Piatra Neamt , Perla Moldovei (96)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Initial au spus ca vor face intr-o sala de clasa de la sc.3.Apoi le-au dat voie sa ramana in clasa lor de la gradinita( nr.9) Acum cica este deranjata clasa de deasupra lor , cea de langa ei, nu...Dar era normal si ne asteptam sa fie asa, o zi doua , trei pana se obisnuiesc copii cu ce au de facut, ei intre ei, caci se unesc copiii de la doua clase...nici nu se cunosc intre ei....se vor invata sa se joace in liniste, le mai citesc o poveste, mai coloreaza, se mai uit la un desene animat etc...nu ei din prima zi, nu se mai poate, copiii fac galagie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Alexa, lasa ca te odihnesti si tu putin (urat din partea lor ca nu ti-au zis de la inceput). Intre timp poate gasesti ceva mai convenabil.

Ma bucur ca vreti sa veniti la donat sange. Ma duc maine dimineata si intreb daca se poate dona in numele campaniei facute de desprecopii si va zic.

Lora, sa-i transmiti Laurei spor la mutat lucruri! Si noi ii facem galerie de pe margine !

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Cristina, ai fost la Centrul de Transfuzii?

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Nu, chiar acum vorbeam cu Mihaela si ii spuneam ca n-am ajuns. Ma duc acum, si va spun ce-mi zic doamnele de acolo.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Edit: Am fost. Era o doamna draguta la intrare care mi-a zis ca nu este nici un impediment, putem dona . Este program de recoltare intre 7,30-12. Ar trebui sa mancam dimineata ceva usor, fara grasimi, sa bem cafea sau ceai si sa nu bem alcool cu o zi inainte. Sa nu fim la menstra, sa nu fim obosite (dupa tura de noapte) sau sa ne stim bolnave de hepatita sau alte chestii. Se doneaza de la 50 de kg in sus.
Eu zic ca nu o sa fie probleme. Eu am sa ajung in jur de 8, dupa ce il las pe Stefan la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Luat la cunostinta
O cafea nu bea nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

O cafea asa, ca de inceput de wk nu da nimeni?

Eu o sa am un wk plin, luni avem dictare, si eu mi-am dat seama ca nu l-am pus pe Stefan sa-mi zica denumirea exacta a liniilor/bastonaselor/carligelor, etc. Le-am zis cum mi-a venit la gura (nu va zic ca mi-e rusine - nu va ganditi la prostii ).
Asa ca astea doua zile trebuie sa le invatam dupa denumire ca sa le stie la dictare.
Nu-i asa ca e enervant sa dai dictare cu bastonase/linii/carlige?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Cristina, eu zic ca te stresezi exact degeaba...lasa copilul sa se bucure de sfarsitul de saptamana frumos si insorit, ca-i pacat. Eu n-am intrebat-o niciodata pe Iustina daca se numesc in vreun fel minunile alea si daca le stie, treaba ei. Nu mi s-a parut asa important, da' nu ma ziceti nimanui, da?! Si s-a descurcat f. bine la dictare. Stai calma, Stefan o sa stie sigur ce are de facut, lasa-l sa fie relaxat.

Auzi..2 zile sa-l pui sa faca bastonase si mai stiu eu ce..pai sa le faci tu, daca poti. Ca sigur nu poti, da?! N-ai idee cata energie le consuma lor asta - nu au voie sa faca mai mult de 3 randuri ca tema, ai grija la ce-l supui. Deci du-l afara, la joaca!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Am inteles, sa traiti!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Va salut in fuga calului (a masinilor cu care imi car calabalacul)!


De luni mi se termina concediul, deci voi reveni la dat cafea. Pana atunci, bucurati-va de we asta cald si frumos, nu chinuiti copiii cu liniute, bastonase si dicatari . Mergeti sa vedeti dinozaurii.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cristina, as veni si eu sa donez, dar sa vad cum fac sa ajung, ca stau extrem de prost cu timpul.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput