BULGARASI DE IAN-FEB 2013 (10)!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Progesteron se poate lua pana inainte de nastere daca este risc de avort spontan sau alte minuni..eu cum am avut dureri inca de la inceput..sangerari...etc...nu am intrerup inca tratamentul...si sincer la cat de prapastioasa sunt..nici nu prea vreau:D! Eu sunt de parere ca medicul stie mai bine ce trb fiecarei femei, ii cunoaste istoricul,etc si trb sa avem incredere in el! Aschiutza stai linistita ca nu vei avea probleme..sunt niste bilute super micute, nici nu le simti..nu se compara cu un OB!
App ia cineva supliment de magneziu pt contractii?
la fete si la bulgarasi si o zi minunata

13+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Pentru burticile mele insarcinate: http://urbanmomblog.blogspot.ro/2012/07/metode-de-relaxare-pentru-o-burtica.html?spref=fb

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 15+ cu Eduard Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Tweetisor Mie mi-a luat tensiunea la ambele maini ca sa-mi dea riscul ala de preeclamsie. Nu stiu cat de corecte sunt toate aceste rezultate dar ...

Ieri am fost la dr. si mi-a spus ca DT a iesit bine dar ca poate facem si TT . A ramas pe joia viitoare . O sa recoltez si sange sa repet analizele uzuale si sa dozez anticorpii . Bine ca la mine dupa o sarcina cu probleme se pare ca dr. mea vrea sa sufle si in iaurt !
Inca nu am schimbat semnatura dar se pare ca este cu cosulet albastru !Mi-a spus ca este baietel . Sincer nu prea ma vad mama de fetita !
Cat despre nastere voi naste la Spitalul Universitar , acolo unde lucreaza si dr. mea. Este o dr. tinerica( asistent universitar ) dar in care am mai multa incredere decat in orice somitate . Am avut multe experiente triste cu somitatile !

Fetele din Bucuresti stiti cumva cat costa analiza de sange la TT la Medlife ?

burticile si bulgarasii

www.gradinacris.blogspot.com
15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Am schimbat si saptamana ! Si am trecut si baietel !

www.gradinacris.blogspot.com
16 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismac

Am schimbat si saptamana ! Si am trecut si baietel !

www.gradinacris.blogspot.com
16 + cu

Felicitari!

14+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismac

Am schimbat si saptamana ! Si am trecut si baietel !

www.gradinacris.blogspot.com
16 + cu


Felicitari Crismac pentru baietoi. E minunat!

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 15+ cu Eduard Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Mena felicitari pt avansul lui bebe. Ce bine ca a recuperat!

Ella unde te duci acum dupa Chadi. Stii ca s-a inchis Dacia? Cezara si Adela s-au mutat la Columna. De Bechir nu stiu pe unde e, oricum nu o agreez, desi ce am in burtica e si reusita ei (ea a facut procedura). Imi place de Chadi. Am facut cu el HSG in ianuarie. MAre domn! Are o mana asa de usoara. Eram asa de speriata. Dupa ce m-a injecatat odata, mi-a spus "cu asa trompe sigur facem un copil". O sa nasti cu el? La Giulesti? Ti-a recomndat si el sa faci totusi inca o eco prin saptamana 16-17-18?
Eu inca sunt la Cezara, dar dupa DT voi zbura catre Haiduc. Nu am incredere in ea sa nasc cu ea.

Simina ma bucur ca mai facem o odisee impreuna. Ce fain ar fi fost sa fie si Ramonika. Madam Militaru e cam scarboasa. Mie nu mi-a placut de ea. lA ea cezaraiana era 25mil, la Haiduc 12 mil. Vorbesc de acum 3 ani. Nu mai vrei sa nasti la Cantacuzino? Parca acolo ai nascut-o pe Maya. Eu vreau Filantropia pt ca e curat, saloanele sunt de 2 persoane, dus la 2 saloane. personalul vorbeste frumos cu tine chiar daca le dai sau nu (in afara de nesimtitele de la neonatologie) si in plus imi place de Haiduc.

Ioana e bine macar ca le-ai descoperit la timp. Uite, iti dau linkul de la inseminare. Acolo e o fata Aruam graviduta in 6 saptamani si are si ea niste chestii de astea. Plus ca citesc si alte fete cu are diferite mutatii. SCrie acolo si intreba-le ce vrei sa stii. Poate te indruma ele catre un medic/tratament/etc http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173551&whichpage=6

Aschiutza eu pun Arefam (progesteron) in fiecare seara 200mg. Nu am avut niciodata reactii de la el, dar alte fete au avut, mai ales cele care il beau. Mi-a dat pt sustinerea sarcinii si am luat de a doua zi dupa ovulatie. Sarcina e obtinuta f greu si prin inseminare, dupa enspe mii de tratamente.

Monica eu am o programare pe 31 iulie pt morfofetala la el, la 9:30 la Iosup. Daca vrei programarea asta, ti-o dat cu mare drag. Eu nu ma duc.

Cris felicitari pentru baietel!



11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Dankutza, multam frumos de link, cred ca ma si potrivesc cu subiectul, eu am sarcina obtinuta prin fiv.

Crismac, daca nu sunt indiscreta, esti cumva la dr. Albu R.?

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Dankuta, multumesc mult. Arefam am luat si eu, ovule si ... simteam ca nu mai vreau sa fac pipi niciodata, asa de rau ma iritasem. Ca sa nu zic ca imi tineam sotul pe uscat ca nici gand de

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 15+ cu Eduard Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Dankuta merci, dar e mult prea devreme pentru mine 31 iulie. Imi trebuie undeva la jumatatea lui august, atunci voi avea 12-13 saptamani.

Doamne fetelor, si eu m-am pricopsit cu iritatie dar nici prin cap nu mi-a trecut ca poate fi de la ovule. Ati luat ceva? Cum scapam de ea ca eu deja nu ma mai suport, imi vine sa

Moamaaa ce de cuculetze deja . Eu sincer indraznesc sa sper la o fetita cu codite
Mi se pare asa ciudat sa fiu la coada odiseei (nu ca ar fi un lucru rau), voi va laudati deja cu miscari si culori de carucioare (mie sincer inca imi tzatzaie -ul ). Dar las ca ne facem si noi mari

Monica de Zgatie si 9+
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput