M-am hotarat.............adoptie(81)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

felicitari carmen . asteptam povestea pe mail .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

Deocamdata mergem la turn, ca acolo stam.Ne vom muta aproape de piata rusilor la 2 camere, ca acum stam intr-o camera(speram ca pana la 01.09 sa avem ok de la banca-facem imprumut cu "prima casa")
Am vazut ca e un parc si pe acolo...
Poate ne cunoastem deja???



Citat:
citat din mesajul lui denisa220972

carmen_ch_12 Ma bucur enorm , sa va traiasca si sa fiti fericiti.

p.s. pe unde va duceti in parc sa vin si eu cu domnisoara mea sa ne incuscrim.




Denisa220972 mamica puiului Denisa

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

carmen_ch_12 - vii vecina de cartier cu mine, fiimea merge rar acolo fiindca ea vrea la "ultimul ban", acolo avem card de cheltuieli.
Doamne ajuta cu creditul, este un cartier linistit si cu multa verdeata comparativ cu 19,20,21.
am sa-ti las adresa de mess pe pm, poate ne cunoastem



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Multumim ,draga Mariaa pentru cuvintele pe care ni le-ai pus la suflet! Acei copilasi clar ca trec prin mari emotii , si noi asteptam de la ei,, marea cu sarea " ,in primul rand trebuie sa avem noi ce le oferi ,sa fim deschisi ,sa nu plecam la drum cu prejudecati
si totul o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Am fost astazi la directie sa discut un eventual al treilea atestat,si m-am linisit de tot..deocamdata.Am intles ca ORA se misca tare greu,si mai dureaza pana cand lucrurile se vor mai fluidiza un pic.Trebuie sa mearag toate mai bine cu noua lege,dar e nevoie de timp sa se acomodeze birocratia cu tot... Va fi mai bine in viitor,ei asa spera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

LittleAngel........dar la voi cate familii sunt pe lista de merge asa de greu....al treilea atestat!!!!!!!!!!!!!
Nici eu nu cred ca imi voi cunoaste fetita anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Foarte multe,si toti asteapta,multi nu sant la primul atestat.
Nu am nici o sansa deocamdata,nu are rost sa-mi fac actele de pe acum,ca le fac degeaba si prind si al patrulea atestat.
O sa mai incerc la anu' poate lucrurile vor fi mai usoare,daca mai trece ceva timp...
Nu ma grabesc deloc,eu adoptia asta tot o s-o fac,dar toate la timpul lor.
Acum nu pot sa stiu situatia din alte judete,dar asa mi s-a spus,ca dureaza pana ce ORA se va obisnui cu noua lege.
La anul va fi ma bine pt toti,o sa vedeti.
Si o sa avem mai multi copilasi adoptabili pe faza aia cu 6 luni de abandon si dupa se deschide dosarul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui LittleAngel

Foarte multe,si toti asteapta,multi nu sant la primul atestat.
Nu am nici o sansa deocamdata,nu are rost sa-mi fac actele de pe acum,ca le fac degeaba si prind si al patrulea atestat.
O sa mai incerc la anu' poate lucrurile vor fi mai usoare,daca mai trece ceva timp...
Nu ma grabesc deloc,eu adoptia asta tot o s-o fac,dar toate la timpul lor.
Acum nu pot sa stiu situatia din alte judete,dar asa mi s-a spus,ca dureaza pana ce ORA se va obisnui cu noua lege.
La anul va fi ma bine pt toti,o sa vedeti.
Si o sa avem mai multi copilasi adoptabili pe faza aia cu 6 luni de abandon si dupa se deschide dosarul...

Bafta sa reusiti.
Eu o sa repet la infinit ca aceasta lege e proasta si, chiar daca se va schimba cu alta va fi si mai rea.Deci, fetelor, nu va entuziasmati ca urmatoarea va fi mai buna. NU VA FI.
Cel mai rau sufera copiii abandonati si asta ma doare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Sa dea D-zeu sa se miste lucrurile mai repede ,clar ca sunt copii dar sunt blocati in sistem ,birocratia isi spune cuvantul iar acesti copii ai nimanui cresc asteptand ,, de a fi integrati in familia biologica " si pe cand sa fie adoptati nu-i mai doreste nimeni desi in constitutia Romaniei scrie clar ca ,,fiecare copil are dreptul la o familie".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Litlle Angel,
iarta-mi tonul dar motivatia aia care ai primit-o este o pura tampenie ! Din contra, fiind la al 3-lea atestat AI PRIORITATE fata de alte familii care acum primesc atestatul. Si prioritatea nu ti-o dau cele de la directia ta ci selectarea de catre program, dupa criterii prevazute de lege !

Data esti hotarata sa nu renunti la adoptie (asa cum am auzit in alte cazuri, familiile fiind descurajate de care asistentii sociali complet dezinteresati!) te rog eu mergi si depune dosarul in timp util, sa nu ai intrerupere !



Mergi la inceput