REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Ei, nu doar al lui Morar ( DNA) expira pana pe 12 sept dar si mandatul lui Kovesi, procurorul general al Romaniei. E clar acum pentru toata lumea pentru ce a fost marea graba a USL?

Eu am spus ca USL-ul are si alti asi in maneca, mult mai puternici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

repet ce am spus-o mai acum 3 zile
Basescu nu va mai pune in vecio piciorul la Cotroceni
Institutiile tarii se vor politiza in ritm alert , se vo schimba orice persoana care da semn ca misca in front

Pe cand niste nationalizari de valuta si bunuri , ca pe vremuri ?
Niste scenete TYv la Antena 3 cu oameni cu multe case , masini, iahturi, vacante in starinatate care sug sangele poprului muncitor care-si lateste bucile stand in fund la Tv si aplaundand pana la 3 dimineata ?

Va spun eu

Stati aproape ca se pregateste ceva !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Si ca o concluzie

-Ponta e dovedit ca a plagiat -demisa
-Rus si-a asumat niste cifre -demisia
-CCR decide nr. de alegatori dupa care ,normal ar fi alt referendum .

Nu se va intampla nimic din cele de mai sus .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Si ca o concluzie

-Ponta e dovedit ca a plagiat -demisa
-Rus si-a asumat niste cifre -demisia
-CCR decide nr. de alegatori dupa care ,normal ar fi alt referendum .

Nu se va intampla nimic din cele de mai sus .

ligeea

O judecatoare de la CCR a declarat ca normal ar fi fost sa se anuleze referendumul. Asta presupunea refacerea lui.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Legat de referendum.
http://www.gandul.info/news/referendum-2012-ce-minuni-au-facut-primarii-din-cele-50-de-localitati-care-au-raportat-prezenta-de-peste-100-a-venit-mireasa-cu-toata-nunta-la-sectia-de-votare-am-si-poze-exclusiv-9917305
Se pare ca in Mehedinti are lumea bani. Sa organizezi o nunta cu 300 de invitati e ceva. Si se mai zice ca e criza. Eu am fost la nunti la " tara " si am fost odata si nu am vazut 300 de invitati. In plus cei din penitenciare au drept de vot?

In plus " Īn satul Lep#351;a din comuna Tulnici s-a īnregistrat o prezen#355;#259; de 250%. Primarul comunei a declarat pentru gāndul c#259; prezen#355;a este mare, dar motivat#259; de faptul c#259; sunt peste 1000 de case de vacan#355;#259; īn localitate. "Trebuie s#259; vede#355;i c#259; #351;i la celelalte runde de alegeri au fost prezen#355;e mari. Lep#351;a este o localitate turistic#259;. Avem aici peste 1150 de case de vacan#355;e, hoteluri #351;i pensiuni. Avem #351;i turi#351;ti cu corturi. Īn lunile aceste avem īn jur de 2000-3000 de turi#351;ti. La cele 1150 de case de vacan#355;#259; nu cred c#259; sunt 50 care s#259; aib#259; domiciliu stabil īn comun#259;. De aici procentajul mare pe liste, avem pu#355;ini, dar īn realitate sunt multe persoane", a precizat primarul Bāzn#259; Valentin."
Deci daca numai In Lepsa sunt 1150 de case de vacanta inseamna ca in Romania nu este criza. Asa ca de ce ne mai plangem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Pe cand niste nationalizari de valuta si bunuri , ca pe vremuri ?

Niste scenete Tv la Antena 3 cu oameni cu multe case , masini, iahturi, vacante in strainatate care sug sangele poprului muncitor care-si lateste bucile stand in fund la Tv si aplaundand pana la 3 dimieata?




Din pacate cu ASTIA nimic nu este exclus... asa ca ca nu pot sa zic ca discuti sf-uri.



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Si ca o concluzie

-Ponta e dovedit ca a plagiat -demisa
-Rus si-a asumat niste cifre -demisia
-CCR decide nr. de alegatori dupa care ,normal ar fi alt referendum .

Nu se va intampla nimic din cele de mai sus .

ligeea


O judecatoare de la CCR a declarat ca normal ar fi fost sa se anuleze referendumul. Asta presupunea refacerea lui.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Am vazut-o si eu, in aceste conditii mi-am adus aminte cum lauda Ponta institutiile statuului, Ministerul de Interne si pe toti cei care si-au facut treaba foarte bine la organizarea acestui referendum. Se pare ca nu au facut-o foarte bine, daca asta a fost impresia, ca ar trebui anulat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Obiectiv vorbind, daca se constata multe nereguli in listele electorale si fraude in procesul de votare, nu vad cum judecatorii sa poata hotara validarea referendumului...procesul de vot a fostviciat deci se anuleaza,daca constati nereguli nu poti sa fi partinitor si sa dai dreptate uneia dintre parti, spui stop joc si de la capat...e ilogic sa creada cineva ca se va da validarea, anularea e cea mai probabila varianta, si cui serveste???Chiar vroiam sa intreb,daca referendumul se anuleaza Basescu ramane tot suspendat,nu?...ca doar nu se anuleaza si decizia parlamentului de suspendare...deci mergem din nou la vot si ,pana ne numaram iarasi si decidem ,ne ducem pe apa sambetei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

numaram la steaguri pana ajumge euro la 10 lei si acolo ne oprim


Atunci terminam si de numarat poporulcu drept de vot si o sa fie simplu

-90% din pensionari o sa aiba parte de minunata lege a sanatatii asa ca nu mai au probleme cu depasirea plafonului la medicamente , va fi mai greu cu mortii pana actualizeaza listele dar se rezolva .
-100% din oamenii care stiu sa faca ceva isi iau valiza si se duc -devin diaspora deci nu voteaza
-raman cei care lucreaza la birouri, administratii astia se vor numara intre ei pana le da cvorum .


Dl Sova se aude ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

numaram la steaguri pana ajumge euro la 10 lei si acolo ne oprim


Atunci terminam si de numarat poporulcu drept de vot si o sa fie simplu

-90% din pensionari o sa aiba parte de minunata lege a sanatatii asa ca nu mai au probleme cu depasirea plafonului la medicamente , va fi mai greu cu mortii pana actualizeaza listele dar se rezolva .
-100% din oamenii care stiu sa faca ceva isi iau valiza si se duc -devin diaspora deci nu voteaza
-raman cei care lucreaza la birouri, administratii astia se vor numara intre ei pana le da cvorum .


Dl Sova se aude ?

ligeea



eu cred ca tocmai cei 90 % din pensionari folosesc o gramada de bani din sistemul medical, pentru ca dupa cum stim cu totii dupa 60 de ani esti foarte "batran" si nu mai poti sa faci nimic altceva decat sa iei medicamente.
recunosc ca sunt cinica dar nu am auzit pana acum un doctor din romania care sa le recomande pensionarilor si miscare nu numai medicamente .


Mergi la inceput