara prajiturele si suc. De Craciun intotdeauna primeau cadouri din partea gradinitei, la serbare. Ce mi-a placut aclo cel mai mult? Era o atmosfera intima, fiind doar patru grupe educatoarele si maicutele cunosc toti copiii dupa nume, se poarta cu toti la fel, in pauze sau la masa nu conteaza din ce grupa esti. Mie imi pare tare rau ca s-a terminat gradinita, nu aveam nicio grija cu el acolo .
Asa ca, despre gradinta aceea numai de bine.

Laura, mi-au placut ghiozdanele puse de tine. Ajung repede de la comanda?
Multumesc de sfaturi, trebuie sa-mi fac si eu o lista.

Apropos, se mai poarta acum in scoli schimbatul copiilor de incaltaminte? Uram chestia asta cand eram la scoala. Ne inghesuiam toti la intrare si ne schimbam papucii cu unii de interior. Se mai practica acum?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Neata! Cosminiq, multa sanatate si sa treceti cu bine peste probleme.
Ellinia, ce frumos ai descris gradinita aia . am citit ca ar ajunge in 48 de ore comanda, eu tocmai ce am pus in cos cele necesare, pe care nu le cumparasem si ma tot uit ce sa mai cumpar sa fac 250 ron ca sa nu platesc transportul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!

Ramona, eu m-am 'cuplat' cu Lora si o colega de-a ei de servici si am facut o singura comanda cu mai multe, asa ca au venit cu transport gratuit si au ajuns imediat, in 24-48 de ore maxim.

mc9sp bine ai revenit printre noi! Va fi bine la gradi, sunt sigura. E mai grea acomodarea in primele zile, dar dupa ce intra in ritm, va fi super.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Am citit un pic subiectul cu clasa 1 de la "Scoli..." si am vazut ca sunt scoli care fac sedinte inainte de a incepe scoala, se afiseaza masuratori pentru uniforme, se intalnesc invatatorii cu copiii si parintii, etc.
Eu nu am mai ajuns pe la scoala sa vad daca e ceva afisat pe usa. Voi stiti ceva de pe la scolile voastre?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Cristina, stai linistita, nu la toate scolile si in toate orasele e la fel. Noi pana pe 1 sept. nici nu am stiut la ce invatator vom fi. Si papuci nu am auzit sa se poarte. Doar in zilele in care vor avea educatie fizica, vor merge imbracati in trening de-acasa.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput