Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roisin spune:

Monica, eu nu prea scriu pe forum, dar citesc destul de des si ti-am urmarit povestea cu sufletul la gura si cu inima mereu plina de speranta pentru tine.

Esti o fata minunata!
Datorita tie si eu, asemeni altor fete de pe forum, mi-am pus intrebari, mi-am luat inima in dinti si am mers la doctor. Datorita optimismului tau am avut mereu credinta ca nimic rau nu se poate intampla. Si inca mai cred in asta, cred ca exista minuni. Pentru oameni ca tine trebuie sa existe minuni!
Sunt cu sufletul alaturi de tine si, chiar daca din pacate mi-am pierdut credinta in Dumnezeu, iti trimit, asa cum pot, cele mai bune ganduri de multe, multe ori pe zi, in fiecare zi.


Pentru fetele care sunt mai apropiate de familie: cred ca cel mai bun ajutor ar fi acum un psiholog. Monica are probabil nevoie sa vorbeasca cu cineva despre ce simte, despre temerile si tristetea ei. Cineva din exterior. Cred ca numai un psiholog ar putea sa stie cum sa o asculte si ce sa-i spuna. Daca stiti pe cineva in Arad, eventual cu ceva experienta, cred ca ar fi un bun ajutor. Si probabil si pentru familie. Daca ar accepta.

Am facut si eu astazi un transfer. Am sa incerc sa mai fac in zilele ce urmeaza. Imi pare atat de rau ca asta e tot ce pot sa fac. As vrea atat de mult sa pot face o minune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Sa cum s-a spus morfina nu se da oricui si in primul rand nu se incepe cu morfina ci cu tramadol sau mialgin si cand astea numai fac fata se face morfina.

O inteleg pe moni ca refuza morfina si v-am zis nu vorbesc fara sa stiu dar se poate incerca cu acest tramadol cu o doza mica si face minuni la durere.

iar pentru odihna e diazepam .

Moni esti mereu in gandul meu trebuie sa lupti sa invingi boala asta si peste un an sa razi aici cu fetele.

Doamne fa o minune ,fa ceva numai stiu cum sa ma rog .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Cu riscul de a fi respinsi tb incercat rezolvat pt un psiholog sa mearga la familie- de peste 1 saptamina spun lucru asta si G zice da si apoi ca Nu stie- deci sunt obositi si indurerati de aia Nu cer Ajutor- offff
Deci cine vrea sa ajute si are putere sa vb cu fratele si sotul dar in Persoana??? Telefoanele Nu Mai ajuta- Nu sunt suficiente...

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Cred ca e prea tarziu si pentru psiholog. Am inteles ca nu vorbeste , efortul e prea mare. Cu una din fetele care a vizitat-o ultima data a vorbit foarte rar si greu si dupa cateva cuvinte inchidea ochii de epuizare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Nu stiu exact daca Monica este de religie ortodoxa (banuiesc ca da...?), insa in cazul e in care este, preotul de la biserica de care apartine ar trebui instiintat de starea ei si rugat sa ii faca acasa Sfantul Maslu, sa o spovedeasca (pe cat posibil) si sa o impartaseasca.

Ideea cu psihologul e iarasi foarte buna, insa pentru familie. Oare cat costa o sedinta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Am trimis si eu cativa banuti Roxanei, prin paypal

Si multe ganduri bune!

Dark Bendis
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Coracora preotul a fost chematt zilelel trecute acasa la Monica.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am vorbit cu Cristi, fratele lui Moni.
Azi a luat legatura cu dr.oncolog si i-a prescris calmante, a inceput cu cele mai usoare, nu direct morfina.
Moni a fost putin mai bine azi, s-a odihnit, dar este molesita si din cauza Diazepam-ului.
Am vorbit cu Cristi despre vizita si l-am intrebat daca putem sa o vedem si sa vorim cu ea... Moni nu vrea pe nimeni, a vrut si nasa ei sa merga azi la ea si nu a vrut.

Cristi a fost putin dezorientat azi, nu stia nici el cu cine sa i-a legatura exact in Arad (Moni nu prea a fost la medici in Arad), dar acum poate discuta orice nelamurire cu oncoloaga, a fost la ei acasa azi dupa-masa.

Eu stiu ca a fost preotul de doua ori la Moni, l-a chemat mama ei.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Ma rog si eu in continuare ptr. Monica, sper sa-i fie mai bine, bine ca s-a putut odihni putin. Doamne ajuta-i ca maine sa aiba mai multa putere , sa-si sarute puiul mult dorit de ziua lui.
Cred ca familia a luat decizia cea mai buna ptr. ea, sunt defapt sigura de asta, pb. ca au fost putin dezorientati ptr. ca pana acum ea a facut tot ce a putut singura fara sa-i implice f. mult.
O imbratisare stransa si de la mine ptr. o mama si o femeie deosebita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Ma bucur de vesti si ca va primi calmante si cum am spus nu se da direct morfina la ea se va apela cand numai exista alte cale .

Moni hai lupta ,trebuie sa rezisti trebuie sa te faci bine si stiu ca esti o luptatoare ,hai ca vreau sa citesc mesajele tale pline de bucurii si de optimism.



Mergi la inceput