Clubul "babelor" FIV-oase 53

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

uitasem, are o fetita care e ok, a luat nota 10. ma gadeam cu ciuda la ioana noastra cat s-a chinuit si prin ce trece acum si mi se pare a naibii de nedrepata viata asta.
ioana sunt alaturi de tine si ma rog sa treceti cu bine peste toate, sa ajungeti acasa si sa va bucurati de viata in noua formula atat de dorita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ari, Pippo e slobod prin casa, mai exact prin balcon. Ma gandesc insa ca jumate de zi ar putea sta si intr-o colivie mai mare sau nu?! Cred ca e o idee buna. Ce zici Qiao?!


Deci, asa povesti.... Pacat de copilutii care se nasc in astfel de familii. Una e sa fii sarac, fara prea multe posibilitati, sa fie greu, dar sa ai o copilarie frumoasa pentru ca ai parinti normali care te iubesc si au grija de tine. Sa te nasti insa intr-o familie cu oameni iresponsabili sau poate un pic anormali... pacat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Of, ce ma enerveaza asemenea dezaxate, care, culmea, fara sa vrea, fac copii sanatosi si frumosi. Sincer, la nebune de astea ar trebui sa le coasa p.... Ca ma enervez acum. Si, degeaba copiii se nasc fara probleme, ca, dupa o viata traita in familii de nebuni, devin si ei dusi cu pluta si astfel se reia lantul slabiciunilor... Din nebun in nebun... Nu-i corect, clar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Eu vreau sa va graviditi toate si sa ajungeti fericitele mamici ale unor fericiti copii. Dar ma rog sa apuc clipa sa o vad pe Qiao cu un pitic/pitica sau 2... Sa va tineti atunci povesti, rotatii de cadre etc. Eu imi inchipui ca la ei va fi ca in filme. Cu un tabel din ala pe frigider sau pe peretele de langa frigider cu patratele colorate si impartite in care taie, adauga si ea, si sotul, cu cate un mic scandal pentru ca sotul a uitat sa treaca sau sa taie ceva , redresare rapida si gasit de noi solutii... ce mai, jongleur maximus e Qiao a noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Eu pe Pippo l-am lasat sa zburde liber prin balcon, dar el vine "la pachet". are o cutie de carton mare care e pe post de cuib/cotet/casa. acolo are vasele cu mancare si apa prinse de pereti (ca se urca cu picioarele pe ele si altfel le varsa), are si tavita in care clocea inainte si 2 jucarii de plus cu care se mai joaca. cutia are capac cu gauri, are si prosopul lui cu care se poate acoperi cutia, ce mai e dotat baiatul. Noaptea doarme mereu in cutie acoperit, asa ca pt cateva ore nu va muri daca sta acolo si in timpul zilei. Aseara am ajus acasa dupa ora de culcare si l-am gasit bagat cuminte in cutia lui. Cand a vazut ca am venit a iesit si a venit la rasfatat. Gugulush e rebelul pe care il fugaresc jumatate de ora sa il conving sa se culce la cutie sau macar pe cutie.
L-am filmat seara pe Pippo - nu am apucat pana acum. Pt doritoare, am pus filmuletul pe FB. ana tine ti-am dat deja drepturi sa le vezi ca stiam ca o sa vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_alba
...Sincer, la nebune de astea ar trebui sa le coasa p....

...si replica asta hazlie vine dupa ce-am citit cele 7 pagini la aspirante optimiste...lara, dap, e frumoasa ziua asta, unde mai pui ca-i si vineri

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Am vazut, Qiao, am vazut! E in mare amore Pippo pe acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mnemosys spune:

Multumesc mult fetelor pentru raspunsuri. Grea mai este ashteptarea asta. Am fost ieri la medic, nu am mai facut un alt beta, merg miercurea viitoare cand medicul a zis ca facem testul de urina si vedem daca putem vedea ceva deja. Sunt pozitiva,dar ma simt si un pic vinovata ca nu ma simt in nici un fel insarcinata, doar cu imense dureri si discomfort de la OHSS care continua. Pana acum vreo doua zile dimineata era mai bine, pana pe la 11 ma simteam mai umana si apoi incepeam sa ma umflu ca un balon. Acum de la 7 dimineata pana seara stomacul meu este mare si gras de zici ca sunt in 4 luni.

Multe ganduri pozitive tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Qiao .. mai cunosc si eu astfel de "podoabe " printre vecini ... s-au mutat din bloc ... dar si eu m-am mutat ...

... de la 14 ani era abonata la giulesti pt avorturi si se mai si droga ...
Intr-un final cred ca a nascut un copil ... dar saracu' copil ce vina o avea el sa se nasca intr-o familie care nu-l doreste
Asa era tot neamu' si mama ei a nascut-o tot la 14 ani , o alta matusa a nascut si ea la 15 ani si a dat copilul .....

Unele femei sunt prea fertile ... si altele deloc ...


Aseara dna doctor ma intreba daca exista cazuri in fam. mea de pierderi de sarcina si chiar inainte am bagat-o pe mama la interogatoriu .. si saraca mi-a spus ca nu a avut nicio problema niciodata ... si nici bunica mea .. si nici stra-bunica ....

Si eu ma intreb - de ce eu ???
Asta este .. "bucurosi le-om duce toate ... "






Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
-Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Elly, sa stii ca, in ciuda faptului ca mutatiile pentru trombofilie sunt de obicei ereditare, ele pot la fel de bine aparea spontan. mai ales la cei din generatia Cernobil... Dar, odata avute, exista posibilitatea ca ele sa fie transmise la copii. Asa ca, mai ales in cazul celor homozigote, copiii vor avea cel putin heterozigot. In functie si de cum are partenerul.
Si oricum, nu cred ca e cazul sa ne tot intrebam de ce noi, ca genetica asta e o nebuloasa inca, in mare parte. Am avut si eu tot felul de caderi, dar mi-am dat seama ca ma agit pentru niste lucruri in legatura cu care nu pot face nimic. Asa ca iau partea plina a paharului si vad ce pot face sa ameliorez sitatia... Si atata vreme cat inca mai exista variante, mai am si eu creierul intreg. Om vedea ce-o sa se inmple cand raman fara variante....

Mergi la inceput