Clubul "babelor" FIV-oase 52

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

...ei, artistii n-au memorie buna, asa ca sa-mi fie cu iertare daca mai intreb de vreo 12 ori cand e dpn-ul surorii virtuale si, implicit ziua ta de nastere.
Peste-o ora am ultima sedinta la salon si-s incantata maxim de poponetzul rezultat

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lara, uite si asta functioneaza foarte bine, unele seriale le poti rula pe VK, care incarca repede si e ok. Insa nu are Master Chef, cred...

http://www.seriale.filmesubtitrate.info/p/seriale-online-subtitrate-in-romana.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ana sar'na!! testez home negresit!
qiao, esti o dulceata de fata!!
sa stii ca, neiesind in pauza de masa, am trecut la "arat" forumul si m-am ratacit pe la topicul medlife..deci, m-am binedispus cu postarile tale pt toata saptamana..am ras cu lacrimi, pana la sughitat, am crezut ca lesin nu alta..du bist nicht normal, ja? ah, si m-am gelozat, desigur..pai, cum adica, acum inteleg ca tre' sa-ti impartim postarile savuroase?? remediul a venit simplu: ma apuc sa cetesc si pe-acolo constant (imi place mult de sora virtuala de "cartier" a lui ari, care, acum e proaspata mamica, dar la fel de simpatica si plina de zvac ca de obicei si mai sunt si alte fete faine..) bine, tot de la topicul ala ni se trage si faza cu "invidia", dar nah, asta e, oameni si oameni..
am pierdut total, recunosc, sirul pasaretului..nu mai stiu cine e cine..Gugulush e porumbel? sau e pui (de gaina??)? cine-i Pippi?? balconul, inteleg, incet-incet devine ranch de zburatoare?



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lara, ntz, ntz... nu ai lectiile facute?! Gugulush e porumbel ranit la aripioara, a fost salvat de Qiao si luat pe urma in grija de altcineva. Pippo e tot porumbel. Si el, si Gugulush sunt cazati temporar la Qiao pana li se intorc parintii de prin vajaieli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Babutze dragutze
N-ati vazut ca nu scapati de mine? Eu am limbarnita de zile mari, ca-s nevorbita, toa ziua singura cuc, insa de cand bate vantul asta netul meu face figuri
Ari, deci eu 40 de sapt fac pe 19 oct, dar la gemelare se considera 37 - e chiar un target ambitios. Asadar trag cu dintii sa iasa copiii balante ca sora'mea

Oricum, primul sfat pe care ti-l dau pt sarcina cu gemenasii e sa iei f in serios chestiunea cerclajului. eu si cusuta cum sunt si cu rotilele in sus am trecut prin mari emotii zilele teecute, cand a inceput baietelul sa imi joace fotbal in mai pus si utrogestanul si a sutat am simtit in deget miscarea am inlemnit.sunt

Curioasa cat mai masoara colul dupa asa bubuiala.

Deci neaparat pune serios pb asta, caci piticii sunt curiosi rau si trebuie tinuti la caldura cat mai mult.

De ioana mai stiti ceva? a nascut natural sau ceza? Si de ce a fost pitica ei asa grabita?

Mi-a luat vreo 20 de min sa compun mesajul...pana secopreste vantul va pup pe toate fara exceptie


Multumesc, Doamne!

_
C677T HETEROZIGOT
Tratament in sarcina: Clexane O4, Euthyrox 50, MagneB6, Femibion, Acid Folic 5mg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Brigit, poate infectia urinara a dus la ruperea membranelor. Nu stim inca nimic. Sper sa fie ok amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

i-am trimis eu un sms mai devreme ioanei si am intrebat-o cum sunt-ea si bebelina.
mi-a raspuns ca nici rau nici bine si ca nu se poate pronunta in vreo directie deocamdata.

mai mult nu vreau sa insist pentru ca nu imi place sa agasez.
cand va avea disponibilitatea sa ne spuna mai multe...cu siguranta ne va povesti tot.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Doamne ajuta, sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristico...nu m-am gandit la varianta asta de calcul:la 28-30 de zile de la ultima zi de sangerare sa fie urmatorul CM.
oare asa sa fie???
hmmm...chiar nu stiu cum sa spun...cred ca ii voi scrie pana la urma Tayfunului.
mai astept vreo 7 zile si daca tot nu vine ceva...ii scriu.
de azi dimineata parca simt iar crampe abdominale.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ana, exact acolo ma uitam la "The Borgias" (nu mai tineam minte cum ii spune site-ului..)
Brigit
io mai intreb odata, pe mamicile cu info si experienta..la 35 sapta', adica la o sapta de la data la care nu mai e considerat bb prematur, nu e safe, in afara oricarui pericol major??? de la 7 luni incolo e safe doar, nu-i asa? (credeam ca inainte de varsta asta a bb-lui sunt emotii mari..)


to be continued..

Mergi la inceput