Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 75

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

eumada si de unde sa stim noi ca cei care nu ti-au facut dreptate nu sunt din tabara PNL sau PSD?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

I-auziti aici (si va minunati): "Romania vrea dragoste, Romania vrea bunatate, Romania vrea omenie. Votati duminica, votati de mana cu Dumnezeu si cu soarta acestei tari" (citat din Crin Antonescu). sau ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Vorbea in somn. Ca de obicei.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui salcia

I-auziti aici (si va minunati): "Romania vrea dragoste, Romania vrea bunatate, Romania vrea omenie. Votati duminica, votati de mana cu Dumnezeu si cu soarta acestei tari" (citat din Crin Antonescu). sau ?!


Peace ... peace ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Ce sa-ti fac...

Ce credeai, ca mananci singur mazare la felul doi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

www.chiliman.ro/scrisoare-deschisa-adresata-presedintelui-interimar-al-pnl-daniel-chitoiu/" target="_blank">woooow


Chiliman e intr-un fel de opozitie din cate stiu eu in cadrul PNL Bucuresti. Dar oricum pozitia lui e de apreciat.




Ei lasa, ca l-a linistit Antonescu:

"Pentru mine, lucrurile sunt simple. În tot cazul, îl pot asigura pe domnul Andrei Chiliman ca nici DNA si nici alta institutie nu va fi desfiintata si îmi doresc din tot sufletul ca domnul Chiliman sa fie multumit de functionarea DNA, pentru ca poate odata si-odata, DNA îi va lua pe toti pe care trebuie sa îi ia la întrebari" (declaratie Antonescu).

Si cica Basescu era dictatorul. Pe bune, mi se pare doar mie ca Antonescu asta are niste tendinte din ce in ce mai hitleriste? Parca inainte de interimat era (relativ) normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

eumada, este a nu stiu cata oara cand dupa ce ti-ai epuizat toate argumentele, introduci in discutie pe post de argument suprem o nenorocire ce tine strict de viata ta personala, pentru ca apoi orice comentariu la subiect dar care nu empatizeaza cu acest argument suprem sa fie descalificat si blestemat in fel si chip.

Nu noi suntem cei care-ti incalcam proprietatea privata, ci tu iti intinzi rufele la uscat in spatiul public.


Capcaune,opinia mea despre justitia din timpul PDL-ului e formata pe baza experientelor personale.Sa inteleg ca tu esti pro Basescu nu din convingerile personale ci degeaba?
Cred ca toata lumea sustine ceva pe baza experientelor si opiniilor personale.Cel putin asa fac eu.
Tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Iata cum a evoluat prezenta la vot in trecut, conform BEC :

2007 prezenta totala la vot 44%
ora 9: 6.2 %
ora 11: 14.8 %
ora 16: 28.95 %

Locale 2012 prezenta totala la vot 56%
ora 10: 8.99 %
ora 14: 27.09%
ora 17; 39.01

Acum mai intra in calcul trei factori, dupa parerea mea: boicotul, cele 4 ore in plus si canicula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Andrei Plesu:<Eu as defila prin tot Parlamentul Romaniei, printre toti guvernanti, si i-as intreba: "Ce stii sa faci?">
A fost timp de 5 luni consilierul presedintelui Traian Basescu dar si cel amenintat de acesta, in urma unei serii de articole care criticau actiunile Presedintelui Romaniei. Acum, intr-un interviu pentru HotNews.ro, Andrei Plesu a vorbit cu duritate despre atitudinile anti-europene ale lui Crin Antonescu si despre evolutia lui Victor Ponta, dar si despre limbajul buruienos din politica romaneasca pentru care il socoteste vinovat chiar pe Traian Basescu.

intregul material aici:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12887975-video-andrei-plesu-defila-prin-tot-parlamentul-romaniei-printre-toti-guvernantii-romaniei-intreba-stii-faci.htm

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)


vacantele copilariei...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Eumada, gata, e vinovat Basescu pentru ce i s-a intamplat copilului tau.Daca pe tine asta te multumeste, eu n-am ce argumente sa-ti aduc in fata unei astfel de afirmatii. Pe bune, nu am!

Salcia, eu m-am distrat copios cand l-am auzit pe martafoi zicand sa votez cu dragoste. Mi s-a parut ca aduce excesiv cu Mircea Radu - "iubiti-va mult!"

Alinuk, aseara omul de o "vasta cultura" Mircea Badea l-a facut "mare bou" pe Plesu pentru aceste declaratii. Cine are ochi sa vada si minte sa inteleaga, face diferenta intre acesti doi oameni. Eu pe Badea il inteleg. Era manat de foame. Ma intreb insa daca la fel de intelegator ca si mine va fi si CNA.

Mergi la inceput