Piatra Neamt , Perla Moldovei (96)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Laura, probabil ca va arata testele intiale, am vazut ca asta s-a discutat la a doua sedinta pe la clasa I.
Si nu mai gasim noi altceva in loc de Gradina de Vara? Poate mai este si prin alta parte vin fiert.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!

Adina, asta e special pentru tine:

www.colourbox.com/preview/1269151-109486-young-man-enjoying-cup-of-coffee-in-caf.jpg" border="0">



O zi frumoasa tuturor!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Neata! vin si eu la o cafeluta ca nu am mai venit de multisor. am inceput clasa 1, doamna e cam severa, facem sedinta la fiecare 2 saptamani, nu prea ne spunem multe, dar am reusit totusi sa stabilim la 2 sapt si nu in fiecare sapt. Vestea buna este ca s-a facut after school la scoala 1, 7.5 lei papica si 7.5 lei invatatoarea, in total 15 lei/zi, asta e , crestem mari si poate sa stea si singurica acasa. Nu prea im place ca nu le da deloc teme, asa ca nici la after nu-i pune la scris, doar mancare si joaca, rar mai repeta o poezie, ghicitori. Azi e zi de sedinta, cred ca vom vorbi despre testele alea de verificare.
Laura, ma bucur ca reusiti sa da-ti forma casutei, un vis frumos, devenit realitate. Noi am reusit sa ne montam centrala si mi se pare o mare realizare, bine ca-i cald.
Sa avem o toamna frumoasa, calduroasa si lungaaa, as vrea eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Laura - multumesc pentru cafeluta .Nu pot sa stau prea mult, ca vrea apoi si Razvan la calculator si trebuie sa mearga rapede la somnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Buna dimineata!
Azi dau eu o ciocolata calda! Cafeluta nu am, dar poate trimite Laura pe cineva cu cafeaua.
Laura, amintindu-mi ce povesteai lunile trecute despre casa si punand cap la cap cu ce ne-ai spus acum, eu mi-am facut o imagine asa...... Bravo pentru ce ati reusit! E o mare si frumoasa realizare!
In alta ordine de idei, la noi nu s-au mai facut sedinte. La scoala la Ana a fost una la inceput, s-au stabilit cred, mai toate "trebile" si atat. Ce sa zic, copiii sunt mai mari. Dar si pretentiile sunt mai mari. La cresa, cu Teo, totul e in regula dimineata, cand copilasii plang. Si e bine , atata timp cat tata are timp sa o duca mai intai la Billa si la Unic. In mare viteza,nu conteaza, dar e musai sa mearga mai intai la Unic si la Billa. Si apoi fata, intra vesela in clasa.
Eu sunt bine, am deja 24 de saptamani de sarcina. "Bebelica" asa cum ii zice Teo, face niste tumbe ca uneori ma si sperie.
Cam atat despre noi. Stau prin preajma si va citesc.

Sa aveti o zi frumoasa!

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza!
Nu mai zice nimeni nimic?
Magda, sarcina usoara in continuare!

O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata !

Ce sa mai zicem? Nu mai zicem nimic.

Magda, ma bucur ca esti mai bine. Stii ce ascunde burtica? Sau va fi surpriza?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata, si eu pe aici, dar sunt suparata, m-i s-a stricat telefonul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Buna dimineata!
Vad ca nu da nimeni nici macar un ceai... Las' ca dau eu! Dau si ceai si ciocolata calda. Poftiti va rog!
Adina, nu mai fi suparata. Ne-am invatat toti cu telefon, dar e asa de bine fara el..., liniste, pace.
Laura, inca nu stiu inca ce va fi bebe. Dar nici nu conteaza prea mult.
Multumesc, Cristina!

Sa aveti o zi frumoasa!

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaR


Adina, nu mai fi suparata. Ne-am invatat toti cu telefon, dar e asa de bine fara el..., liniste, pace.


Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com





Ba nuuuu, nu este bine delooooc am nevoie de telefon, mi-am pus cartela in alt telefon, dar nr. nu erau salvate in cartela ci in telefon , asa ca nu mai am nici un nr de telefon
Imi propusesem sa-mi schimb telefonul in decembrie, de ce s-a stricat acum???Ma costa minim 70 lei sa-i schimb touch-ul si nu prea as vrea sa dau banii astia pt asta, dar se pare ca nu am incotro

Mergi la inceput