BULGARASI DE IAN-FEB 2013 (10)!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauraf89

Progesteron se poate lua pana inainte de nastere daca este risc de avort spontan sau alte minuni..eu cum am avut dureri inca de la inceput..sangerari...etc...nu am intrerup inca tratamentul...si sincer la cat de prapastioasa sunt..nici nu prea vreau:D! Eu sunt de parere ca medicul stie mai bine ce trb fiecarei femei, ii cunoaste istoricul,etc si trb sa avem incredere in el! Aschiutza stai linistita ca nu vei avea probleme..sunt niste bilute super micute, nici nu le simti..nu se compara cu un OB!
App ia cineva supliment de magneziu pt contractii?
la fete si la bulgarasi si o zi minunata


Cred ca m-ai inteles gresit, eu nu am spus sa nu ia, sau sa nu asculte dr-ul, am spus doar ce stiam. cat despre ce scrie pe prospect, si eu imi asum riscul de a-l lua, care oricum este mai mic decat riscul de a pierde sarcina.

Magneziu iau si eu dar sincer nu am stiut ca este contra contractiilor. Eu stiu ca ajuta contra carceilor (care in sarcina apar f des) aduc un aport de minerale necesare si ajuta contra stresului.

Monica de Zgatie si 9+
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Stiu ce ai spus..doar am raspuns la mesaj..srry daca s-a inteles aiurea!
Eu zic sa mergi la medic..ca sa iti ia o lama...sau ma rog..macar sa se uite...sunt atat de multe chestii interzise in sarcina..in special in primul trimestru incat nu stiu daca e bine sa risti..plus ca..nu e sigur ca ai facut aceeasi iritatie ca mine de exemplu...aceste "cadouri" cu care ne procopsim mai tin si de propria flora bacteriana de acolo si de sensibilitate! Sper sa nu se fi inteles iar gresit ce am vrut sa zic..creierul meu gravid mai da si rateuri

14+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Tocmai ce mi-am facut tot, dar absolut tot ce se putea face ca si analiza "in zona" si sunt "curata ca lacrima"

Stiu ca-s multe interzise si periculoase, ma gandeam la ceva naturist, ceaiuri, spalaturi, chestii... Mama ma-sii, poate dupa ce termin cu utro ma lasa

Monica de Zgatie si 9+
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Tocmai ce mi-am facut tot, dar absolut tot ce se putea face ca si analiza "in zona" si sunt "curata ca lacrima"

Stiu ca-s multe interzise si periculoase, ma gandeam la ceva naturist, ceaiuri, spalaturi, chestii... Mama ma-sii, poate dupa ce termin cu utro ma lasa

Monica de Zgatie si 9+
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei



In ultima instanta, bea mult iaurt si poti sa si faci spalaturi cu iaurt dar nu inauntru, doar afara. Calmeaza iritatiile . Iti trece cand renunti la utro. Eu luam Arefam si am patit la fel

UM 06-04-2012; DPN 11-01-2013 15+ cu Eduard Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Laura, eu am primit acuma si Magneziu. Da, e si impotriva contractiilor date de lipsa de Mg. Tocmai ce am citit un articol in GEO despre unul din doctorii care au observat ca Mg ajuta acu ceva ani. El a observat prima oara la sotia lui care luase Mg impotriva circeilor si care din cauza a doua sarcini cu probleme, tinea jurnal exact cind si cum are contractii.

Multzam de raspunsuri. Am sa iau acu un ovul, sper sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Nici cele naturiste nu sunt tocmai ok sa stii.. stiu ca din batrani se spune ca poti face ceaiuri cu nu stiu ce plante..dar nu e chiar asa...baile de sezut cu ceai de galbenele (ceai mai putin concentrat si in apa calduta..dar in nici un caz spalaturi intravaginale sau altceva bagat acolo ;;) ar ajuta..dar eu zic sa vb mai intai cu dr tau si apoi sa incerci (da stiu ca sunt pisaloaga cu dr...doar ca sunt f multe informatii pe care noi nu le avem..si asa..din vb in vb..sau de pe net...informatiile ajung foarte eronate uneori)!

14+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Laura, eu am primit acuma si Magneziu. Da, e si impotriva contractiilor date de lipsa de Mg. Tocmai ce am citit un articol in GEO despre unul din doctorii care au observat ca Mg ajuta acu ceva ani. El a observat prima oara la sotia lui care luase Mg impotriva circeilor si care din cauza a doua sarcini cu probleme, tinea jurnal exact cind si cum are contractii.

Multzam de raspunsuri. Am sa iau acu un ovul, sper sa fie bine.

------------------
Still looking for pieces of heaven...


Aschiutza tu cat magneziu iei? Mai iei si ceva vitamine pt gravi gen Femibion sau Elevit sau ce o mai fi?

14+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Mie mi-au dat Utrogest. Sa vedem acu cum imi va merge. Mai e ceva de care trebuie sa tin cont cind il iau? Laura, tu trebuie sa lasi timp intr Mg si progesteron?

Mg am primit acu ca drajeuri de pus in apa de doua ori pe zi cu dozajul 121,5 mg.

Si eu zic la iritatie ca e mai bine sa se mearga la doctor pt analize. Poate avea si alte cauze si cum sunt enervante, sa nu risti sa devina si mai rau. La prima sarcina am avut sensibilitate si mincarimi din cauza de ph si flora busita, desi nu luam nimica care sa aiba efect si nu a fost prea placut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubblegum spune:

Neata si de la noi de peste mari si tari. Vad ca ati scris nu gluma. Noi suntem bine am ajuns cu bine din placate cu niste turbulente de mi-a sarit stomacul in gat de cateva ori. In rest ne simtim bine manac de toate vreme frumoasa si americani nebuni:). Cand am ajuns am facut o echo asa sa ne relaxam ca nu am patit nimic pe drum, bebe e bine si se pare ca la noi va veni o micuta Michelle (ta'su Vrea numele asta si vad ca e de neclintit). Nu mai pun carucior acum asteptam confirmarea cand ajungem acasa. Va pup si va trimit gaduri bune voua si bebeilor

14+ cu little bubble
Fiv +Icsi 8, Bingo;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza

Mie mi-au dat Utrogest. Sa vedem acu cum imi va merge. Mai e ceva de care trebuie sa tin cont cind il iau? Laura, tu trebuie sa lasi timp intr Mg si progesteron?

Mg am primit acu ca drajeuri de pus in apa de doua ori pe zi cu dozajul 121,5 mg.

Si eu zic la iritatie ca e mai bine sa se mearga la doctor pt analize. Poate avea si alte cauze si cum sunt enervante, sa nu risti sa devina si mai rau. La prima sarcina am avut sensibilitate si mincarimi din cauza de ph si flora busita, desi nu luam nimica care sa aiba efect si nu a fost prea placut.



------------------
Still looking for pieces of heaven...


Nu au legatura unele cu altele..utrogestanul (si eu tot din asta iau..cica are efecte adverse mai usoare decat arefamul)si magneziul! Insa la utrogestan cand il pui..iti recomand sa stai cel putin jumatate de ora in pat..la orizotala ca sa nu curga inapoi!

14+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput