Piatra Neamt , Perla Moldovei (96)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Alexa, si mie mi se pare super fain ca invata Razvan germana! Eu as fi vrut sa-l dau pe Stefan la scoala nr. 2 doar ptr ca se face germana acolo... Unde e gradinita nr. 9? E distanta mare? E in spate la scoala nr. 12? Daca e asa nu e chiar foarte mare distanta, o sa fie distractiv pentru ei, daca privesti lucrurile asa...
Laura, eu m-am mutat de atat de multe ori incat mi-e groaza cand ma gandesc . Pune liste sau scrie pe cutii cu markere ce e in fiecare cutie/sac, etc. Tamplar bun nu stiu sa-ti recomand, imi pare rau. Spor la strans lucruri!
Carmen, ma bucur ca ai dat pe la noi! Sarcina usoara in continuare!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

After school vor face intr-o sala de clasa din scoala.Noua asa ne-au spus.
Cristina - gradinita nr 9 este cea de langa cabinetul dr. Huianu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neataaa!!!
Poftiti la o cafeluta buna, de ziua Laurei!
La multi ani, draga prietena, sa fii fericita mereu, ca iubita esti! Sa ai o zi frumoasa, alaturi de toti cei dragi!

Adina, dar chiar e tare sa faca germana! Cred si eu ca esti stresata, dar gandeste pozitiv. Daca lui ii place, e ok! hai, c-or sa se rezolve toate, cu rabdare!

Nu ma mai lasa Ade sa scriu! O zi faina!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Eheheeee, La multi ani Laurici !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc mult!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Buna dimineata!
Azi, va invit eu la cafea, dar si la ceai, ca acum daca tot s-a racit un pic afara, merge numai bine.
La multi ani, draga Laura! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce e mai bun! (Scuze de intarziere.)
Alexa,zic si eu la fel ca celelalte fete: e foarte bine ca invata Razvan , germana. Engleza o stie toata lumea si o sa o stie si el, oricum. Iar de la gradinita 9 si pana la sc 3 e ff putin de mers. Stai linistita! Tu stii ca Ana a facut singura naveta Piatra-Bistrita, din clasa I, nu? Trebuie sa ai un pic de incredere in el si sa nu mai fii chiar atat de protectoare.
Lora, multumesc!


Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

Buna,
La multi ani Laura! Sa fii sanatoasa! Scuze de intarziere, dar cum intru rar sunt in urma cu evenimentele!
Alexa, de la gradinita 9 pana la scoala 3 e foarte putin de mers si daca e in clasa la Anca Manolescu sa fii fara nicio grija, e cea mai responsabila si protectoare persoana pe care o cunosc.
Anul trecut a fost educatoarea lui Robert si noi plangem dupa ea. Asa ca stai linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona_patra spune:

Salutare fetelor,
Incep prin ai ura La multi ani Laurei, chiar daca mai tarziu. Sa fii sanatoasa, iubita si tot ce-ti doresti.
La noi a inceput gradi, in prima saptamana a fost ok, dar de 2 zile cam boceste dimineata sa nu o duc la gradi. La pran mai maraie la somn, in rest e ok.
Mi-a zis educatoarea ca nu stie sa mestece si ca tine mancarea in gura, iar azi am luat-o acasa ca ii curgea un pic nasul.
Eu caut o rochie de seara nici prea scumpa pt o nunta si nu gasesc sau mai bine zis ce este in oras is super naspa.
Va pup si va doresc o saptamana minunata.

Ramona de maimutel Diana (20.07.2009)
maimu diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Buna!
O cafea fierbinte ca vad ca trebuie sa va treziti din somn!

Cum e dupa doua saptamani de scoala? Pe noi deja nu ne mai lasa nici in curtea scolii, trebuie sa ne oprim la poarta... In rest totul merge bine, incet, incet, intram in normal.
V-am pupat, un wk placut!
Sa va odihniti bine, poate saptamana viitoare o sa fiti mai vorbarete!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Multumim pentru cafea, Cristina! Uite ca pe mine m-a trezit, na! Mi-a adus-o un curier la birou.

La noi e bine si la scoala si la cresa, amandoua merg cu placere si asta e important. A inceput si Iustina sa aiba teme, dar mie mi se par, parca, mai putine decat in clasa I...poate inca n-o fi inceput d-na sa le dea mult, nu stiu...au, insa, mai mult de citit si asta pe mine chiar ma bucura.

Cred ca de saptamana viitoare nici la scoala la noi nu vor mai avea voie parintii sa intre cu boboceii in scoala. Si in timpul zilei se si incuie poarta, intre 8 si ceva si 12.00. Cine vrea sa intre, intra prin fata, pe la intrarea profesorilor si prezinta un act de identitate la elevii de serviciu, altfel nu are acces in scoala. Asta mi se pare un lucru bun.

Gata, va las, ca am treaba. Un sfarsit de saptamana cat mai frumos, va doresc!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput