REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Mikky manelisti sau nu ,ne convine sau nu, votul lor e valid si egal cu al nostru.
Sper ca ati remarcat ca atunci cand stergeti pe jos cu ponta sau antonescu , putinii usl-isti de aici nu sar in sus ,iar daca glumele sunt bune eu ma amuz de fiecare data.
In schimb multi simpatizanti ai lui basescu,iau ca pe un afront personal orice repros la adresa lui.
Oricum situatia actuala ne va afecta in egala masura pe toti.
Daca ma intrebati ce parare am despre referendum : cred ca nu trebuie validat, conform legii.Asta e nu ne-am mobilizat suficient.
Dar ,cunoscandu-l pe basescu stiu ca nu se va intelege niciodata cu ponta sau alt premier usl.
De aceea ar fi bine pentru toata lumea sa-si dea demisia.

mrenescu, nu am citit Kamikaze, dar il cumpar si-ti impartasesc impresiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui danet

Mikky manelisti sau nu ,ne convine sau nu, votul lor e valid si egal cu al nostru.
Sper ca ati remarcat ca atunci cand stergeti pe jos cu ponta sau antonescu , putinii usl-isti de aici nu sar in sus ,iar daca glumele sunt bune eu ma amuz de fiecare data.
In schimb multi simpatizanti ai lui basescu,iau ca pe un afront personal orice repros la adresa lui.
Oricum situatia actuala ne va afecta in egala masura pe toti.
Daca ma intrebati ce parare am despre referendum : cred ca nu trebuie validat, conform legii.Asta e nu ne-am mobilizat suficient.
Dar ,cunoscandu-l pe basescu stiu ca nu se va intelege niciodata cu ponta sau alt premier usl.
De aceea ar fi bine pentru toata lumea sa-si dea demisia.

mrenescu, nu am citit Kamikaze, dar il cumpar si-ti impartasesc impresiile.


Nu cred ca e vorba de mobilizare, cred ca e vorba de listele cu numarul total al populatiei tinute intentionat umflate.
In urma lor ai dreptul la mai multe colegii parlamentare, la mai multi europarlamentari si la mai multi bani in teritoriu.

Eu pana la urma condamn USL-ul ca nu si-a pregatit terenul cu listele actualizate.

Sper ca in urma acestui scandal macar sa iasa ceva bun si sa se actualizeze listele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Oare cui foloseste aceasta mascarada, cum sa contesti la Curte aducand ca argument propria incompetenta????....in loc sa se grabeasca ca disperatii mai bine verificau listele electorale dar cum sa-si mai justifice si ei esecul daca toate datele ar fi fost fara echivoc....mi-e sila de asa conducatori penibili...Ue sta cu ochii tinta pe democratia noastra damboviteana,euro se duce catre cer si noi si noi ramanem cu buzunarele goale... Chiar as vrea sa repetam referendumul, o sa vada ce palma usturatoare isi vor lua de la electorat...daca nu as fi convinsa ca repetarea referendumului va avea efecte devastatoare asupra monedei si ratingului de tara,va spun sincer ca m-as bucura sa se repete votul, sa vad cum se zvarcolesc in chinuri hotii astia ordinari cu toate fraudele lor.M-am enervat rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Uite asa ne jucam de'a Referendu' pana se faceee 12 august si pleaca Daniel Morar si scapa penalii de bau-bau!
Azi si Patriciu a primit o amanare pana in 20 aug.

Imi pare rau ca sunt fete pe aici care nu vad padurea de copaci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Uite asa ne jucam de'a Referendu' pana se faceee 12 august si pleaca Daniel Morar si scapa penalii de bau-bau!
Azi si Patriciu a primit o amanare pana in 20 aug.

Imi pare rau ca sunt fete pe aici care nu vad padurea de copaci!


acu si tu te iei de amanunte de-astea.. cu amanari de sentinte (oare asteapta sa vaza cum o bate vantul?) & scaparea de procurori incomozi

mai mult conteaza nedelicatetea lui Basescu, ca e marlan si plin de el



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Ei, nu doar al lui Morar ( DNA) expira pana pe 12 sept dar si mandatul lui Kovesi, procurorul general al Romaniei. E clar acum pentru toata lumea pentru ce a fost marea graba a USL?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

USL a obtinut ce a vrut si este mai limpede ca niciodata pt. ce s-a luptat!
Daca sunt inlocuiti procurorii cu cine vor ei si consfintiti de Presedintele interimar, victoria este a lor si pot sa se dea cu capul de toti peretii idiotii care au fraudat si care vor suporta consecintele pt. ca lor putin le va pasa de ei.

Pana in 12 septembrie, pe cat puneti pariu ca iese si Nastase din puscarie, scapa si Patriciu din procesul Rompetrol si atunci sa aud aici argumente serioase de la userii care sustin USL-ul ca acesta este asa cum il prezinta ei.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Sulfina Barbu poate are dreptate, in aceste conditii ar trebui invalidate si alegerile locale, mai ales daca se vor descoperi fraude mari care AR FI PUTUT INFLUENTA ALEGEREA UNOR CANDIDATI!

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12939409-sulfina-barbu-dupa-decizia-ccr-nu-asteptam-poate-trebui-invalidate-alegerile-locale.htm

Daca USLasii au deschis din disperare cutia Pandorei, atunci ar trebui sa suporte toate consecintele.

Macar daca se va face cu acest prilej curatenie generala pt. ca doar asa am putea considera, noi cetatenii care platim distractia, ca nu am facut-o chiar degeaba.

Mergi la inceput