Aspirante optimiste(800).Felicitari Mihaelafalt !

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

o,suparata,cred ca mai bine despartit si in cazul vocativ al strigarii,e bine ca esti "mobilata",dar sincer cred ca doar folosit cu sensul propriu cuvantul.esti rea si atat.te-am inteles toate.nu ne trebuie explicatii.totusi nu mi-ai raspuns care e varianta ta in ale graviditului,eu am scris-o pe a mea.vrei bebe sau doar arunci cu venin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

aaa,si ce-nseamna ca mi s-a evaluat negativ vreun post?ar trebui sa imi pese?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Nu stiu ce inseamna, cred ca e doar optiunea fiecaruia.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Mda, pleaca omu sa manance niste scoici si cand se intoarce vede ca s-a certat lumea
Alex, daaa, plecata la ocean, maine poate pun o poza doua pe situl ala de imprietenit. Ah si suntem si cu animalutul din doatare, care s-a suparat tare ca a plecat de acasa. O sa iti trimit un mesaj pe acelasi site cu o intrebare in domeniul pisicesc. (poate ai vreo idee)
Gata ies si ne "citim" maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Hai mai Gaby, pai si tu vrei acilea cand esti la ocean?? Astept intrebarea despre motanel.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krimbo spune:

Salutare. Ne apucam intr-o sapt de al 4-lea FIV. Va tin la curent ce se intampla, wish us luck!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Tinem pumnii, Krimbo! Doamne ajuta!


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krimbo spune:

NU inteleg ce s-a intamplat cu forumul asta si de cand s-a schimbat din sursa de informatie si speranta intr-un loc de raspandire a urii. Osuparata, hai sa-ti spun care e sit noastra:
De 7 ani incercam sa facem copii, suntem la al 4-lea FIV, nici o sansa pe cale naturala din cauza:
eu diagnosticat initial in provincie cu azoospermie, operat varicocel si refacut dupa 4 luni spermograma - rezultat identic azoo. Refacut spermograma in buc acum 3 ani = oligoastenoteratospermie severa = ii numar pe degete cati sunt dar sunt multumit macar ca am cu ce.
Sotia = noduli fibromatosi operati de 3 ori in ultimii 7 ani, dupa ultima operatie o trompa a aderat pe uter si tovarasul uter e cam inclinat spre stg. Medicii au spus ca nodulul/nodulii au actionat ca un sterilet si din aceasta cauza nu s-a prins nimic pana acum.
Spermograma care mi-a dat speranta a fost facuta la buc la dr matei, in restul tarii in iasi, timisoara sau cluj toti mi-au zis ca e azoospermie, ca e gol, nu am nimic. La buc i-am vazut pe microscop, misca cativa.

Repetand, nu stiu care e situatia ta osuparata, dar sincer decat sa scrii lucruri urate mai bine nu mai intri sau cel putin iti ceri scuze. Chiar daca la mine e scris membru incepator cred ca sunt printre membrii mai vechi pe aici. :) Nu postez decat rar dar am gasit f multe informatii utile si imi fac datoria sa vizitez din cand in cand si sa socializez.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Krimbo, stiu pe cineva cu acelasi istoric ca tine, azoo, varicocel, operatie, azoo si acum 3 luni cativa gigei miscau vioi. Acum i s-a dublat nr de gigei (de la 108 la 206) dupa 2 luni de tratament cu vitamine ProFertil si polen. Incet dar sigur merge spre bine.
Miki, am revenit. Ne vedem sa iti dau banutii pe Pregnyl? Iti dau mesaj privat cu nr meu de tel. Pup si multumesc inca o data.
Pupici tuturor fetelor! Bravo Miha pt beta!

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana178081 spune:

Doamneeeeeeeeeee,ce mi-a fost dat sa citesc pe aici despre mine.......
Pai decat sa existe divergente din cauza mea cel mai bine nu mai postez nimic aici,sa fie toata lumea fericita,linistita
osuparata esti cu capul rau de tot,mai mergi si tu pe la un medic,ceva.Poate mai ai si alte probleme ca vad ca nu zici nimic despre tine!Stii numai sa critici.....esti frustrata rau de tot,suparata pe viata.....nu inteleg de ce mai citesti/scri pe aici.....du-te femeie si impusca-te sau ia viata la altul ca sigur vei ajunge intr-un loc mai fara suparari,unde timpul curge la fel
Fetele scuzati limbajul,dar nu mai suport sa citesc asemenea rautati de la una care nici macar nu are curajul sa zica ceva despre ea!!!Nu stiu de ce naibi se mai oboseste sa intre pe aici!
Si ca sa fie Osuparata si mai suparata sa afle ca am rau de inaltime ca as fii sarit si cu parasuta,dar asa ma multumesc sa merg maine la un strand sa ma racoresc!Si cu alta ocazie la AquaParc sa ma mai dau o tura pe topogane!
Bob am toate analizele la zi.Pana acum am facut 4eco,analizele uzuale de sange,secretie,PAP,grupul TORCH,iar marti urmeaza eco de 18sapt.Voi face tot ce imi va da dr mea sa fac.Am unele nelamuriri pe care le voi clarifica la urm vizita.Deci nu sunt de-aia inculta care va merge la spital doar ca sa nasca Iar in privinta la mancare am de la tara:branza,oua,carne,rosii,ardei,restul legumelor/fructelor le iau din piata.Nu ma laud,dar am vazut ca postasei ceva legat de mancare....iar mie imi place sa iau de la tara ce pot.
MeAlex iti doresc concediu placut
Miha ma bucur ca a crescut asa frumos beta
Si cine nu m-a citit de la inceput mai spun o data:am incercat 3ani sa raman gravida fara sa stiu ca exista probl de sanatate din partea sotului.Cand acestea s-au rezolvat abea dupa 1an4luni am reusit sa raman gravida.Cu toate ca eu imi doream copil de 8ani.Deci sa nu credeti ca mi-a fost usor sa concep acest copil.Multumesc lui Alex caci datorita sfaturilor ei i-am dat sotului medicamentele necesare pentru a face bebe.
Nu mai postez nimic deoarece nu vreau sa se certe lumea din cauza mea.
Vreau doar sa spun la fetele aspirante:Sa aveti curaj sa mergeti mai departe!
Voi tine legatura cu fetele care le am pe f si mess,se stiu ele


in 18sapt


Mergi la inceput