Aspirante optimiste(800).Felicitari Mihaelafalt !

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

ari

gaby

si eu citesc fetele dincolo.invat invat invat!si ma umplu de pozitivism in f zi ca sa pot merge mai departe.si le multumesc


Da sunt maxime fetele ma informez si eu, ca in ianuarie gata... abia astept ca m-am saturat de asteptat cu IA-urile degeaba. (macar la Fiv sa am stimuleze cum trebuie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Gaby, la racoare vrei sa ma vezi?
Sincer, as fi vrut la salina, la Slanic, dar cica n-am voie. Si era si suficient de aproape sa nu ma sperie drumul. In rest, nu ma bag la vitejii, ca-s o gaina isterica. Sunt si pretentioasa. Vreau in natura, suficient de salbatica sa pot face pipi la copac oricand e necesar (si este foaaarte necesar ). Dar Alex nu m-a luat cu ea la munte, nu vezi?!! La mare nu ma duc, nu ma impac deloc bine cu soarele si caldura. In parc trebuie sa merg tot asa, pentru scurt timp, ca deh, vacuta se adapa si apoi... La anul mi-am promis ca-l impachetez pe beib si-l car peste tot: munte, mare, vai si dealuri, sa faca copilu' aerosoli, domne, ma sacrific, zau

Eu la stimulare atunci n-am pus nici macar un gram. Cred ca e din cauza ca faceam multe... hmmm... exercitii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

gaby mai intru cateodata pe aici, ca, de aspirat, aspir maxim Oooo, io avusei momente de invidie maxima. Maxima! Era invidie cuplata cu neputinta, disperare, frustrare si ce altceva mai puteam simti dupa fiecare fiv nereusit. Dar treceau, mangaiam burti de gravide, apoi jughineam puiutii rezultati. Mai, si mor dupa piela de copii - miros neasemuit si-s pufosenii vii. Deci, na, sentimentele astea vin si trec. Apoi, mai erau momentele in care lasam fumatul si aici nu mai era vorba de invidie, ci de lipsa nicotinei, care, automat, atragea nervozarea mea maxima. Deci, inteleg anumite "iesiri" care ma amuza. Am fost intrebata de curnd, de catre o tanara "miresica": Da' tu cand faci copii? Si i-am raspuns, cu nonsalanta: "Da, tu cand ii faci?"...si n-a prea stiut ce sa-mi raspunda, asa ca, unei intrebari indecente i se poate raspunde in aceeasi maniera.
....iar cu mancarea, is mai paralela, da' le zice bine samira, iar ana e un fel de "doctor" fara doctorat in bucate sanatoase
aspirantele

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Of fetelor mi sa luat o piatra de pe inima cand am auzit rezultatul la beta, si sper sa fie asta ca eu nu l-am vazut cu ochii mei doar am sunat la receptie si asa mi sa transmis, dar stiti ca am mai zis eu simt ca acum o sa fie bine.
Legat de caratul bidoanelor Alex nici o problema, nici gunoiul nu il mai duc, fac mancare si oservesc pe masa si atat, e destul de obositor ca trebuie sa ma deplasez pentru analize, dimineata am o foame de nedescris si nu pot manca nimic de greata, iar pe la 10-11 as manca orice numai mancare sa fie.
Alex multumesc mult pentru urari, va doresc la toate sa ma urmati.
Eu sunt setata pe 2 copii, azi noapte toata noaptea am visat ca aveam gemeni, si ca beta era foarte mica, prostii eu nici nu ma gandesc ca poate fi ceva rau.
Alex ia spune tu la mine cat aspenter sa iau si la cate zile daca fac clexane de 0,4, nici intr-un caz nu pot ajunge la Bucuresti asa ca merg cu tratament si analize din auzite la hematologie.
Gaby ia de molipsire
Stai sa dau si pentru fetele celelalte dragi sa nu se supere


Lorena e bine, scrie la odisee.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

si pe mine ma incearca nspe mii de sentimente...nici nu le pot pune in cuvinte,dar nu intru sa ii doresc raul unei fete gravide doar pt ca ea e fericita.

eu la odisee nici nu stiu unde sa ma uitintru la topic si atat.nu vad unde scriu fetele.am incercat de vreo 2 ori.oricum nu as avea de ce sa intru.nu de invidie,ci pur si simplu alte informatii imi trebuie mie acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Ari, eu nu mai "aspir" de cand mi-a zis dr (acum vreo 2 ani): "eh, cu asa Amh... nu cred ca o sa fie usor" dar intru si eu pe aici sa imi spun oful si invidia (la mine se trage si la kg in plus)

Bob, la mine la mare ti-ar place, ca sunt max 27 si apa curata si liniste pe plaja. Salina zici

Moni, da sunt sensibila rau la animale, am lucrat aproape un an in SPA Fr si nu mai suport oamenii care maltateaza animalele. Asa ca de asta am fost atinsa maxim de Lore, desi nu trebuia, ca doar nu o batea sau o arunca pe autostrada. Old Habits Die Hard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

gaby,the same hereaspiranta optimista care sa ramana natural nu sunt,da mai citesc sa vad ce fac fetele...si le doresc sa ramana gravi cat mai repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

mihaela in primul rand: Felicitari pentru dublarea valorii!, apoi, daca-mi permiti pana vede alex intrebarea ta: De ce vrei sa mai iei si aspenter/thrombo ass? Intr-adevar, actioneaza diferit. Da, ai si o mutaie homo. Dar ai analize bune, sarcina evolueaza frumos, clexanele in doza de 0,4 este, deocamdata, suficient. Aspenterul oricum l-ai fi scos incet. Daca mergeai de la inceput, din preconceptie cu el, da, se punea problema administrarii lui in continuare. Dar sa-l introduci acum, sincer, nu vad motivul. Spui ca nu poti veni la Bucuresti (banui ca pentru Fundeni). Dar ai un Synevo la care poti ajunge? Ca testezi antifxa-ul, deoarece vei creste (dubla) doza de progesteron. Datorita progesteronului e posibil sa se coaguleze ceva mai mult sangele si, in acest caz poti mari doza de clexane, sau poti introduce aspenterul.

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ari,ma pierd in semnatura ta...mi-am si notat-o...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Ei da, uite ca-s "dementa": in semnatura e trecut si aspenterul. Daca iei unul de 75 mg/zi, mergi cu el in continuare, iar, in functie de analizele viitoare, vei incepe sa-l scoti trepat, la 2 zile, 3, 4, pana cand il elimini definitiv. Important e sa nu schimbi nimic acum, deoarece sarcina merge bine asa, cu ceea ce inghiti acum

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput