Ah, politica!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Eu sunt placut suprinsa de amploarea discutiilor de la aceasta sectiune DC.
Intr-adevar, politica nu este si NU trebuie sa fie doar jucaria barbatilor. Suntem femei moderne, avem acces la informatie, stim sa o selectam si sa tragem concluzii asa ca avem si o constiinta politica. Perfect normal pentru ca, da, deciziile politicienilor ne afecteaza viata de zi cu zi. Vorbim de salarii, posturi bugetare, alocatii, sistem medical, nivel de trai, cosul zilnic de cumparaturi, valoarea leului sau a valutei, promisiuni electorale, politizari si multe altele ... in final toate au afect asupra vietii familiei.

De asta, sunt absolut convinsa ca aceasta comunitate, isi merita si niste reprezentati reali in politica.
Si numai voi, acei care citesc si respira cu aceasta comunitate va puteti decide cine pot fi cei care va pot reprezenta aspiratiile.

Un Marius, o alinuk, un capcaun, o copiloi, o Ligeea sau Mickyy si de ce nu, chiar si un Deceneneus, in masura in care poate convinge votanti :)





Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

...n-am sanse de multe ori m-am gandit dar semana cu Udrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

si sa nu uit -Deceneus ma convinge si pe mine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
un capcaun, o copiloi

Asta da coabitare!
Copiloi, eu ma bag prim ministru. Prefer sa ma nominalizezi decat sa ma suspenzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
un capcaun, o copiloi

Asta da coabitare!
Copiloi, eu ma bag prim ministru. Prefer sa ma nominalizezi decat sa ma suspenzi.


Asa-i, sunt sanse mai mari sa te numesc eu, decat sa fii ales de popor...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
un capcaun, o copiloi

Asta da coabitare!
Copiloi, eu ma bag prim ministru. Prefer sa ma nominalizezi decat sa ma suspenzi.


Asa-i, sunt sanse mai mari sa te numesc eu, decat sa fii ales de popor...





i se aplica si actualului? (nu, nu sa-l numesti tu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
un capcaun, o copiloi

Asta da coabitare!
Copiloi, eu ma bag prim ministru. Prefer sa ma nominalizezi decat sa ma suspenzi.

Asa-i, sunt sanse mai mari sa te numesc eu, decat sa fii ales de popor...

De unde stii ca n-ar fi ales de popor? Ai facut vreun sondaj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Chiar ieri am observat si eu implicare unor membrii exclusiv pe pagina politica .
Eu cred ca daca DC ar face un forum separat cu teme politice , ar fi indexat pe prima pagina in cateva zile.
Chiar stiti vre-un forum exclusiv politic ?


ligeea



Nu stiu niciunul, dar cred ca tocmai ai dat o idee buna cuiva.
De fapt daca ma gandesc bine ar ajunge in scurt timp sa fie parazitat de postaci platiti si n-ar mai avea niciun chichirez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

In concluzie, calitate adevarata si modestie ca aici, mai rar ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Chiar ieri am observat si eu implicare unor membrii exclusiv pe pagina politica .
Eu cred ca daca DC ar face un forum separat cu teme politice , ar fi indexat pe prima pagina in cateva zile.
Chiar stiti vre-un forum exclusiv politic ?


ligeea


Uite un blog politic foarte bun, pe care il recomand cu caldura, dar doar "basistilor": http://theophylepoliteia.wordpress.com/

Comentariile sunt foarte bune, si de bun simt, sunt postate in permanenta link-uri catre stirile nou aparute (ca tot avea cineva o curiozitate daca mai am timp sa muncesc, si cum de le stiu eu pe toate ), si cel mai important, nu exista postaci!

Mergi la inceput