Meciul politic

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Fix in ochi, ca numa' asa imi explic cum au chiorat toti subit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Ingrid S... daca tie iti place si iti face bine atitudinea asta...nu am ce sa zic...dar ma uimesti, si da, oi fi cum oi fi, insa nu pot sa te inteleg, de fapt nu pot sa inteleg o astfel de atitudine...

Bine ca ne-ai explicat in al doilea mesaj cu vorbe...poate ne faci si un desen ceva ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Da, de fapt sunt putin peste 7 milioane. Nu suficienti ca sa il trimita pe Basescu acasa. Acum sa-l vedem pe Antonescu cat de principial si parolist este.




Deocamdata doarme. Cine stie cand se scoala...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox
Ingrid S... daca tie iti place si iti face bine atitudinea asta...nu am ce sa zic...dar ma uimesti, si da, oi fi cum oi fi, insa nu pot sa te inteleg, de fapt nu pot sa inteleg o astfel de atitudine...

Trebuie sa faci un simplu exercitiu de imaginatie. Inlocuieste Macovei cu hannen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Gata, la Gadea au scos iepurasul pe care eu credeam ca-l vor scoate in septembrie, dar fiind probabil atat de speriati au grabit lucrurile.
A venit Sova la Gadea si a zis fluturat o foaie cu rezultatul ultimului recensamant din care reiese ca populatia cu drept de vot este de 16.527.971.
Adica cu alte cuvinte, nr. cetatenilor prezenti la votul de ieri a asigurat cvorumul.
Cu alte cuvinte s-au prezentat 52% la Ref. si astfel acesta este valid.

Acum ce va face PDL? Probabil vor incepe sa-i scuture ca pe corcodusi cu voturile lor cu tot.
Sa vedeti distractie!


Sova isi cauta inca voturile alea numarate azi noapte, vad.


Aoooleeeeooo mama, daca fac dupa statistica in loc de referendum, dispar din liste majoritatea celor plecati in strainatate (ca aia nu prea au fost recenzati), si cum in comunele de prin muntenia, alea care deja au peste 100% prezenta la vot, multi sunt plecati in spania si italia, vom ajunge tara cu cele mai multe sate si comune cu prezenta la referendum de peste 200%

Oricum e o aberatie, recensamantul e una, evidenta populatiei e alta! Nu poti sa iei cuiva dreptul legitim la vot doar pentru ca nu a fost recenzat. Evidenta populatie inseamna "acte" oficiale in spate (incepand de la un certificat de nastere si terminand cu un buletin) pe cand recensamantul inseamna o declaratie pe propria raspundere care uneori nici macar un cnp nu are!! Recensamantul e in scop pur statistic, de-aia il si face institutul de statistica si NU MAI, si e folosit in scopuri statistce, evident (determinarea POB/cap locuitor, nr. de colegii/judet, contributia la UE, etc)

Da iar revin la ce ziceam altundeva, tre sa dea repede guvernul un OUG sa scoata matematica si logica in afara legii, ca sa poata explica apoi pe intelesul antenistilor cum sta treaba, fara sa mai poata sa-i contrazca vreodata vreun basist!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Si datele de la evidenta populatiei nu se actualizeaza in permanenta? Ca mai mor oameni, se mai nasc altii... Ca asa recensamantul se face odata la 10 ani....
Chiar si de la ultimul recensamant din Aprilie 2012 au mai decedat oameni, care cf datelor de la evidenta populatiei trebuie scosi de pe listele electorale.


Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Ingrid S... daca tie iti place si iti face bine atitudinea asta...nu am ce sa zic...dar ma uimesti, si da, oi fi cum oi fi, insa nu pot sa te inteleg, de fapt nu pot sa inteleg o astfel de atitudine...

Bine ca ne-ai explicat in al doilea mesaj cu vorbe...poate ne faci si un desen ceva ...

Ce te supara, draga mea? Am pus link cum s-a cerut. Ce-i baiul? Nu va plac glumitele, decat cele facute de voi? Cum e zicala, voi spuneti bancuri, voi radeti, voi va aplaudati. Succesuri!
Capcaune, deturnezi atentia discutand opiniile mele legate de alte subiecte. Nu numai ca e neprincipial, dar ti se si potriveste manusa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Capcaune, deturnezi atentia discutand opiniile mele legate de alte subiecte. Nu numai ca e neprincipial, dar ti se si potriveste manusa.

Opiniile se leaga intre ele. Exceptand cazurile rarisime de dedublare a personalitatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui inbox

Ingrid S... daca tie iti place si iti face bine atitudinea asta...nu am ce sa zic...dar ma uimesti, si da, oi fi cum oi fi, insa nu pot sa te inteleg, de fapt nu pot sa inteleg o astfel de atitudine...

Bine ca ne-ai explicat in al doilea mesaj cu vorbe...poate ne faci si un desen ceva ...

Ce te supara, draga mea?
Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Nu am spus ca ma supara ceva, am spus doar ca nu inteleg, ca de aia pierd vremea pe aici, sa mai inteleg si eu una alta... Si, daca nu am priceput cu vorbe, cu filmulete...am zis ca poate ma ajuta un desen...

Dar daca totul este o gluma, care mai este si apreciata de cei care inteleg mai multe...nu am ce sa zic, eu sunt ala care nu rade, sau poate voi rade mai tarziu, cand ma voi prinde!

Eu am inteles ca X ( un sarpe veninos fara scrupule si constiinta ) a scuipat in ochi o parte din electorat care a chiorat ( cu exemplu video), ca altfel nu se explica de ce acel electorat este chior. Ar trebui sa ma bucur fiindca, acea parte din electorat se presupune ca o duce mintea, insa ramanand cu un handicap "este chior", este logic sa nu mai gandeasca bine. Este o gluma buna, intr-adevar, te anunt cand voi incepe sa rad. Nu i-as spune unui om ca "a fost scuipat" de cineva, nici direct, nici indirect si nici macar in gluma, indiferent cine ar fi acel om, ce mi-ar face si ce capacitate de intelegere ar avea.

Iar discutiile dintre diversi pe la alte subiecte nu ma intereseaza, fiindca, omul, cum este asa defileaza, oricat s-ar abtine...


Mergi la inceput