Piatra Neamt , Perla Moldovei (96)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Raspund eu, raspund eu: E absolut SUPERB la ei acasa, e...ca acasa! Sincer, arata f.f. bine, copii au 2 camere superbe, iar din bucatarie de la ei nu-ti vine sa mai pleci! Sa o bateti la cap sa va arate poze, musai!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Noi in clasa I am facut doar 2 sedinte cu parintii. A 30a a fost serbarea de sfarsit de an, deja. Acum am facut o sedinta si nu stiu cand va urma alta.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc, Lora! Ce sa zic? E acasa, e locul unde am investit o gramada e munca si unde ne-am pus sufletul in ultima jumatate de an. Am pus centrala in functiune si avem caldura ( e cald si bine si daca mergi in camera unde e centrala miroase a fum de lemne ). Camerele copiilor sunt gata, avem si mobila de sambata. Ei sunt f. f. f incantati. Dorm singuri fara nici un stress (Rares ma roaga sa ii citesc poveste, Bianca a adormit fara sa ii mai trebuiasca nimic), au birouri mari si frumoase, dulapuri in care le incap toate lucrurile si mai ales paturi cu lada pt pus a doua saltea pt prietenii ce vor veni sa doarma la ei peste noapte . Inca nu au nimic in geam, dar incercam sa rezolvam si asta zilele urmatoare.
Baia e gata mai demult, avem si apa calda, aseara copii s-au balacit mai bine de o ora in cada, nu se dadeau scosi din apa.
De sambata am si bucataria cu mobila si toate puse la locul lor.
Dormitorul nostru e inca depozit de mobila si saci pt ca in sufragere si pe hol mai avem de pus parchet (rezolvam zilele astea). Speram in maxim 2 saptamani sa fie si astea puse la punct (saptamana asta se face si mobila noastra din dormitor). Mai avem apoi 1-2 saptamani de tras sa punem termosistem pe exterior si ne putem muta cu lucrul in mansarda . Mai avem un pic de lucru, dar suntem incantati de cate am reusit sa facem pana acum.

Cu naveta e ok deocamdata. Facem cam 20 de minute de acasa pana la scoala, tot la 6:50 trezesc copii, ca si atunci cand eram in in oras.
Voi pune si poze, dar as vrea sa fie gata toate mai intai .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Laura- E super ce povestesti tu acolo, felicitari pentru tot ce ati reusit sa realizati pana acum, bravo si copilasilor ca dorm singuri, fiecare in camera lui/ei astept cu nerabdare pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Adina, cand dai o cafea la T1?

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Laura, ma bucur tare mult pentru voi! Felicitari si spor la treaba in continuare, sa ne pui multe poze!

Mai nu mai vorbiti codificat pe aici , sa inteleaga tot romanul ce se petrece!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

...anunt eu...fierbe greu apa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Lasa, fata, ca-ntelegi tu mai tarziu. Eventual la un vin fiert...ce zici?!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Da, da, cand?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Adina, cum a fost la sedinta? Cred ca a auzit doamna ca ma plang pe aici si ne-a bagat azi la 17 o sedinta cu parintii. sunt f. curioasa ce ne zice.
Vin fiert vreau si eu. Si ceva de mancare pe langa, daca se poate. Din pacate, a venit toamna, am vazut lacatul pe poarta la 'Gradina de vara' .


Mergi la inceput