Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 63

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Preferatul meu de la usele este domnul Dan Sova, mai era si Robert Negoita dar acesta momentan este ocupat cu distrugerea sectorului trei.
El a produs ceva sublim, in rezumat ne spune urmatoarele : daca pedele le cere oamenilor care ar vota NU sa nu iasa la vot acest lucru dezvaluie votul celor care merg la urne.
Cu alte cuvinte, babele de pe marginea santului sau din fata blocului au ce comenta duminica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

"Doresc sa va informez pe dumneavoastra de o importanta hotarare adoptata, in aceasta zi, de Comitetul Politic Executiv, privind nivelul de trai al oamenilor muncii. Am hotarat, in aceasta dimineata, ca incepand de la 1 ianuarie sa majoram, in cursul anului viitor, retributia minima de la 2.000 de lei la 2.200 de lei..."


Deasemenea, ieri au hotarat ca vor propune, daca FMI va fi de acord, in proiectul de buget pe anul viitor scaderea TVA la alimentele de baza. Si a explicat Ponta: TVA va fi tot 24% dar se va rambursa 15% din el dupa plata. Adica e o propunere de proiect daca avem acordul si mai intai nu va dam, va luam.
Bineinteles ca la Antena1 era un titlu mare de tot: "scad preturile la alimente" cu un desen de la producator pana la consumator -15% .

Eu cred ca isi fac rau cu asta pentru ca DanDiaconescu va fi invidios ca-i concureaza planul lui de masuri fanteziste si-i va indemna pe ai lui sa vireze spre Basescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Indiferent de rezultatul votului, basescu e istorie .
Nici nu stiu cine ma dezgusta mai mult iliescu sau basescu.
Mai bine ati citi cartea lui Marius Oprea , o sa va convingeti ca ne agitam degeaba, securistii au prosperat si au furat cu aceeasi vioiciune sub ambii presedinti.

Pun pariu ca daca interesele o impun in cativa ani cei PNL vor fi prieteni la catarama cu PDL-ul ( sau schimbati voi acronimele la intamplare ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui danet


Pun pariu ca daca interesele o impun in cativa ani cei PNL vor fi prieteni la catarama cu PDL-ul ( sau schimbati voi acronimele la intamplare ).


Pai au mai fost, in toate combinatiile posibile.

PSD-PNL
PDL-PNL
PSD-PDL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Iaca de ce nu ma duc la referendum:

http://www.adevarul.ro/actualitate/Sapte_semne_de_frauda_ale_referendumului_0_742726074.html#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Ia auziti ce ipoteza s-a lansat: daca referendumul este invalidat, se revine la starea dinaintea lui, adica presedintele ramane suspendat si se va face un alt referendum.
Toate astea din partea celor care cica vor sa reinstaureze democratia in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Ia auziti ce ipoteza s-a lansat: daca referendumul este invalidat, se revine la starea dinaintea lui, adica presedintele ramane suspendat si se va face un alt referendum.
Toate astea din partea celor care cica vor sa reinstaureze democratia in Romania


Si daca tot nu iasa cum vor politicienii... sa schimbam poporul, zic.

Ca doar majoritatea parlamentara este suverana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

lali, eu i-as pune sa se guverneze pe ei insisi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

lali, eu i-as pune sa se guverneze pe ei insisi.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


Nici asa nu ar fi in stare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ba da,ca ar trebui sa se descuce din ce produc.

Mergi la inceput