Aspirante optimiste(800).Felicitari Mihaelafalt !

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osuparata spune:

scuze,neuronii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Draguta scuze abia am vazut mesajul d la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ari, ! Sunt la Busteni/Sinaia/Predeal. A propos de paharel de vin si prestat...cam asa se intampla la noi...ceva actiune, o gura de vin, iar ceva actiune...
Mihaela, legat de aspenter, din experienta mea si a altor fete, e bine ca in paralel cu clexane, sa nu iei aspenter zilnic pentru ca provoaca sangerari. Dr. Uscatescu recomanda 1 aspenter la 2-3 zile, iar daca apar sangerari, scoate aspenterul. Anti FXA se face dupa 7-10 zile de la inceperea tratamentului cu Clexane.
Osuparata, nu stiu daca e vorba de altruism, pur si simplu, daca stiu ceva, ajut si eu, pentru ca si eu am primit ajutor. De exemplu, in ultimul timp, m-a ajutat Aristica. Repet, nu am de ce sa ma supar daca unele fete raman usor gravide si nu au probleme in a tine sarcina. Nu e meritul lor pentru ca pot si nici vina mea pentru ca nu pot...asta e situatia.
Gaby, inteleg ca esti la plaja?

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Osuparata, nu inteleg, ce dezaprobi (vad ca ai votat negativ postarea mea)? Dezaprobi ce spun eu ca simt?


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Alex multumesc mult de sfaturi o sa le urmez intocmai.
De homocisteina ce spui e bine? A iesit 8 si valoarea <12.
Concediu placcut.



Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Da, e OK homocisteina, Mihaela. Multumesc!
LE: Poti suna la Fundeni sa intrebi de aspenter, le spui ca nu poti ajunge si se rezolva si asa. Ulterior, le vei suna sa le spui valoarea anti FXA, vei trimite ecografia scanata pe mail, etc.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osuparata spune:

Scuze,MeAlex, dezaprobarea era pentru Miky82! A folosit expresia cu "vorbele pe la c-r", dar probabil nu citise totul!Am butonat gresit!Repet, fiecare are bafta lui/ei in viata! Fiecare are propriul destin, nu despre asta discutam, de cat noroc, bani si sanatate au unii, sau ghinion ,saracie si nesansa au altii!Eu nu am vrut decat sa specific faptul ca nu e corect ca in momentul in care stii ca sunt unele persoane cu probleme(asta-i viata!), tu sa vii si sa-ti aduci elogii intr-un mod ostentativ de cat de norocoasa esti!E ca si cum i-ai spune unui cersetor:ba', tu esti prost, eu sunt mai smecher ca am avionul meu, sac, na!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ari, cred ca am omis sa raspund: e concediu...pe bune, de relaxare.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui osuparata

Se pare ca unele persoane nu au neoronii necesari pentru a percepe sensul celora scrise mai devreme de mine! Au luat ad litteram, fara a trece prin filtrul mintii(!!!) conotatia frazelor exprimate!Cand citesti doar fraza-n sine, poate e exact intelesul pe care-l tot expuneti(si NU DORESC NIMIC RAU Anei!). Daca citeati totul, ati fi avut imaginea de ansamblu pe care am dorit s-o expun!Dar sunt si persoane "mobilate", iar Bob cu siguranta e una dintre ele!Felicitari! Ai dreptate, poate n-am spus ceea ce am vrut intr-un mod elegant si subtil, dar unor persoane nici daca le desenezi nu inteleg, asa ca.....


da! adevarul e ca suntem toate niste proaste
nu stiu de ce iti mai pierzi timpul cu noi....
lasa impulsurile nobile ca nu vezi ca nu se prinde nimic?!?!?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

[quote]citat din mesajul lui osuparata

Scuze,MeAlex, dezaprobarea era pentru Miky82! A folosit expresia cu "vorbele pe la c-r", dar probabil nu citise totul!Am butonat gresit!Repet, fiecare are bafta lui/ei in viata! Fiecare are propriul destin, nu despre asta discutam, de cat noroc, bani si sanatate au unii, sau ghinion ,saracie si nesansa au altii!Eu nu am vrut decat sa specific faptul ca nu e corect ca in momentul in care stii ca sunt unele persoane cu probleme(asta-i viata!), tu sa vii si sa-ti aduci elogii intr-un mod ostentativ de cat de norocoasa esti!E ca si cum i-ai spune unui cersetor:ba', tu esti prost, eu sunt mai smecher ca am avionul meu, sac, na!
[/quote

in nici un caz nu cred ca a vrut sa intelegem asa
si aici e oricum mare nevoie de energie pozitiva
e bine ca nu suntem toate stricate totusi

decat numai vesti rele.....
eu personal gasesc in postarile tale, indiferent de ce contin, foarte multa rautate, gratuita.....
chiar si atunci cand esti in dialog cu cineva nu reusesc sa nu vad printre randuri negativism... asprime...
sincer chiar nu imi place sa fiu citita de un om ca tine...
eu aici caut sprijin, am nevoie de fete pentru ca stiu sa asculte, s-a creat o mica comunitate, cu bune, cu rele
oricum mi se pare f urat si probabil ca n-o sa uit, ca zici ca la fiecare pierdere ne bucuram in sinea noastra....
asa ceva....
cred ca ma voi retrage daca persoane ca tione vor continua sa scrie in stilul asta...
sincer!!

Mergi la inceput