Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 64

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui coracora



Tu insa cu cele 6-7 topicuri!!! si sute de postari la aceleasi topicuri pur si simplu nu poti fi banuita de interese personale in aceasta disputa politica. Nuuu, nici pomeneala!


Sa stii, m-am infliltrat in 2003 pe forumul desprcopii, cu scopul clar de-ai denigra pe crizel si viorel in 2012

Hai sa iti fac un scurt rezumat al ultimilor 3 ani din viata mea su "Dictatura basista", sa vezi ce de-am mai beneficiat de pe urma ei (daca vrei, cred ca pot sa iti pofer si linkuri la topicurile de pe forum unde am scris):
- 2009 - firma la care lucram (privata) decide reducerea salariilor (intre 25 si 50%) si eliminarea tichetelor de masa! Solutia: cautat si gasit job nou! (solutia usl-ista pentru cazuri de genul: uuuaaaa, jos basescu, dictatorul care taie salarii si pensii!)
- 2009 - firma la care lucra barbata-meu se desfiinteaza (pierde licenta, si isi restrange activitatea la 10-15% din cat avea inainte). Urmeaza 3 ani de cautat job, 3 ani din care aproape 2 familia noastra compusa din 3 copii + 2 adulti (cu rate la crexdite egale cu salariul meu) au trait aproape dintr-un singur venit, al meu, care intre noi fie vorba, nu e nici pe departe senzational! Pierdut masina, la un pas de-a pierde casa, dar nu ne-am pierdut pe noi! (solutia usl-ista pentru asa ceva: iesit in strada si urlat jos dictatorul, ca din cauza lui nu ne gasim noi joburi)
- 2011 - probleme de sanatate, internata de 2 ori in spital, facut scandal pentru ca nimic nu merge fara spaga acolo iar eu n-am vrut sa dau. Eu angajat platitor de taxe eram trimisa sa fac RMN la clinica privata si sa dau 8 milioane pe el iar colega mea de salon, muncitoare la negru in italia, si neasigurata in sistemul de sanatate, il facea gratis (evident, dupa ce in prealabil cotizase la doctorita).

De fapt, sincer, pe masura ce scriu, ma apuca asa o lehamite.....o sa ma opresc aici, oricum e inutil!


Ok, te cred si te inteleg.
Ai vrea totusi sa nu mai arunci cu vorbe catre ceilalti cum ca-si urmaresc "interesele personale" atunci cand isi exprima o opinie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Ulimele stiri le-ati auzit?


Ponta i-a scris lui Barroso: un mesaj prin care sa incurajati poporul roman sa-si exercite dreptul democratic de a vota la referendum ar fi foarte apreciat

****************

Bruxellesul il someaza pe Victor Ponta sa treaca la actiune. Viviane Reding: Noi ne uitam la fapte, nu la promisiuni, la legi, nu la scrisori

*************
Si asta e cea mai tare:

" EXCLUSIV Stenograme din bucataria de campanie. Cum folosesc liberalii presa si societatea civila
Din aceste sedinte rezulta cateva chestiuni relevante: unele televiziuni functioneaza la comanda. Politicienii comanda, ziaristii executa. Antena 3 este practic la dispozitia PNL. Dupa cum se exprima Fenechiu, "PC sa dea pe cineva de la Jurnalul National si Antena 3 care sa stea la Basescu" sau "Romania TV e problema PSD".

http://www.scribd.com/doc/101018742/document

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Si s-a plans lu ' nea jose ca traienica nu-i lasa pe ceilalti copii sa se joace cu el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

geoana catre Ponta:
domnule prim ministru, paste doriti?copy paste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

http://www.realitatea.net/referendum-2012-limba-romana-demisa-printr-un-banner-agramat_974728.html

Fotografia circula prin toata presa, in jud Prahova sunt multe asemenea afise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:


Este un banner "garantat Vanghelie".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

USL-ul nu are imaginatie si nici umor, oricat s-ar stradui... iti trebuie ceva in plus sa poti face o gluma...de fapt, cam de nivelul cantecului sunt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

http://www.youtube.com/watch?v=f-vGgKgzjz0

inca li se mai potriveste imaginea...chiar daca este alt text!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Ia auziti ce ipoteza s-a lansat: daca referendumul este invalidat, se revine la starea dinaintea lui, adica presedintele ramane suspendat si se va face un alt referendum.
Toate astea din partea celor care cica vor sa reinstaureze democratia in Romania


Asta ar fi prea de tot! Hai, nici chiar asa.... Ar fi culmea, ne invartim in cerc cu referendumurile astea, cheltuim la bani fara numar, fara numar....

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput