IULIA va invinge CANCERUL! (2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

NOUTATI OPERATIE IULIA !!!

A primit Cami astazi acceptul celor de la Tubingen pt efectuarea operatiilor pt ca vor fi doua probabil
Costurile total se ridica la 50.000 eur aproximativ, din care 25.000 se vor deconta prin formularul 112 , 20.000 eur au strans in cont deci mai au nevoie de aprox. 5.000 eur

Trebuie sa ne mobilizam acum pt a face rost de acesti banuti din donatii, cei din campaniile de teledon vor veni peste cateva luni si vor acoperi recuperarea , acum avem nevoie de bani in cont !

Eu am inceput sa sun pe la firme pt contracte de sponsorizare si voi mobiliza din nou si toti prietenii, va rog sa faceti la fel !

O sa scrie Monnvas mai amanuntit putin mai tarziu !


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Helau.

Scuze pt absenta de ieri, am avut niste conversatii cu buda, nici amu nu-s complet refacuta, dar is functionala.

Deci: inteleg ca Iulia va face 2 operatii, una la fundulet, alta la plamani, pentru scoaterea acelor metastaze. O sa stea la Tubingen 21 de zile si le programeaza cand vireaza avansul (27.000), restul va fi acoperit prin E112. Suma anuntata de Novus acopera interventiile chirurgicale, cazarea mamei in spital, analize, translator - adica e „all inclusive”. N-au zis nimic de radioterapie, banuiesc ca va fi facuta in Ro.

In seara asta fac retragerea din PayPal si facem casa, va anunt exact cat mai e de strans. In jur de 5.000 de euro, dar va zic exact pe luni-marti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Am mai primit si eu ceva zilele astea:
-10.00 EUR - A.H.
-50.00 EUR - I.M.
-50.00 EUR - I.A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Update:

http://iulia-elena.blogspot.ro/2012/09/tubingen.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Am trimis Monicai ce-am mai primit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Au ajuns! Multumim frumos!

Iar eu am mai primit in contul BRD de lei
30 lei - S.C.

Am mai primit si-n Paypal ceva, va zic maine.

Stiu, am promis mai demult ca actualizez lista donatorilor, scuzeeee, mai sunt nebuna inca o saptamana si apoi ma linistesc...

Citat:
citat din mesajul lui Oana_B

Am trimis Monicai ce-am mai primit.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

In PayPal am mai primit:

300 USD - A.G.
50 CAD - F.P.
20 EUR - S.T.
40 EUR - L.A.
50 USD - C.T.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Am mai primit:
- 25 lei - Serialbastre
- 50 lei - Novus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Se apropie, se apropie...

E pentru prima data de muuult timp cand o aud pe Cami vesela la telefon. S-au strans aproape toti banii care trebuie virati avans. Ne intarzie un pic birocratia PayPal (am limita de retragere de 500 euro/zi), dar saptamana viitoare cred ca se va putea vira avansul in contul clinicii din Tubingen. Atunci se va fixa si data operatiei si... de aici va fi voia lui Dumnezeu, mai putin voia oamenilor.

Multumim, multumim! A fost un timing perfect - oricum doua saptamani dupa cura nu se putea efectua nicio interventie. Cura a incheiat-o duminica, deci... nici ca se putea o sincronizare mai buna a eforturilor materiale cu procedurile medicale!

Suntem atat de aproape...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Ce ma bucur !

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput