Piatra Neamt , Perla Moldovei (96)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mc9sp spune:

Ellinia, ma bucur sa aflu ca experienta voastra a fost una pozitiva si ca ati fost multumiti acolo. Unii parinti din cei cu care am mai discutat, sustin insa ca ar fi o atmosfera cam stricta. Eu una nu am nici o problema cu un program fix, cu respectarea regulilor, etc. Insa de modul in care s-au ocupat de copil ai fost multumita? Adica, venea acasa cu noi lucruri invatate, se ocupau de educatia lui, sau ii mai lasau asa de izbeliste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu nu as putea spune ca a fost o atmosfera stricta. Dimpotriva, noi am fost foarte relaxati. Maicutele au fost foarte dragute, mereu cu zambetul pe buze, participau mereu la toate serbarile, stiau toti copiii dupa nume. Strictete era cand venea vorba de program: copiii nu erau lasati aiurea pe holuri, ora de masa era fix la 12 (parca), somnul era somn, activitatile se faceau exact cand trebuia. Seara copiii nu erau incredintati persoanelor necunoscute decat cu instiintare prealabila, parintii lasau in fiecare semestru o fisa cu numele si prenumele persoanelor care vin dupa copii, chestii de genul asta dar care probabil sunt prin toate gradinitele. Nu exista televizor in gradinita, dormitorul e separat de clasa unde invata. Copiii nu erau certati daca nu mancau, Stefan e cam mofturos la mancare si de multe ori nu manca decat un fel, sau cerea inca o data un singur fel, nu era absolut nicio problema. Participau la foarte multe concursuri (platite de noi - cine vroia, gen 8-10-15 lei, multe dintre ele implicau deplasare, se mergea cu microbuzul gradinitei, nu plateam noi nimic).
In concluzie eu am fost multumita, am avut doua educatoare acolo (Stefan a facut de doua ori pregatitoarea), ambele au fost foarte dragute. Daca imi mai aduc aminte ceva iti spun.

Lora, merci, ma bucur sa aud ca nu se mai poarta "taraitul papucilor" in sacose prin scoli. Da, cu sedintele astea cred ca depinde de scoli, cat de deschise sunt.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Ellinia, daca vrei sa-i comanzi ceva lui Stefan poate ne unim la o comanda, mie imi iese cam 150 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Acum pe moment, nu, nu sunt inca hotarata ce si cum sa cumpar.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutare!
Lora - am gasit pe cineva si are grija de copii acasa, am renuntat la "gradinita de vara" care nu-mi convenea deloc, dar atunci parea singura solutie
Eu nu am cumparat nimic pt baieti, pt Stefan stiu sigur ca nu trebuie sa cumpar, vom pune, noi parintii bani si vor cumpara pt toti copilasii la fel toate rechizitele,iar la Razvan...deocamdata nici nu stiu la ce gradinita va face clasa pregatitoare ...
Cosminiq - sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mc9sp spune:

Ellinia, iti multumesc mult pt explicatii. O sa iti povestesc si impresiile mele ulterioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

desi nu am mai deschis PC ....de ff mult timp,(div motive-deci sunt in urma cu stirile) azi m-am intristat..miau dat si lacrimile.....si totodata am tras un semnal de alarma, caci povestea trista a Monicai70-dzu sa o ierte, ma speriat destul de tare...

e un dermatolog bun in piatra?? vreau si eu un control de rutina..caci am si eu alunite..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Buna dimineata!Multumesc mult pentru urarile de sanatate!
Ce isi face omul cu mana lui cum se chiama????....LUCRU MANUAL nu??Eiii sa va spun ce am facut eu
Am cateva veruci pe gat si una mai mare sub bratul stang.Bun!
Am facut programare la dermato pentru cauterizare dar la indemnul unei bune prietene am incercat verucol forte solutie .Nu va spun ce arsuri am pe gat, pentru-ca eu desteapta de mine m-am dat si pe langa ele,pe pielea curata,si asa am reusit sa imi fac arsuri pe gat de mai mare frumusetea.Unele dintre ele sau topit dar cea de sub brat e inflamata si ma doare de mor...Acu stau cu esarfa la gat si ma rog la DD sa nu ma infectez.
La dermato trebuia sa le cauterizeze sub anestezie locala si procedura costa 100 de ron.Am ales calea mai usoara de a ma trata acasa mai comod si mai ieftin si am patit-O!
Sper,sper sa nu raman cu semne sau sa am alte probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Trebuie sa ii fac si lui Cosmi un EEG, pentru-ca in ziua cand ne-am intors din concediu (din cauza caldurii sper eu!)a cazut din picioare.Analizele i-au iesit bune inafara de calciu care e la limita de jos.Dupa rezultatul la analize trebuie sa ii facem un EEG si un control la inima sa vedem daca sunt modificari.Sper ca nu!
O sa fie bine pentru-ca eu sunt o luptatoare si incerc sa imi pastrez optimismul si starea de bine!
In rest asteptam cu nerabdare scoala!Mai avem de terminat ceva teme dar in 2 sapt sigur le dam gata!
O zi frumoasa va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Laura, o cafeluta servita numai cum tu stii???Astept,astept si nica,nica...

Mergi la inceput