Ah, politica!

Ah, politica! | Autor: capcaunul

Link direct la acest mesaj

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus, din 02/12/2011
Ieri am deschis un subiect in aria de politica si in 24 de ore a avut 30 de accesari, iar subiectul de fata in 8 ore a cules de zece ori mai multe.
In concluzie pe femei nu le intereseaza politica desi ne marcheaza viata.
Mereu auzim prejudecata "nu ma intereseaza pe mine politica".


Deceneus mai crede oare in cele spuse cu numai o jumatate de an in urma?
Sau nici nu mai are timp sa reflecteze, atat de multe, de agitate si de aglomerate sunt topicurile din sectiunea politica a DC ...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Cred ca Deceneus se mai ascunde dupa monitor ca tirul fetelor de pe aici sa nu-l nimereasca din greseala,.

Unde mai pui ca pana raspunde el in stilul sau inconfundabil se pierde firul din cauza raspunsurilor foc cu foc( parca asa se zice, ca nu am facut armata!).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu cred ca si-a schimbat opinia cu 180 de grade. Unde sunt vremurile cand mesajele lui stateau netulburate si cu aer de axioma in plin soare ? Au venit gospodinele (adica doamnele, in rusa) si le-au citat, demolat sau demontat. Of, viata asta, cate surprize iti ofera!

Insa i-a luat ceva timp sa digere asta pentru ca mai are si acum subiecte care incep cu : desi v-am supus atentiei acest subiect serios de cateva luni, ati preferat sa nu comentati...

P.S Sper ca stie de gluma si sper ca moderatorii inteleg ca aici dezbatem idei, nu persoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus, din 02/12/2011
Ieri am deschis un subiect in aria de politica si in 24 de ore a avut 30 de accesari, iar subiectul de fata in 8 ore a cules de zece ori mai multe.
In concluzie pe femei nu le intereseaza politica desi ne marcheaza viata.
Mereu auzim prejudecata "nu ma intereseaza pe mine politica".


Deceneus mai crede oare in cele spuse cu numai o jumatate de an in urma?
Sau nici nu mai are timp sa reflecteze, atat de multe, de agitate si de aglomerate sunt topicurile din sectiunea politica a DC ...

Lupta pentru putere este politicianism, asa ca discutia din multele subiecte este tot despre politicnism, nu despre politica.

Politica inseamna reforme/masuri, despre cum sa faci lucrurile sa functioneze mai bine.
Ti se pare ca despre asta se discuta?
Mie mi se pare ca nu.
Toata "forfota" este un marketing pentru lideri, si pentru justificarea masurilor luate de ei ca sa-si intareasca sau sa-si apere puterea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Acu' este unul din momentele cand trebuie sa te dai iute dupe monitor!

P.S.De cand la noi politicienii fac politica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

app: Mi se pare mie sau dl Mazare si-a restaurat chipul cu botox?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Lucialu si care este legatura intre politica si Mazare?
Cred ca ai gresit sectiunea, Femina intim este ceva mai jos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Eu cred ca si-a schimbat opinia cu 180 de grade. Unde sunt vremurile cand mesajele lui stateau netulburate si cu aer de axioma in plin soare ? Au venit gospodinele (adica doamnele, in rusa) si le-au citat, demolat sau demontat. Of, viata asta, cate surprize iti ofera!

Insa i-a luat ceva timp sa digere asta pentru ca mai are si acum subiecte care incep cu : desi v-am supus atentiei acest subiect serios de cateva luni, ati preferat sa nu comentati...

P.S Sper ca stie de gluma si sper ca moderatorii inteleg ca aici dezbatem idei, nu persoane.

Am inteles ca si "demolatul ideilor" face parte din umor, cu mici exceptii, respectiv cea cu referendumul si cvorumul unei ai avut dreptate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

"Lupta pentru putere este politicianism, asa ca discutia din multele subiecte este tot despre politicnism, nu despre politica"

Ai dreptate, noua ne place mai mult www.replicaonline.ro/nevasta-consilierului-apostol-a-castigat-masina-pusa-la-bataie-la-tombola-votantilor-75461/" target="_blank">can-canul electoral, decat dezbaterile pur politice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Este de remarcat insa eleganta femeilor in politica!

Daca topicuri vizand alaptarea, maidanezii, avortul, diversificarea alimentatiei, islamul, amantul sau diaspora esueaza deseori la ZZ, iata ca din sectiunea politica, desi s-au deschis zeci si zeci de subiecte in ultimele saptamani, n-a aterizat inca niciunul in subsolul forumului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Chiar ieri am observat si eu implicare unor membrii exclusiv pe pagina politica .
Eu cred ca daca DC ar face un forum separat cu teme politice , ar fi indexat pe prima pagina in cateva zile.
Chiar stiti vre-un forum exclusiv politic ?


Mergi la inceput