Piatra Neamt , Perla Moldovei (96)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutare!
Hop si eu pe aiciVad ca pregatirile sunt in toi, eu am deja emotii pt luni Stefan intra in grupa mica la gradinita, la Razvan la gradi- clasa pregatitoare , deocamdata din ce m-i s-a spus ...
...si la el am sedinta luni la ora 12.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui allexa06

Salutare!
Hop si eu pe aiciVad ca pregatirile sunt in toi, eu am deja emotii pt luni Stefan intra in grupa mica la gradinita, la Razvan la gradi- clasa pregatitoare , deocamdata din ce m-i s-a spus ...
...si la el am sedinta luni la ora 12.



allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009


bafta

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Gata suntem si noi de scoala/cresa! Si uram tututuror , scolarilor, succes in noul an scolar!

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Salutare?
Nimeni nu mai zice nimic? Impresii dupa ziua de ieri?

La noi a fost ok, copii entuziasmati si incantati cand au venit de la scoala. Azi dimineata am reusit sa ne trezim si sa ne miscam foarte bine. Speram sa ne tina elanul si in continuare.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si la noi a fost bine, trecand peste aglomeratia de inceput si parintii care nu vroiau sa iasa din clasa, totul a decurs normal. Am avut si eu o strangere de inima cand l-am lasat pe Stefan acolo, dar mi-a trecut . Cand il lasam la gradinita aveam un sentiment de siguranta, stiam ca nu va fi lasat de izbeliste, ca nu l-ar lasa nimeni sa plece de unul singur, aiic, in schimb, suna clopotelul si gata, fiecare se descurca ...
Ei, poate nu-i chiar asa, cel putin la inceput sta invatatoarea cu ei pana vine cineva dupa fiecare. Dar asta e sentimentul care ma incearca. I-am si zis ca, daca vreodata nu ajunge cineva la timp sa-l ia, sa ramana in clasa sa nu plece de unul singur.
Azi dimineata s-a trezit inainte sa ajung eu la el, s-a miscat si el foarte repede, nu ma lasa sa-i duc ghiozdanul, azi vroia sa-l las in fata scolii, mi-a zis "nu cumva sa vii cu mine in clasa" - :(( normal ca m-am dus, macar in primele zile...
Ieri am avut sedinta cu parintii, trebuie sa luam o gramada de caiete speciale si culegeri, plus alte chestii. Banuiesc ca asa e peste tot.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
O cafea, ceva? Cine ne-o aduce, azi?

Felicitari boboceilor pentru inceperea noii etape din viata lor!

A-nceput si la noi clasa a II-a si cresa, cu brio. Speram sa fie un an mai usor, ca asa am auzit...cica ar fi cea mai simpla clasa a II-a.

Ne-am intalnit cu Magda si cu fetele la cresa si trebuie sa va spun ca e o viitoare mamica tare draguta - arata super!

O zi buna, tuturor!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si la noi a fost foarte bine pana acum, lui Stefan chiar ii place foarte mult sa se intalneasca in fiecare dimineata cu aproape toti fostii lui colegi de la gradi.
Nu va spun ca m-am intalnit cu Iulia ieri dimineata parca, era cu David care era mortal cu niste ochelari de soare de-ti venea sa-l mananci!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenstefi spune:

Buna ziua scumpe doamne .......de acasa,
In primul rand tin sa doresc mult mult succes in noul an scolar si mai ales celor micuti la crese si gradinite!!!!
Sa nu ma certati ca nu am mai intrat de ffff mult timp pe aici(cele care ma cunosc mai ales) si noi cu viata departe de acasa,schimbari ,acomodari si cum ma stiti facem ca totul sa fie bine.Am aproape 24 de sapt.,o fetita care creste intr-o veselie,suntem ff bine,totul decurge ok si asteptam venirea ei la incep.lunii ianuarie ,Stefi a inceput clasa a 2 aici,este ff mandra de ceea ce face,sistemul e usor,incercam sa tinem pasul cu ea dar degaeaba,ca ne bate la mustati cu flamandasi e greu!!!!nu pot sa zic ca nu ne descurcam dar nu ca cei micuti care prind ff rapid.
In rest toate bune ceea ce va doresc si voua tot ce e mai bun din lumea asta .... si sper la anul sa facem o vizita mare,poze nu prea am noi dar promit sa revin cu noutati,acum voi incerca sa ma delectez cu ceva poze de alea voastre .
Va imbratisez puternic

carmen si stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata!
Am pus de o cafeluta, simte careva mirosul?
Carmen- Fetita? Si vine in ianuarie? Poze cu burtica?
La noi inceperea de an este cam incalcita. Pe Razvan l-a repartizat la gradinita nr.9 sa faca clasa pregatitoare, after school la scoala nr. 3...dupa ora 12 cand termina orele vor merge acolo...pe jos apoi, nu au femeie de servici in clasa, personalul de la gradi nu are nici o treaba cu clasele pregatitoare ( doua la numar, deci nu au timp sa faca si acolo curatenie! ) In clasa au mocheta pe jos, acolo mananca si cornul cu laptele, biscuiti cu iaurt sau ce le mai da, plus masa de la ora 12, care pana acum nu au avut-o pentru ca nu are cine sa le-o serveasca ...Dupa care ne anunta ca limba straina obligatorie este germana ! Scandal mare pe acolo, parinti revoltati, eu m-am gandit sa-l transfer la alta gradinita, imi parea rau ca nu l-am inscris in clasa I, Razvan a auzit discutii prin casa si s-a apucat de plans ca el nu vrea sa plece de acolo, ca lui ii place, ii plac colegii, doamna ...asa ca cred ca il voi lasa sa mearga pe jos de la nr. 9 la nr. 3,( ca cica sunt eu prea protectoare si ca baiatul trebuie sa se caleasca...dar ma gandesc eu ca pt asta e armata, nu clasa pregatitoare sa invete germana si optional engleza......
La Stefan e plangaceala multa, cateodata imi spune ca vrea la cresa, nu la gradi...dar dam inainte asa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!
Noi suntem foarte incantati dupa prima saptamana. Copii se poarta de parca ar fi in vacanta si merg cateva ore la o activitate distractiva . Am dat bani kk-lau la scoala (ca doar e gratuit invatamantul, nu?!), dar pana la urma important e sa se adapteze copiii si sa mearga cu drag, sa invete si sa isi vada de treaba.

Allexa, dar ce after scool este la sc. 3?? Ala particular din fata la teatru? sau care? Ma intereseaza si pe mine, ca idee, dar eu nu stiu sa fie after la scoala (organizat in scoala, nu particular).
Si de ce esti nemultumita de germana? Mie mi se pare o oportunitate super!! Eu as vrea sa invete ai mei o limba straina de asta care este foarte cautata in unele domenii de munca, dar se preda f, rar in scoli. Engleza stie toata lumea, franceza fac la greu in scoala. Dar sa stii germana e super-tare!


Noi suntem mega-stresati de mutare. Pana pe 10 octombrie trebuie sa golim ap. si sa ne caram, dar nici casa nu e gata inca. Va fi foarte interesant . Daca aveti experienta si ceva sfaturi legat de cum sa organizez mutarea (pus in cutii, saci, carat, organizat etc, etc), va rog sa imi spuneti. Orice idee ma ajuta.
Aaa! si daca stiti cumva, recomandati-mi si mie o persoana care se pricepe la reparat usi de interior (un tamplar!?). Am o usa in ap. care nu se inchide si care pe mine nu ma deranjeaza, dar doamna care a cumparat a solicitat express sa o repar pana plec. Si eu nu stiu pe nimeni care se pricepe.




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput