Piatra Neamt , Perla Moldovei (96)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata, cine bea o cafea cu mine ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu mai tarziu, asa, ca doar e duminica.

Am revenit pe plaiuri nemtene si incerc sa-mi intru in ritm.
Laura, ma intrebai de scoala. N-am fost sa vad daca e afisat ceva pe la scoala, desi ma indoiesc, inca e devreme, cel mai probabil dupa 1.
Ati cumparat ceva pentru scoala? Eu n-am luat inca nimic, si in afara de uniforma si ghiozdan, care sunt evidente, altceva nu prea stiu ce sa mai cumpar, trebuie sa-mi fac si eu o lista sa vad exact ce-mi trebuie.
Poate dati ceva ponturi pe aici, de unde si cum ati cumparat, eu nici nu stiu la ce ar trebui sa fiu atenta la un ghiozdan , sa fie partea de jos mai tare, sa aiba compartimente, etc. Sfaturi, ceva?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!

Laura, cine ne aduce azi cafeaua? Eu as avea nevoie de vreun litru, asa...

Cristina, ghiozdanul sa aiba spatiu separat pentru pachetel si sticla cu apa, sa fie foarte usor, pentru ca are multe de carat si sa nu fie deschis la culoare. In rest, e ok orice ghiozdan, cred.
Noi am cumparat de pe schoolfriendly, e un site al producatorului si are preturi f. bune. Daca va avea pupitru si-l va pune acolo, e de preferat sa fie f. moale ghiozdanul si nu f. lat, ca sa incapa, daca nu va avea, e de preferat sa fie mai tare, sa stea in picioare - asa nu va sta cu picioarele pe el..poate.
Inafara de ghiozdan si uniforma, mai poti cumpara: 2 caiete tipI, 2 caiete de matematica (sa fie liniate deja), un set de culori, un set de carioci, creioane HB, radiera, linie mica, betisoare, numaratoare, stilou, rezerve, pic, penar incapator - sa incapa in el tot ce ti-am enumerat - le va cara zilnic -, hartie creponata de dif. culori, cartoane colorate sau autocolante colorate A4, lipici lichid, plastelina...si cam atat. Acuarelele, in general, va spune d-na daca sunt ok oricare sau are preferinte. Unii invatatori folosesc bloc de desen, altii nu. Daca-mi mai amintesc ceva, iti spun.
Spor la cumparaturi!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

A, noi am mai avut nevoie de o mapa cu folii din alea din plastic - se pastreaza fisele in ele, un caiet cu foi veline si un vocabular pe care-si notau temele pt. a doua zi.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'neata!
Cafea:


O saptamana frumoasa!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Buna dimineata si de la noi!
Magda, multumesc mult de tot pentru urari!
O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Acu, dupa ce am pus poza, mi se pare ca nene asta in loc sa ne dea cafea, ameninta cu datul in bot cui vrea sa-i ia cafeaua ... Hmm.. treceti ci voi peste amanuntul asta.

Cristina, eu le-am laut doar ghiozdane pana acum la ai mei, de pe site-ul zis de Lora.





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

acu' i-am vazut si eu pumnul amenintator. Hm..eu zarisem doar zambetul.

cosminiq, treci si tu mai des pe la noi! Ce mai face Cosmin? Asteapta sa inceapa scoala?

Allexa, ce-ai facut cu baietii, cum ai rezolvat? Te mai intrebasem asta.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

neata! eu ma risc si ii fur cafeluta.
Laura a spus cam tot ce era de spus despre rechizite, ar mai trebui un forfecut, nou ne-a cerut si biblioraft, pahar de apa, plansa pt acuarele, plansa pt plastilina, plastilina, dc nu a spus Laura, etichete, coperti, dar sigur vei primi o lista. am cumparat cate ceva, mai am cateva de luat. manruta vrea ghizdanelul acesta, dar nu prea e pe placul meu :)) http://www.schoolfriendly.ro/produs/1605/ghiozdan-tip-geanta-cl-1-4-paraiso.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu am luat pt copii asta http://www.schoolfriendly.ro/produs/260/ghiozdan-naruto.html si asta http://www.schoolfriendly.ro/produs/1642/ghiozdan-tip-geanta-hello-kitty.html Sper sa fie bune.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput