Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Moni rezista rezista !!! Tu poti !!!! Asa cum mi-ai zis tu odata , cand Clara era bolnava , ca fetele noastre sunt puternice si rezita , asa iti spun eu acum tie : TU ESTI PUTERNICA !!! TU POTI !!!!! Tu esti cea mai luptatoare fiinta pe care o cunosc !! Te pup si te imbratisez si vreau sa te revad vesela si glumeata cat mai curand , asa cum erai tu intotdeauna !!! Si multumesc, ca , datorita acestui forum , am avut ocazia sa te cunosc mai intai virtual si apoi tot datorita insistentelor tale si live si sa te revad an de an . Esti o fiinta minunata si TREBUIE SA LUPTI in primul rand pentru familia ta si apoi pentru noi toate prietenele tale de pe forum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina
Ma gandesc ca poate totusi una dintre fetele din arad ar putea merge pana la fratele ei...mi se pare ca sunt coplesiti bietii oameni.

Monica are nevoie de morfina si ceva somnifere ma gandesc eu. Poate incepe sa doarma si macar asta ii va face bine.

Asta este o idee de luat in considerare ... cineva cu mintea mai limpede ar trebui sa coordoneze activitatea pe acolo. Sigur, sa tina cont de deciziile familiei, dar sa-i organizeze din umbra. Stiti mai mult sau mai putin prin ce trec - daca are dureri mari geme, plange, are nevoie de cineva non-stop langa ea, mai sunt si copiii care trebuie feriti de situatia asta ...
Nu ma asteptam sa nu aiba morfina, din momentul in care a facut prima oara ascita aia trebuiau sa obtina morfina, e clar ca sunt dezorientati.

Rugaciunile ajuta dar sa le lasam pentru cei care sunt departe. Poate se mobilizeaza cineva din zona sa ii ajute practic cu ce e nevoie - condus la oncolog, cumparat morfina, adus asistenta acasa sa i-o faca ... nu stiu, chestii practice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Morfina este si sub forma de pastile.




Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Haide Moni, trebuie si stiu ca poti!!!!
Maine ii vei canta LMA lui Tudor, iar pe 10 sept. o vei duce pe Diana de mana la scoala!!!
TREBUIE MONI!!! e greu, numai ttu stii prin ce treci, dar trebuie sa lupti!!!!!



Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

eu nu cred ca fetele din Arad nu vor sa se implice, s-au implicat atat cat au putut si le-a fost permis.
Ingrid, prietena Monicai, la fel a facut....doar ca in situatia de fata nu pot sa se bage peste familie, ele aseapa in umbra, sa li se ceara ajutorul.
E drept ca familia este deja depasita de situaie, nu s-au asteptatt sa se agraveze asa repede...sunt luati prin surprindere, dar ei trebuie sa ceara ajutorul, daca ne bagam peste ei, s-ar putea sa nu fie bine.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui iarina
Ma gandesc ca poate totusi una dintre fetele din arad ar putea merge pana la fratele ei...mi se pare ca sunt coplesiti bietii oameni.

Monica are nevoie de morfina si ceva somnifere ma gandesc eu. Poate incepe sa doarma si macar asta ii va face bine.

Asta este o idee de luat in considerare ... cineva cu mintea mai limpede ar trebui sa coordoneze activitatea pe acolo. Sigur, sa tina cont de deciziile familiei, dar sa-i organizeze din umbra. Stiti mai mult sau mai putin prin ce trec - daca are dureri mari geme, plange, are nevoie de cineva non-stop langa ea, mai sunt si copiii care trebuie feriti de situatia asta ...
Nu ma asteptam sa nu aiba morfina, din momentul in care a facut prima oara ascita aia trebuiau sa obtina morfina, e clar ca sunt dezorientati.

Rugaciunile ajuta dar sa le lasam pentru cei care sunt departe. Poate se mobilizeaza cineva din zona sa ii ajute practic cu ce e nevoie - condus la oncolog, cumparat morfina, adus asistenta acasa sa i-o faca ... nu stiu, chestii practice.

E adevarat ca ei sunt disperati acum, dar nu ne putem baga asa in deciziile lor, situatia e fff delicata.
Moni, refuza morfina, asa a spus Ghita, sotul ei.
Exista firma care face tratament la domiciliu si ei i-au pus perfuziile zilnic.
Morfina nu o poate cumpara oricine...
Copiii nu prea sunt acasa.
Noi ii mai sunam, dar nu putem forta lucrurile.
Ma tot gandesc si eu ce am putea face concret pentru ei...


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Acum cateva zile am aflat de situatia Monicai si sunt in stare de soc. Nu pot sa cred ca Monica cea vesela si optimista trece prin asa momente.
Putere mamico, rezista si lupta pana la capat!
Putere si familiei sa fie alaturi de ea in clipele astea grele.
Am sa trimit si eu niste bani zilele astea, doar incerc sa gasesc pe cineva care are paypal si sta in Canada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui iarina
Ma gandesc ca poate totusi una dintre fetele din arad ar putea merge pana la fratele ei...mi se pare ca sunt coplesiti bietii oameni.

Monica are nevoie de morfina si ceva somnifere ma gandesc eu. Poate incepe sa doarma si macar asta ii va face bine.

Asta este o idee de luat in considerare ... cineva cu mintea mai limpede ar trebui sa coordoneze activitatea pe acolo. Sigur, sa tina cont de deciziile familiei, dar sa-i organizeze din umbra. Stiti mai mult sau mai putin prin ce trec - daca are dureri mari geme, plange, are nevoie de cineva non-stop langa ea, mai sunt si copiii care trebuie feriti de situatia asta ...
Nu ma asteptam sa nu aiba morfina, din momentul in care a facut prima oara ascita aia trebuiau sa obtina morfina, e clar ca sunt dezorientati.

Rugaciunile ajuta dar sa le lasam pentru cei care sunt departe. Poate se mobilizeaza cineva din zona sa ii ajute practic cu ce e nevoie - condus la oncolog, cumparat morfina, adus asistenta acasa sa i-o faca ... nu stiu, chestii practice.

E adevarat ca ei sunt disperati acum, dar nu ne putem baga asa in deciziile lor, situatia e fff delicata.
Moni, refuza morfina, asa a spus Ghita, sotul ei.
Exista firma care face tratament la domiciliu si ei i-au pus perfuziile zilnic.
Morfina nu o poate cumpara oricine...
Copiii nu prea sunt acasa.
Noi ii mai sunam, dar nu putem forta lucrurile.
Ma tot gandesc si eu ce am putea face concret pentru ei...


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Exact ... trebuie facut ceva concret, salvata familia de drumuri si eventual si de cheltuieli suplimentare.

E clar ca nu se pune problema de vizite, o singura persoana, Ingrid daca ii cunoaste familia mai bine, sau nu stiu, oricine altcineva care dispune de o masina si se poate duce stanga-dreapta. La oncolog, la farmacie, chiar si statul cu copiii ei cred ca este un ajutor, mama ei banuiesc ca nu stie unde sa se mai imparta.

Mi-a venit energia asta de la faptul ca fratele ei a sunat-o pe Miha in Turcia, dezorientat, ca nu mai stia in ce directie sa o ia.

Suplimentar, poate reusiti sa convingeti familia sa ii dea morfina si daca nu vrea, putin acolo in perfuzia aia. De ce sa se chinuie, ce mai salveaza, 30 min de stat in pat, in durere ? Va imaginati ca copiii nu sunt in preajma ei, nici nu trebuie sa fie, de vorbit nu vorbeste, de ridicat din pat nu se ridica, durerea ii constientizeaza finalul, caci mintea din pacate ii este foarte limpede. Sunt absolut convinsa ca stie exact ce i se intampla ... Si atunci ?

O singura persoana, din afara familiei, trebuie sa se duca acolo la ei acasa si sa actioneze ca mai rational posibil ... daca e nevoie de ratiune intrebati aici pe forum, ca noi, cei de departe, putem face asta mai usor ... ne trebuie doar un executant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Mama mea a plecat la Dumnezeu acum 2 saptamani...a suferit de aceeasi boala nemiloasa...am sperat pana in ultima clipa ca se va face bine...din pacate nu stiu de ce oamenii buni se imbolnavesc...
Desi mama mea a plecat,desi intr-o stare avansata,aceasta boala nu mai are cale de intoarcere,au mai fost minuni,am si citit si urmarit filmulete,cand Dumnezeu a facut miracole.Si cred ca e posibil.Puterea rugaciunii e foarte mare.Am vazut reportaje,in care oameni aflati in stare critica,si-au revenit miraculos pentru ca mai multi oameni s-au rugat pentru ei in acelasi timp.Am vazut la o emisiune religioasa,ca Dumnezeu spune ca atunci cand 2 sau mai multi oameni se roaga,si Dumnezeu este printre ei :)
Dumnezeu sa o ajute pe Moni,sa faca o minune mare,acum in postul Sfintei Marii...Trebuie sa credem in El...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Mama mea a plecat la Dumnezeu acum 2 saptamani...a suferit de aceeasi boala nemiloasa...am sperat pana in ultima clipa ca se va face bine...din pacate nu stiu de ce oamenii buni se imbolnavesc...
Desi mama mea a plecat,desi intr-o stare avansata,aceasta boala nu mai are cale de intoarcere,au mai fost minuni,am si citit si urmarit filmulete,cand Dumnezeu a facut miracole.Si cred ca e posibil.Puterea rugaciunii e foarte mare.Am vazut reportaje,in care oameni aflati in stare critica,si-au revenit miraculos pentru ca mai multi oameni s-au rugat pentru ei in acelasi timp.Am vazut la o emisiune religioasa,ca Dumnezeu spune ca atunci cand 2 sau mai multi oameni se roaga,si Dumnezeu este printre ei :)
Dumnezeu sa o ajute pe Moni,sa faca o minune mare,acum in postul Sfintei Marii...Trebuie sa credem in El...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007) si Raul Gabriel(13.06.2011)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot
tratament aspenter 1/zi,femibion 1/zi,acifol 1/zi,magneB6 2/zi,utrogestan 400,clexane 0,4

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"


Ramonel, mi-au dat lacrimile....atat de frumos spus! Condoleante pentru mamica ta, Dumnezeu sa o odihneasca si pe tine sa te intareasca!

Mergi la inceput