Meciul politic

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

scuze pentru mesajul trimis de 2 ori


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui ali
Ce mai conteaza aproximativ 8 mil de oameni care au votat?

www.mediafax.ro/politic/rezultate-finale-la-referendum-77-78-unicameral-88-84-maximum-300-parlamentari-5134038" target="_blank">Parlamentarii PSD si PNL au hotarat inca de acum 3 ani ca nu conteaza 8 milioane de oameni care au votat:
La intrebarea "Sunteti de acord cu reducerea numarului de parlamentari la maximum 300 de persoane?" numarul voturilor valabil exprimate la raspunsul "DA" a fost de 7.765.573, reprezentand 88,84%.


As vrea sa-ti aduc aminte ca PDL a avut majoritate in parlament inca de acum 3 ani.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

as vrea sa iti aduc aminte ca pentru modificarea constitutiei (adica pentru a pune in aplicare acel referendum) nu ai nevoie doar de majoritate simpla, ci de 2/3 din total!
Iar 2/3 nu a avut pdl-ul niciodata!!!

PS: si pentru validarea referendumului tot 2/3 voturi la CC e nevoie, asa ca mai greu sa se dea un raspuns pe criterii politice acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Oricum, la chestii de astea se înteleg f bine toate partidele, caci, deh , nu e in interesul lor o reducere a nr de parlamentari... Deh, se reduce nr de ciolane

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Wow! Antena 3 a facut o girueta de cred ca a ametit de tot!

Mai devreme butonand am dat peste ala Toader parca (?) se certa rau cu Hrebenciuc, care se inrosise ca racul, .Nu ma intrebati ce-si ziceau ca inca nu am nervi sa urmaresc A3.

Acum idem cu butonarea ca nu pot sa ma uit la Ponta, ce-mi vazura ochii?
La Razvan Dumitrescu invitat Cristian Parvulescu (!) si parca am surprins coada unei discutii din care se pare ca era criticat de Nistorescu...Crin Antonescu; nu bag mana in foc pt. ca era si mama-mare, ministreasa de la min. muncii.
Incerc un exercitiu de acomodare si va mai zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Gata, la Gadea au scos iepurasul pe care eu credeam ca-l vor scoate in septembrie, dar fiind probabil atat de speriati au grabit lucrurile.
A venit Sova la Gadea si a zis fluturat o foaie cu rezultatul ultimului recensamant din care reiese ca populatia cu drept de vot este de 16.527.971.
Adica cu alte cuvinte, nr. cetatenilor prezenti la votul de ieri a asigurat cvorumul.
Cu alte cuvinte s-au prezentat 52% la Ref. si astfel acesta este valid.

Acum ce va face PDL? Probabil vor incepe sa-i scuture ca pe corcodusi cu voturile lor cu tot.
Sa vedeti distractie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Gata, la Gadea au scos iepurasul pe care eu credeam ca-l vor scoate in septembrie, dar fiind probabil atat de speriati au grabit lucrurile.
A venit Sova la Gadea si a zis fluturat o foaie cu rezultatul ultimului recensamant din care reiese ca populatia cu drept de vot este de 16.527.971.
Adica cu alte cuvinte, nr. cetatenilor prezenti la votul de ieri a asigurat cvorumul.
Cu alte cuvinte s-au prezentat 52% la Ref. si astfel acesta este valid.

Acum ce va face PDL? Probabil vor incepe sa-i scuture ca pe corcodusi cu voturile lor cu tot.
Sa vedeti distractie!


Sova isi cauta inca voturile alea numarate azi noapte, vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andas spune:

Ce-ar ar fi sa zica CCR ca referendumul este valid conform ultimului recensamant?
Sa zic distractie? Nu, circ pe banii nostri. Basescu striga in gura mare ca este lovitura de stat, desi lovitura de stat din ce stiu eu presupune folosirea armelor.
Nu suport sa vad cum ne jigneste pe noi, cei care am votat pentru demitere. Adica suntem nesemnificativi, nu existam pentru Maria sa Presedintele. Spune ca reconciliaza si el incepe razboiul la propriu.
Cred, totusi, ca noi poporul suntem de vina, ar trebui iesit masiv in strada, sa inteleaga pentru totdeuna toti politicienii ca ei ne servesc pe noi si nu noi electoratul suntem tarlaua lor proprie.
Cum isi permite Macovei sa arunce cu venin in stranga si dreapta, cu ale cui voturi si-a luat biletul de Bruxelles?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui andas
Cum isi permite Macovei sa arunce cu venin in stranga si dreapta, cu ale cui voturi si-a luat biletul de Bruxelles?

Pune un link cu veninul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andas

Ce-ar ar fi sa zica CCR ca referendumul este valid conform ultimului recensamant?
Sa zic distractie? Nu, circ pe banii nostri. Basescu striga in gura mare ca este lovitura de stat, desi lovitura de stat din ce stiu eu presupune folosirea armelor.
Nu suport sa vad cum ne jigneste pe noi, cei care am votat pentru demitere. Adica suntem nesemnificativi, nu existam pentru Maria sa Presedintele. Spune ca reconciliaza si el incepe razboiul la propriu.
Cred, totusi, ca noi poporul suntem de vina, ar trebui iesit masiv in strada, sa inteleaga pentru totdeuna toti politicienii ca ei ne servesc pe noi si nu noi electoratul suntem tarlaua lor proprie.
Cum isi permite Macovei sa arunce cu venin in stranga si dreapta, cu ale cui voturi si-a luat biletul de Bruxelles?



Acu' ca te-ai racorit, pune link-uri vorba Capcaunului cu fiecare pe rand sa vedem concret ce anume te-a enervat asa tare!

Mergi la inceput