REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

numaram la steaguri pana ajumge euro la 10 lei si acolo ne oprim


Atunci terminam si de numarat poporulcu drept de vot si o sa fie simplu

-90% din pensionari o sa aiba parte de minunata lege a sanatatii asa ca nu mai au probleme cu depasirea plafonului la medicamente , va fi mai greu cu mortii pana actualizeaza listele dar se rezolva .
-100% din oamenii care stiu sa faca ceva isi iau valiza si se duc -devin diaspora deci nu voteaza
-raman cei care lucreaza la birouri, administratii astia se vor numara intre ei pana le da cvorum .


Dl Sova se aude ?

ligeea



eu cred ca tocmai cei 90 % din pensionari folosesc o gramada de bani din sistemul medical, pentru ca dupa cum stim cu totii dupa 60 de ani esti foarte "batran" si nu mai poti sa faci nimic altceva decat sa iei medicamente.
recunosc ca sunt cinica dar nu am auzit pana acum un doctor din romania care sa le recomande pensionarilor si miscare nu numai medicamente ..



alina



Si dupa opinia ta cu ei ce ar trebui sa se intample?Ca am inpresia ca in viziunea ta......tu nu ai parinti?Daca sufera de hipertensiune,cumva,te apuci s-o fugaresti pe mama ta prin parc ...fara medicamente...fa miscare?

Pe ce lume traiesti,batranii abia daca au ce manca..cu exceptii..magistratii....militarii si cativa care ..sa zicem ca ..o duc mai bine.



La modul asta al tau de a pune problema....probabil vei avea de asteptat pana te va aproba cineva.
Din punctul meu de vedere,discutia cu tine este incheiata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Pai ii salveaza usele, ups, au trecut trei luni si nu s-a intamplat nimic? Cum, vor creste facturile cu exprimare in euro? Cum, batranii o vor duce si mai greu? Ghici cine-i de vina? E suspendat? Si ce daca?


In alta ordine de idei, CCr spune negru pe alb :
"Exprimarea unei optiuni politice poate avea loc nu numai prin participarea la referendum si chiar prin neparticiparea la acesta.
Astfel, alegand sa nu isi exercite un drept constitutional cetatenii isi vad realizate propriile convingeri prin neacceptarea, in mod indirect, a celor contrare."
Si mai spune CCr :Constitutia iti garanteaza dreptul la vot, dar nu te obliga sa votezi. Vrei sa votezi o faci, nu vrei, stai acasa sau la o terasa sau pe camp.
De asemenea, CCR mai spune ca partidele politice pot indemna la boicot, este neconstitutional sa ii obligi sau sa nu-i obligi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

cvel mai clar ,daca vre-un simpatizant al USl-ului mai eva vre-un dubiu , acum sper ca s-au lamurit

1. http://www.mediafax.ro/social/seful-directiei-pentru-evidenta-persoanelor-pus-oficial-sub-acuzare-chestorul-manoloiu-urmarit-penal-pentru-abuz-in-serviciu-contra-intereselor-publice-992570

2.http://www.mediafax.ro/social/rasturnare-de-situatie-cc-revine-cu-o-adresa-catre-guvern-si-solicita-listele-electorale-permanente-9924404

3.http://www.mediafax.ro/social/rasturnare-de-situatie-cc-revine-cu-o-adresa-catre-guvern-si-solicita-listele-electorale-permanente-9924404

Mai mult decat adevarul rezumat in aceste stiri mediafax , ce mai vrem?
Dl Ponta e mester la plagiat-dar din pacate acum vrea sa isi dea doctoratul cu noi...si zau daca am chef


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Eumada foarte dragut ca ii pulsul mami mele, are 24 ca e cardiaca si de vineri internata pt operatie la canalul biliarare o tumora, la Fundeni.

Si tot de vineri stiu-desi stiam dinainte ca-s copil de medic , cam care e starea spitalelor din Romania ( eu una zic merci ca mai sunt doctori desi 1 asistent pe tot etajul e cam putin..)

Tu , cum stai cu sanatatea ?

Am pus trei linkuri special pentru tine -daca nu le-am ratacit cumva le vei gasi .
Daca USL nu a mintit in mod cras, daca nu a dezinformat , daca nu s-a ajuns pana intr-acolo incat sa nu mai conteze decat scunul si daca tu chiar nu vezi ca aici nu e vorba de Jos Basescu, atunci draga mea chiar ca ai o problema de perceptie.
Mare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

acest prim ministru sfideaza nu numai bunul simt dar si legea ...

http://www.evz.ro/detalii/stiri/victor-ponta-ignora-decizia-ccr-si-continua-mini-recensamantul-995327.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

cine stie ce o fi ajuns la el, cine il dezinformeaza ???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Draga Ligeea, sanatate mamei tale.
Bucura-te ca mai sunt medici, ca restul au cam plecat pe afara la indicatiile pretioase ale scumpului tau presedinte. La fel, bucura-te ca mai sunt paturi, ca tot el remarca, avand cateva pahare la activ cred, ca in Romania sunt 100.000 de paturi de spital in plus.
Dincolo de asemenea imbecilitati, ramane nu-i asa, sa ne bucuram cu totii ca traim. Bine. Ups, cica si aici a mintit, el ne saluta de fapt...
Cu perceptia...fiecare sa se uite in propria lui constiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Ingrid pe bune-tu n-ai pleca la salariul de rezident ?

Chiar crezi ca trebuia sa le zica Basescu ceva ?
Referitor la spitale-reforma in sanatate trebuie facuta .Altfel nici cei care platesc nu vor avea acces la servicii medicale asa cum e acum.


Problema e ce s-a facut cu acesti bani , unde s-au dus ca la sanatate nu.
Oricum in nici o tara nu mai sunt sustenabile sistemele de asigurari sunt diferite francize etc .

Mie nu-mi place Basescu .Deloc. Dar si mai putin imi place cum vor sa il dea jos cum au facut din asta un scop in sine .
cum de la incalcarea Constitutiei-ramasa nedovedita , la vesnicele pomeni electorale si acum la falsificarea datelor transmise catre CC a programul de guvernare are doar un refren : Jos Basescu .
Dupa ce urmeaza ca nu vad nimic.Liniste totala, fata de declaratiile lui Isarescu ale oamenilor de afaceri etc.

Uita-te la declaratiile lui Antonescu , sunt mult mai belicoase , decat toate pe care le-a facut Basescu in mandatul sau.


Si numai astazi s-au intamplat trei evenimente care trebuie sa iti dea de gandit
-punerea sub acuzare a chestorului care in numele institutiei pe care o reprezinta si-a permis sa emita judecati personale .

-demisia ministrului de interne a USL si mai ales descursul acestuia, il felicit pentru el.

-precizarea CC cu privire la listele electorale nu la actualizarea lor si ma intreb daca si acel scrib , care intentionat sau nu (ce vrei sufar de mania persecutiei) va fi identificat si sanctionat ?

Pe astea cine le-a mai aranjat ca doar nu Basescu/
nu dar atunci cand minti mult, te grabesti se intampla ca adevarul sa iasa si la iveala. Si din pacate pute.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Bine, iarasi bine. Vad ca a fost infloritor sub mandatul lui Basescu. Pentru cineva care nu-l inghite pe domnul presedinte, pari prea suparata pe oponentii lui.

Citat:
Uita-te la declaratiile lui Antonescu , sunt mult mai belicoase , decat toate pe care le-a facut Basescu in mandatul sau.

Bancul zilei, da?
De cand a fost suspendat, marinelul a amenintat de mai multe ori decat ploua la tropice. Cum l-a amenintat pe chestor (eu te-am pus..), cum a fost cercetat...Presupun ca amenintarile lui le luati in gluma si vi se par nostime.
Aia cu primarii si celulele e chiar de un haz nebun.
Dar stiu: el e nevinovat, agenturili straine lucreaza sa-l dea jos. Toti cei 7.400.000 de rusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Ma bucur ca Curtea Constitutionala a reparat aceasta nedreptate pe care guvernele au facut-o...cetatenii romani cu domiciliul in strainatate vor fi inclusi in cvorum.http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12965061-exclusiv-cetatenii-romani-domiciliul-straintate-trebuie-luati-calcul-stabilirea-cvorumului-decizie-implicatii-majore.htm

Mergi la inceput