** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Mai apuse ca la noi...nucred ca exista

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaBuc

Ha! Rebeca e mai "smechera": indiferent cum i te adresezi (ca tipi sau esti calm), daca e in plina criza nu te baga in seama... mai mult, daca ii vorbesti (indiferent cum) mai rau tipa; asa ca de multe ori o las in crizele ei pana se calmeaza - mama denaturata!


ha! asa de "smechera" era si Maria , nici nu puteam sa stau in raza ei vizuala . dar n-a tinut mai mult de o jumate de an , iar inainte si dupa perioada asta, un copil extraordinar, care te unge la suflet . no, si la fel de denaturata eram si eu, adriana, ca era singura solutie


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

tu mamici! eu is asa cumva... fericita! si nu stiu de ce

ieri si azi am lucrat doar pana la amiaza, asa ca dupa-masa de ieri mi-am petrecut-o in doua magazine de haine de unde nu mi-am luat nimic mie, doar Isei o palariuta, un costum de baie, chilotei si alte nimicuri. dar asa m-am umplut de buna-dispozitie ca si cum mi-ar fi fost foame de asa ceva . n-am dormit deloc la amiaza, si nici azi nu am chef sa dorm . era cat pe ce sa fiu libera si maine, dar mai devreme a sunat sefuŽ sa ne cheme si maine o jumate de zi. nu-i bai, ca-mi place acolo, nu e la noi la firma

si-n plus, am mancat patru (4!!!) cornuri cu ciocolata si o inghetata in timp ce ma uitam la "tanar si nelinistit", ca am pierdut sirul filmului de cateva luni

si tot in plus, am gasit o piscina noua in satul vecin, peste... deal! duminica ii facem proba, adica de ziua mea . no, numai motive de bucurie. parca-mi vine sa zambesc intruna si mi-e sa nu ma vada careva si sa-si faca cruce ca-s dusa cu pluta: auzi tu, e fericita si nu stie de ce


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Rody ma bucur din suflet ca te simti asa

Uneori lucrurile marunte ne fac tare fericiti....un zambet, o privire...o mangaiere....Daca tie iti vine sa sari intr-un picior si sa razi...fa-o fara sa iti pese de ce zice lumea.....Traieste clipa

Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
35+ Mara Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mandrelor, cum a ramas cu iesirea noastra? Ne putem vedea intr-o seara?
Ai mei pe la 9:30 sunt in lumea viselor. Ma spoiesc putin inainte saa apuc de ei, apoi ma imbrac, si gata sunt. Ne vedem in oras, eventual, ca sa fim aproape in caz de ceva.
Spune-ti voi cum si daca puteti/vreti. Daca nu, nu e suparare

Rody, ma bucur ca esti fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:


Puiutz exact asa ma simt durere continua de cap,stare de oboseala,,lesin;m-am gandit ca poate e de la anticonceptionale dar sa apara oare dupa 4 luni(sunt la a 5a folie)...naspa oricum

Alice imi pare rau nu cred ca o sa pot ca maine seara sunt singura cu fata si duminica vreau sa dorm ca luni de dimineata plecam cateva zile la munte(ceva de moment nu stiam ca mergem).Ramane pe alta data,daca mergeti vreau poze

Adriana inseamna ca si eu sunt denaturata,a mea numai daca nu o bag in seama se opreste,cu cat incearca cineva s-o aline cu atat mai rau...si observ ca face crize din ce in ce mai rele...oare cand se mai atenueaza astea,ca de oprit nu cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Alice nici eu nu cred ca pot sa fac fata distractiei...Azi abia m-am tarait prin oras ca am avut ceva treaba si am senzatia ca nasc in masina ...Si tare imi doresc sa nasc dupa ziua lui Tudor...Plus ca de la caldura ma simt foarte obosita...si as dormi non stop doar ca nu pot din cauza tazmanianului


Puiutz te rog sa imi spui si mie daca kk lui Raducu dupa ce ii dai afine e cumva de culoare verde foarte inchis spre negru.....Ca de ieri i-am dat afine si are scaun asa...Acum eu sper ca este asa de la afine....



Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
35+ Mara Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, e de bine daca esti asa fericita!

Si eu sunt vesnic ametita, mereu imi port telefonul in buzunar (si in casa), ca simt ca pic de pe picioare, si sa il sun repede pe Vasi. Si obosita de numa, dar nu am dureri de cap. Chiar ziceam ca imi fac niste analize, ca am niste ameteli de ma tin de obiecte sa nu cad. Exact asa am patit si vara trecuta.

Afine-mancam un kil pe zi, ca spartii. V nu se opreste cand le vede, asa ca si kk lui e negru, si face ca iepurii- bilute.scuzati descrierea plastica...

Nu mai stiu ce am citit, ce vroiam sa mai zic. is pe alta planeta. O sa caut filmul vazut de victo, sa plang si eu zilele astea.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Rubia pai si eu ma simt la fel perioade lungi de timp, si eu ziceam ca tot de la anticonceptionale, dar nici analize de sange nu mi-am facut de cand am nascut...asa ca nu stiu cum stau cu Ca, Mg, Fe etc. Eu zic sa faci analize inainte de a te apuca de Ca si vitamine.

Baby da, asa e kk dupa afine: verzui inchis spre negru si eventual si tare...la noi acum nu prea mai functioneaza nici cu afinele... cand face bine, cand mai putin bine..nu mai stiu daca are sau nu vreo legatura cu ce mananca sau pur si simplu cu modul in care ii functioneaza lui stomacul, intestinele...

Alice eu sigur zic pas la intalnire de fete...al meu numai cu mine adoarme si asta pe la 22-22.30, chiar 23 uneori . Plus ca nu stiu cat dureaza sa adoarma, ca de vreo 2 seri stau in jur de 1 ora pana isi termina foiala . Imi pare rau, poate mai vii in vara asta la Cta si ne vedem in timpul zilei, ca seara eu nu am cum din pacate.

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna seara
Alice, as veni eu, daca am fi mai aproape. A fost o prietena din Irlanda acum 2 sapt acasa si am tot iesit cu ea, am mai iesit si cu Ramo, tot seara dupa 10 si asa bine a fost...pe racoare, fara stres ca nu stiu pe unde umbla copii, asa la o barfa usurica...Tb sa-mi fac prietene din alea de 20 de ani, ca doar fetiscane am vazut cand am iesit...
Eu am terminat cu cumparaturile pt petrecerea de maine, Sunt ceva mai multi copii decat am socotit eu initial...sper doar sa ajunga tortul la toti invitatii...am comandat unul de 2 kg . L-am tot pregatit pe Raul, sa fie cuminte, sa imparta jucarii, etc...vedem cum vor decurge lucrurile.Imi pare rau ca Raisa vine numai cu Dany, dar e prea mica Riana...la anul, o sa fie gasca intreaga...
Raul e lovit peste tot, pe fata e zgariat, pe maini nu am unde sa pun degetul si sa nu dau peste vanatai, piciorusele, vai mama lor, o sa aiba niste poze de ziua lui de tot plansul...noroc ca acolo ii picteaza pe fata, si o sa le rog pe fete sa-i ascunda macar loviturile de pe fata. M-a terminat cu motocicleta aia, nu stiu ce sa-i mai fac...nici nu iesim bine din casa si incepe moto, moto ( ca ala din reclama cu batman, batman) si cand ajungem in dreptul uscatorului ( unde o tinem) nu se mai da plecat de acolo...si are o viteza cu ea, si cade, plange, nu terminam de verificat stricaciunile si iar e pe ea...
V-am pupat, noapte buna gagici si copilasi

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2

Mergi la inceput