Clubul "babelor" FIV-oase 52

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

samira na, tocmai acum ai plecat. tu ce tricicleta i-ai luat finutului la 1 an ? am o cumnata in mari dubii si 2 perechi de bunici care se bat sa ia tricicleta, dar nimeni nu stie ce sa aleaga.
acum ... ca noi am ramas fara idee ce sa ii luam juniorului, e partea a 2-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Qiao, cred ca ceva de genul asta i-a luat Samira daca mai tin eu bine minte...

http://www.kidsbazar.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

samiruta pai era "floare", da' nu putam sa le ofer celor 3 doamne o floare, asa ca am pus pluralul...si nu te supara pentru "patroneasa", ca-i folosit cu drag

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Alina deci si cand te gravidesti ai parte de comentarii tampite...ce-o urma dupa nastere?

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

eu m-am gandit la clipa in care imi va spune careva "vai ce seamana cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Dupa nastere, Ari, vor urma susotelile... "Mai... da' tu ai vazut ca... copchii astia nu seamana cu nici unu'?! Si cum de sunt blonzi?!"....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buna fetele!
Sunt pe fuga astazi, dar trebuie sa va spun ca la Help Net au bagat pregnyl!

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ana, smaik si noi ne-am gandit la asta
ananu ne-am intalnit, dar, crede-ma, ca si eu si smaik suntem negricioase bine de tot...si-o sa avem plozi balai

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Daaaa.... si vor fi oricum frumosi ca si voi!!!!


Sa stii, ca nu as spune pas nici eu la niste copii balai cu ochi albastri. Hai, la ochi ar putea semana cu sotul, dar la par.... mnoa... cu nimeni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

ohohooo, s-a intors artista
a iesit din valuri si ne ia direct la bani marunti..pai, f. bine, ca era mare trandaveala pe aci..dap, am chiulit, recunosc, nemotivat..am fost singurica in WE (hubby s-a sportivat la munte intr-un mod organizat (de firma), doar baieti fara soate) asa ca, am avut un WE plin de me time..sambata deci, rasfat total: piscina, cafelute, lunch veggie in oras iar dupa-masa, am avut ambitia sa gasesc o modalitate de a rezolva problema vplay/rds(!!)..nush dc v-am zis, dar ma pasioneaza si computer science-ul..en fine, am reusit sa fac sa functioneze vplay-ul brici, folosind un proxy online (server care ascunde IP-ul real(de rds) in spatele unui IP aleator..o alta solutie ar fi, trecerea pe IPv6, lansat in iunie in Ro (acum suntem pe 4), dar e mai complicat, trebuie contactat furnizorul de internet si router de ultima generatie..) asa ca, imbatata de succes, m-am uitat la Masterchef US/s3 pana noaptea tarziu si am continuat si dimi, in pat, sorbind coffee (13 episoade so far)..dupa care, m-am mobilizat, am facut una alta prin casuta (ordine, praf, haine la spalat, alea) si m-am apucat de bucatarit cu un chef nebun, profund inspirata de ce vazusem la Masterchef (unul din jurati, Joe Bastianich, e italian si vb cu atata pasiune de italian cuisine/food, incat as fi mancat orice la ora aia, ce avea si cea mai mica legatura cu verdeata, pizza, paste, rosii, olive, etc) si lesinata de pofte.."meniul", vi l-am expus deja; in asteptarea lui hubby, m-am reasezat in fata comp, plina de self-appreciation si -confidence de ce fata "dashteapta" are mama (urma sa le trimit anei si lui ady, celor 2 mari amatoare de vplay, solutia miraculoasa la problema, la fel si lui Brigit..), cand..ce sa vezi..tzeapa, constat cu stupoare ca, nu mai mergea site-ul..uuuuooooffffff...da, inconvenientul este ca, aceste proxy-uri au o perioada scurta de viata..in consecinta, m-am straduit sa refac figura, dar, n-am mai reusit..pe cand a venit hubby, am renuntat de-a binelea sa ma mai enervez, am inchis comp, am papat, ne-am plimbat si seara ne-am uitat la filme pe HBO (asa, de plicti, m-am uitat cap-coada la un episod intreg de Borgia si am constatat ca e mishto rau serialul si in special, Cezare Borgia)

smaickule, cu mare drag, dar, cu parere de rau iti spun ca, altceva n-am mai vizionat demult..pe motiv de lipsa timp si draci pe vplay..da, stiu, mi-ai zis de site-ul acela contracost (pare f. misto), dar, pana a fost mocca, nu m-am obosit, mai ales ca, nu fac asta constant (m-am gandit ca, de banii aia, imi iau mai bine un Femibion)..acum, am gasit The Borgias, pe alt site de seriale, tot free..eu, tot sper sa se remedieze faza cu vplay, altfel, in viitor, va trebui sa-mi fac cont pe cel contracost (chit ca, mi se pare atat de stupid sa platesc ceva cuiva, pt un produs la care, oricum, nu detine drept de autor..ma rog, voi vedea)

ari, sor'mea virtuala (pe care, btw, te rog sa n-o exploatezi, da?) isteata si plina de info ultra folositoare, are due date, incepand cu ziua mea (adek, asa cum zisesi) si sper sa mai fie pe aici mult si bine si dupa momentul magic, pen' ca altfel, o mananc cu fulgi cu tot, daca ne lasa prastie..
revin


to be continued..

Mergi la inceput