Aspirante optimiste(800).Felicitari Mihaelafalt !

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

velvet am compus-o in ziua in care am inceput sa-mi iubesc copiii care, "genetic" nu-s nici ai mei, nici ai sotului, dar care ma asteapta in Cehia, intr-un laborator. E urmatorul"dar" pe care-l astept de la "Bunul"

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Doamne ajuta,ari!sa mergi sa iti iei puii acasa cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Aristica multumesc mult, eu aspenter iau de cand am descoperit mutatiile de prin martie, iar clexanul azi sunt la a 3 injectie, am rarit aspenterul o sa il iau de 3 ori pe saptamana, ce zici e bine asa?
Anti Fxa o sa fac dar nu stiu exact cand, presupun ca la 3-4 saptamani de cand am inceput clexanul ar trebui facut nu?
Apropo mi-a venit si rezultatul la homocisteina recoltat de miercuri si e 8,48 iar valoarea de laborator e <12, e bine nu? Eu homocisteina nu am facut-o niciodata pana acum.
o sa ies putin in oras si revin.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Ari imi aduc aminte de verset, am ras cu gura pana la urechi
Miha super veste, beta a crescut tare frumos!
Bob, Moni vorbele alea dati-le pe la c_r ca nu merita nici macar sa citi postarile doamnei respective!
Gaby vreau si eu putina racoreala, imi trimiti si mie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Miha felicitari!!! Sa ai sarcina usoara, usoara si negretoasa pana la final!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Buna dragutelor! SA avem un sfarsit de saptamana linistit si cu multe vesti frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Eu intrasem sa va spun ca sunt Z6 si ca sunt in butoi iar. Simt ca nu pot sa mai ies, mai ales ca astept luna mea, luna august
Astazi am aflat ca a murit un coleg de-al sotului, tot taximetrist, 38 ani si eram hotarata sa fac tot posibilul sa ies din butoi dar simteam ca nu am putere
cand ce sa vad inca o pe lista!!! Parca incep sa-mi revin
Draguta ai mare grija luna asta ca plecam si noi doua! plus inca cateva, sa doboram recordul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Buna fetele,
Va citesc in fiecare zi, dar nu prea am ce spune despre mine. Sunt z 5, am inceput iar tratamentul cu femara, iar joi am eco de monitorizare a ovulatiei. Luna asta sunt extrem de nepasatoare de ce se va intampla, nu am nici o speranta, am avut prea multe sperante luna trecuta. Am 2 zile de femara si deja sunt iar foarte balonata. Voi trece iar prin durerile insuportabile ale ovulatiei, ca apoi la final sa-mi vina iar CM. Oare de ce ma mai chinui, nu stiu?
Miha inca o data felicitari pentru bebic mic, si felicitari pentru beta dubla, iti doresc o sarcina usoara, bebe sanatos si la termen.
Va voi citi zilnic in continuare, chiar daca scriu mai rar,si astept saptamana viitoare o veste buna si de la Emilia.
Va pe toate fetele si va doresc tot ceea ce va face fericite (inclusiv "osuparat-ei")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Am reusit sa citesc , in sfarsit, din urma.
Chiar daca ma repet, am sa va povestesc de prietena si cumatra mea. Nu visa niciodata sa devina mama, ei traiau pur si simplu clipa, iar in momentul cand i-a intarziat 2 sapt a tot asteptat sa-i vina si zicea mereu ceva de genul " pleaca spiritule de bb la Ank". I-am cumparat intr-o zi un test de sarcina si bineinteles ca era insarcinata. Asa cum a primit sarcina asa a dus-o pana in ultima zi. Nu si-a schimbat mai deloc stilul de viata. Mici, dar mici exceptii. Adica pe la 4 luni a renuntat la tigari pt ca nu le mai suporta, a inceput sa manance bine, ea era mereu la cura, si daca i se facea somn dormea. Imi amintesc ca inainte cu 2 zile de a naste, intr-o vineri, am mers impreuna la scoala cu microbuzul si finutul meu statea asa de inghesuit in burtica ei incat i se vedea perfect forma prin imbracamintea ei! Se mutase cumva pe diagonala sa incapa, mititelul! Dar ea nu se agita prea tare. Si a nascut bine mersi si totul a fost f bine. Crizele mamai abia dupa ce l-a simtit langa ea au inceput.... dar asta este o poveste muuuuult mai lunga
Concluzia: fiecare cu stilul sau, nu trebuie sa ne simtim noi intr-un anume fel cand auzim ca uneia ii merge f bine in sarcina sau ca o alta se "pune la adapost" pt orice.
Recunosc ca si eu am crize de fff multe ori cand vad , sau asa mi se pare ca raman cate unele imediat, sau fara sa-si doreasca.....dar asta este viata. DD are pt fiecare dintre noi o lectie de viata, sunt sigura de asta. Important e sa nu mai disperam si sa asteptam sa ne vina si noua randul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osuparata spune:

Se pare ca unele persoane nu au neoronii necesari pentru a percepe sensul celora scrise mai devreme de mine! Au luat ad litteram, fara a trece prin filtrul mintii(!!!) conotatia frazelor exprimate!Cand citesti doar fraza-n sine, poate e exact intelesul pe care-l tot expuneti(si NU DORESC NIMIC RAU Anei!). Daca citeati totul, ati fi avut imaginea de ansamblu pe care am dorit s-o expun!Dar sunt si persoane "mobilate", iar Bob cu siguranta e una dintre ele!Felicitari! Ai dreptate, poate n-am spus ceea ce am vrut intr-un mod elegant si subtil, dar unor persoane nici daca le desenezi nu inteleg, asa ca.....

Mergi la inceput