Clubul "babelor" FIV-oase 53

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Ufff, am rezolvat cu Pippo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Doamna qiao scuze, eu eram inca la "aspirante". Dar te intrebasem de Pippo, pentru ca il puteai lasa la mine, in baia de sus, ferit de motan. daca se "modifica" ceva, il poti aduce la noi duminica dimineata, ca oricum o sa fim usor mahmuri si vom zace toata ziulica ...stai asa, sa zic si care-i motivul: Am cumparat terenul...n-avem bani de nimic momentan, da' na'...tot suntem fericiti.

alina cand ramai fara variante, iti oferim noi altele: facem o "intlnire online" si ceva-ceva tot o iesi din mintile noastre "geniale" adunate laolata. Pup fetele.

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ari, felicitari, sa fie intr-un ceas bun, sa va faceti casuta frumoasa si sa va bucurati de viata si de copii in ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Multumim frumos, ana. Pentru noi, acest an a fost ciudat rau: am unit doua terenuri, am facut un lot mare, pe care, in doua saptamani, il vindem, cu tot cu casuta noastra mica. Vindem si masina. Ne vom muta in chirie pentru cca. un an. Nu mai facem FIV-uri. Noi gandim ca o luam, pe multe planuri, de la capat.

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ari multumesc mult Te am pe lista de back-up
Felicitari pt teren, abia astept sa ne povestesti ce minune de gradina o sa faci si cate vietati or sa fie fugarite si zmotocite de gemenii blonzi. Poate o sa vin si eu in vizita cu Gugulush pe la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Ari
AStept de la tine 2 copii blonzi si o petrecere de casa noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

ari ce inseamna "nu mai facem fiv-uri"?
sa inteleg ca luatul copiilor blonzi nu este FIV nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Nu, Smaick, aia e "sarcina naturala".


Ari, avem multe in comun... La inceput de viata noua, schimbari majore etc. ma refer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Ari -stai linistita ca o sa le rezolvati pe toate .. sunteti tineri .. ambitiosi ...
Cand va fi gata casa te vei muta in ea cu sotul si "2 blonzi" (o fetita si un baiat).
Asa ca trage aer in piept si treci la treaba.
Parca te si vad cu burtica mare alegand mobila pt dormitoarele bbeilor.


Alina-
multumesc pentru lamuriri




Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
-Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Ooooooo Ari felicitari pentru teren!!!!! va dores sa feceti o casuta frumoasa asa cum v-o imaginati!
Qiao bine ca ai gasit casuta pentru Pippo! cat despre mintea dezacsata no coment inca nu pot sa cred ca sunt oameni ca astia, eu tot nu inteleg de ce Dumnezeu nu da copii la cei care isi doresc cu adevarat, de ce ii lasa sa se nasca in famili care nu au posibilitati, care stau cate 7 intr-o camera, care nu au nici un vitor, care sunt maltratati, legai de pat si arsi cu tigarile....of am momente in care imi vine de-a dreptul sa ma dau cu capu de pereti.

Mergi la inceput