Ah, politica!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
un capcaun, o copiloi

Asta da coabitare!
Copiloi, eu ma bag prim ministru. Prefer sa ma nominalizezi decat sa ma suspenzi.

Asa-i, sunt sanse mai mari sa te numesc eu, decat sa fii ales de popor...
De unde stii ca n-ar fi ales de popor? Ai facut vreun sondaj?
Nu,copiloi n-a facut sondaj...sondajele si numaratorile paralele le fac Sova si Dragnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Parerea mea este ca marius, daca va dori vreodata sa intre in politica, va avea locul asigurat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Chiar ieri am observat si eu implicare unor membrii exclusiv pe pagina politica .
Eu cred ca daca DC ar face un forum separat cu teme politice , ar fi indexat pe prima pagina in cateva zile.
Chiar stiti vre-un forum exclusiv politic ?


ligeea


Uite un blog politic foarte bun, pe care il recomand cu caldura, dar doar "basistilor": http://theophylepoliteia.wordpress.com/

Comentariile sunt foarte bune, si de bun simt, sunt postate in permanenta link-uri catre stirile nou aparute (ca tot avea cineva o curiozitate daca mai am timp sa muncesc, si cum de le stiu eu pe toate ), si cel mai important, nu exista postaci!

Este o comunitate care mizeaza totul pe oameni ca Basescu si sustinatorii lui, si traiesc intr-o lume a iluzilor lor.
In comunitatea respectiva sunt atatea elogii la adresa "minunatului Zeus", cum erau candva la adresa "marelui carmaci", incat la cei care au alte opinii li se face "greata" sa participe la discutii, si asta face sa existe un conses aparent.
Ignora procedurile, dezbaterile si considera criticile la adresa "idolilor" ca o lipsa de politete si chiar ofense la inteligenta lor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Chiar ieri am observat si eu implicare unor membrii exclusiv pe pagina politica .
Eu cred ca daca DC ar face un forum separat cu teme politice , ar fi indexat pe prima pagina in cateva zile.
Chiar stiti vre-un forum exclusiv politic ?


ligeea


Uite un blog politic foarte bun, pe care il recomand cu caldura, dar doar "basistilor": http://theophylepoliteia.wordpress.com/

Comentariile sunt foarte bune, si de bun simt, sunt postate in permanenta link-uri catre stirile nou aparute (ca tot avea cineva o curiozitate daca mai am timp sa muncesc, si cum de le stiu eu pe toate ), si cel mai important, nu exista postaci!

Este o comunitate care mizeaza totul pe oameni ca Basescu si sustinatorii lui, si traiesc intr-o lume a iluzilor lor.
In comunitatea respectiva sunt atatea elogii la adresa "minunatului Zeus", cum erau candva la adresa "marelui carmaci", incat la cei care au alte opinii li se face "greata" sa participe la discutii, si asta face sa existe un conses aparent.
Ignora procedurile, dezbaterile si considera criticile la adresa "idolilor" ca o lipsa de politete si chiar ofense la inteligenta lor.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Deceneus, care parte din "il recomand cu caldura, dar doar "basistilor" nu ai priceput-o?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Am priceput-o si am completat cu detalii, sa se inteleaga de ce este recomanda 'doar "basistilor"'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Chiar ieri am observat si eu implicare unor membrii exclusiv pe pagina politica .
Eu cred ca daca DC ar face un forum separat cu teme politice , ar fi indexat pe prima pagina in cateva zile.
Chiar stiti vre-un forum exclusiv politic ?


ligeea


Uite un blog politic foarte bun, pe care il recomand cu caldura, dar doar "basistilor":

Comentariile sunt foarte bune, si de bun simt, sunt postate in permanenta link-uri catre stirile nou aparute (ca tot avea cineva o curiozitate daca mai am timp sa muncesc, si cum de le stiu eu pe toate ), si cel mai important, nu exista postaci!


Lasa Mickyyy ca noi ne simtim mai bine aici pe DC, ca intre mame si cativa tatici rataciti, la cafeluta, ne mai ciufulim un pic (ca suntem de toate culorile!) fara sa ne suparam si ceea ce este important este ca de aici se inspira la greu altii (din media) dupa ideile noastre.
Parol! Sa ne spuna Mirela daca nu este asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Parerea mea este ca marius, daca va dori vreodata sa intre in politica, va avea locul asigurat .


Te contrazic.
Marius este prea idealist,relativ corect si cu principii.(totul relativ,e om si el)
Politica nu face casa buna cu aceste calitati.Poate ar face daca s-ar aduna foarte multi oameni intr-un grup si sa schimbe optica asupra partidului pe care s-ar axa.Sau sa-si faca un partid dar conditiile pentru a avea partid sunt...in fine,,,dificil de indeplinit.Si chiar asa ar avea de infruntat piedici extreme...pentru ca ar trebui schimbat totul de la radacina.Si asta e imposibil,increngaturile fiind foarte profunde.
A si aici ce se face nu e politica....se discuta persoane nu idei si de fapt cei are tac si fac au sanse...

Politica...e altceva....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Si ce e politica, eumada? Invata-ne si pe noi, profanii, te rugam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Mada are dreptate dintr-un punct de vedere, in jungla politica actuala, marius nu se va putea integra. Pentru ca oamenii ca el, nemanati de interese personale, corecti si integri, sunt rari.

Mesajul ei e incredibil de realist si denota faptul ca ea chiar a trait in aceasta jungla politica, spre deosebire de noi, profanii, care inca mai asteptam partidul si candidatii ideali!

In realitate, portretul candidatului conturat de noi, "idealistii" nu are nimic de-a face cu cel pe care-l vom gasi la urmatoarele alegeri pe liste.

De exemplu acum se pune la cale marea alianta de centru dreapta, care amesteca PDL cu ICCD cu NR, PNTCD si cu FCD. Adica ia o mare masa de politicieni deja manjiti de la PDL, ii amesteca cu ramasitele unui partid istoric, cu o alba ca zapada condusa de un Mihai Neamtu care dezamageste pe zi ce trece, cu un MRU care luat individual are o cota de incredere mai mare decat suma tuturor cotelor de incredere ale liderilor pdl, cu un papahagi care are un discurs sclipitor, dar neinteles de majoritatea oamenilor simplii, si iese un fel de caca-maca. Adica eu care il vreau pe MRU trebuie sa il accept la pachet cu o Udrea, ca altfel nu se poate.

Asta-i politica, daca vrei sa rezisti, te faci frate cu dracul sa treci puntea, si incet incet peste principiile nobile care poate te-au manat cand te-ai apucat de ea se asterne praful!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Da, nici mie nu-mi surade maretul proiect ICCD. Asteptam altceva de la ei. Ca si de la Noua Republica.

Marturisesc ca in momentul de fata nu stiu cu cine voi vota in noiembrie.

Mergi la inceput