INSEMINARE 91 - Felicitari aruam, MariaBcf, alina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Alice, ok, mergi vineri si daca e macar la fel de mare ca astazi si iti zice ca nu iti face IA, cere decalansare, ca altfel risti sa nu ti se sparga nici asta (la fel ca si luna trecuta) si sa se faca chist.
Chiar daca nu iti da si iti zice ceva scuze lamentabila, dupa eco, vineri, sa iti cumperi ceva produs de declansare si apoi faci CSD.
Oricum o luna care nu ar fi fost prevazuta cu IA ci numai cu stim si contact dirijat, ar fi decurs asa: stimulare, eco, declansare si contact.
Pe mine ma declanseaza de la 17mm, asa ca la tine pana vineri o sa mai creasca, numai bun sa fac poc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aliceparis85 spune:

Vai Maria ce noroc ai avut,m#259; bucur mult ca #539;i-a reusit.Esti un caz fericit,incerc sa fiu optimista si chiar cred ca Doamne,Doamne ne va ajuta pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
I-ai zis "suriei mare" ca bine un pitic? sau mai asteptati?


Nu inteleg prea bine, dar cred ca intrebarea ta este daca i-am spus surioarei mai mari ca vine un pitic. Adica lui fi-mea. Da, i-am spus si stie ca am bebe in burtica. Uneori il pupa si imi spune ca e mic. Daca o cert ca a facut ceva, imi spune ssssst, ca doarme bebe. Dar ea poate tipa in voie, ca nu mai e valabil cand face ea galagie.

Nu stiu nimic de Festimon asta si ce face. LA noi, e la moda Gonalul. Acum 3 ani, era la moda Puregon.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui aruam

Buna fetele
Am fost la eco si are activitate cardiaca totul e ok .




10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Chiar daca nu iti da si iti zice ceva scuze lamentabila, dupa eco, vineri, sa iti cumperi ceva produs de declansare si apoi faci CSD.


Alice asa zic si eu. Ia un Ovitrelle ca ala se gaseste cat de cat si CSD. Oricum dr asta e o idioata. Habar nu are. Te plimba. Daca nu stie, de ce incurca omul??? Ce ma enerveaza dr astia. SI eu am patit-o cu una, care dupa ce ma stimuleaza si ajunge folicul la 18mm, imi spune la urmatoarea eco ca a disparut. Acum 9 ani, nu citeam pe net si m-am lasat pe mana ei. Dar pana si eu, in prostia mea, mi-am spus ca e pe dinafara daca imi spune ca a disparut folicul in preajma ovulatiei si nu ma pusese sa fac CSD sau IA. Asa ca multi dr sunt tampiti.
Esti cumva la Moisa? EA si cu Cezara sunt cele mai tari pe IA. REstul, nu le ajung pe ele.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aliceparis85 spune:

Dankutza sunt la cabinetul lu tutunaru,doamna lebit fiind doctora mea insa ea a fost in concediu si alta doctora de acolo sa ocupat de mn,dar sincer vad ce zice si lebit cand vn si daca nu si nu o sa apelez si eu la cezara ca nu am timp de pierdut sincer.Si ovitrelle cand sa il fac daca e?sa astept sa vad si vineri si in caz de cv sa il fac searA?apropo scz ca intreb dar ce inseamna csd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Alice, da, Ovitrelul il faci in functie de ce iti zice ea la eco (cat e foliculul si eventual cati ai). Ar trebui sa il faci, in felul in care sa iti pice bine ovulatia, dar cel mai tarziu seara pe la 8. Dar revii tu pe forum si zici rezultatele si iti mai spunem noi.
CSD- Contact Se*ual dirijat. (eu zic sa faci unul in seara cu Ovitrelul si apoi a doua seara si a treia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Alice pt ca tot spui ca nu mai ai timp, esti presata de timp, dute, te rog, la cineva mai bazat decat aceasta dr. Dute la Cezara sau la Moisa. SUnt cele mai bazate. Se stie ca ele sunt "tatici" in inseminari. Eu nu am auzit de aceasta dr pana acum. Probabil ca e la inceput cu inseminarile. Dute la cineva care nu bajbaie in intuneric. Personal, am incredere oarba in Cezara. Mi-a implinit visul de 2 ori.
CSD inseamna contact sexual dirijat. Adica iti spune dr cand sa faci. Si, nu uita de pozitia minune. LA mine, daca se confirma ca e putulica, am eu asa o chestie si ma gandesc ca de la pozitia cu pricina am reusit si nu de la cateterul lui Bechir.
Ovitrelle se face cu 24 h inainte de IA. Daca folicul are peste 17mm si ar trebui sa aibe peste 17, ma gandesc la un 19mm, fati Ovitrelle. Este seringa preumpluta si il faci in burtica singurica. E f usor de facut. Si dupa aia... urmatoarele 3 zile, stat cu funduletul pe perna, sotul facut camerista. Citesti si te relaxezi. Sa stii ca eu NICIODATA nu m-am dus la servici a doua zi dupa IA. AM stat planta in pat sa dospesc. Nu stiu cum am facut dar IA-urile mele au fost spre sf saptamanii, asa ca stateam si cate 2 zile ca un trantor.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Alice daca nu mai faci Luna aceasta IA de ce nu incerci cu teste de ovulatie. Eu chiar daca faceam fuliculometrie din ziua 8 , din ziua 12 imi faceam si teste de ovulatie sa vad exact cand face POC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aliceparis85 spune:

Gaby,Maria,dankutza va multumesc din suflet pt sfaturi,pai atunci fac in felul urmator,maine dupa ce vn de la doctor va anunt cum sta treaba si fac ovitrelleFac csd si m#259; mut la cezara,dankutza poate imi zici si mie exact ce analize imi trebuie la ea si cum ajung la ea te rog frumos

Mergi la inceput