Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 74

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Mada, Mada...

Eu inca mai cred ca se poate. Dar daca tu imi spui ca Basescu e de vina pentru ce i s-a intamplat Evei, atunci le faci jocul. De-a dreptul.

Da, eu cred ca justitia poate fi functionala. Si da, eu cred ca legea ar trebui sa fie egala pentru toti. Numeste-ma idealista insa eu tot vreau sa traiesc o tara normala. Iar tara aia normala e aia in care legea e respectata. Punct. Nu exista - ba si aia au facut! Trebuie sa intelegem cu totii ca daca USL ar fi fost cinstit n-ar fi facut multe si mai rele decat predecesorii!!! Putem sa pricepem asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
in vremea PDL-ului a fost oparita Eva

Logica de fier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Ne salvati sustinand asa un premier capabil si mai ales original in toate



Premierul a fost numit de Basescu.


Ia de la Basescu!



Asta e un limbaj la care prefer sa nu achiesez!

Basescu a numit un premier al majoritatii. Nu exista alta solutie. Asta ii zicea cartea aia mica si ingrata ca e obligat sa faca. Sa nu ne prefacem ca nu stim. Buna sau rea, fie ca ne place sau nu, Constitutia exista si e esentiala respectarea ei. Ca de aia incepe jurmantul pe care l-au depus ministrii si premierul cu jur sa apar Constitutia si legile tarii. End of story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui eumada
in vremea PDL-ului a fost oparita Eva

Logica de fier.


Capcaune eu am argumentat in ultimul meu mesaj de ce cred ca justitia e la pamant si nu a facut PDL-ul adulat de tine nimic.Daca asta e tot ce ai priceput tu,vis-a vis de nenorocirea Evei si justitia romana....
Eu iti doresc doar sa nu ajungi in procese cu vreun copil de al tau vatamat si sa astepti dreptate fara sa iei tu fraiele in mana.

Sau sa-ti doresc sa treci prin ce am trecut eu?
Nu,nu fac asta.

Rusine Capcaune.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Mada, Mada...

Eu inca mai cred ca se poate. Dar daca tu imi spui ca Basescu e de vina pentru ce i s-a intamplat Evei, atunci le faci jocul. De-a dreptul.

Da, eu cred ca justitia poate fi functionala. Si da, eu cred ca legea ar trebui sa fie egala pentru toti. Numeste-ma idealista insa eu tot vreau sa traiesc o tara normala. Iar tara aia normala e aia in care legea e respectata. Punct. Nu exista - ba si aia au facut! Trebuie sa intelegem cu totii ca daca USL ar fi fost cinstit n-ar fi facut multe si mai rele decat predecesorii!!! Putem sa pricepem asta?


Ai cumva copii opariti si te afli in proces cu cei care au facut asta?Ti-ai carat copilul la expertize la IML?Ai vazut-o urland cu pielea jupuita ?Vrrei link?Am,no problem.
Nu-ti doresc sa afli ce inseamna justitie.
Iti pot oferi un link,daca vrei.


Chiar cati dintre voi sunt in proces cu cei care le-au desfigurat copiii?
Incadrarea s-a schimbat la slutire....aud?
Cati dintre voi care laudati justitia ati avut de a face cu ea?

Deci cei adulati de voi nu au facut nimic bun cu justitia...nimic.Mrenescu esti mic copil.
Niciunul...asa ca....va doresc o seara buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Rusine Capcaune.

Mai usor cu acuzele, caci sunt total gratuite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

eumada, este a nu stiu cata oara cand dupa ce ti-ai epuizat toate argumentele, introduci in discutie pe post de argument suprem o nenorocire ce tine strict de viata ta personala, pentru ca apoi orice comentariu la subiect dar care nu empatizeaza cu acest argument suprem sa fie descalificat si blestemat in fel si chip.

Nu noi suntem cei care-ti incalcam proprietatea privata, ci tu iti intinzi rufele la uscat in spatiul public.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Rusine Capcaune.

Mai usor cu acuzele, caci sunt total gratuite.


Ce sa-ti fac...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

eumada iti inteleg frustrarea si supararea, dar chiar crezi ca schimba-l pe basescu, justitia o sa mearga ca pe roate pentru cei saraci si nevinovati?
daca asa ar fi ti-as dori succes, doar ca eu si multi alti ca mine cred ca va fi mai rau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

justitia in vremea PDL nu a fost perfecta, de acord. dar a inceput sa miste. avem dovezi. pestele de la cap se impute nu? avem dovezi si aprecieri ca justitia la nivel inalt a inceput sa isi faca treaba. e doar o chestiune de timp pana ce o sa se curete tot sistemul justitiar de corupti.

dar nu te inteleg eumada, tu cu probeleme in justitie, ii sustii pe cei care vor sa desfinteze DNA si ANI?
chiar nu iti inteleg logica!



Mergi la inceput