Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Se vehiculeaza o ipoteza, dupa parerea mea fantasmagorica, dar poti sa mai stii...
In rezumat, daca referendumul nu iese din diverse motive sa zicem administrative, canicula, lipsa de zane, criza de mititei, penurie de clovni, Parlamentul, cu o majoritate de doua treimi poate sa il acuze pe TB de inalta tradare si sa il demita. Inalta Curte de Casatie este cea care judeca acest act de inalta tradare. Asta ar cam explica plangerea penala, dar, dupa pareerea mea, ar fi cam prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Se vehiculeaza o ipoteza, dupa parerea mea fantasmagorica, dar poti sa mai stii...
In rezumat, daca referendumul nu iese din diverse motive sa zicem administrative, canicula, lipsa de zane, criza de mititei, penurie de clovni, Parlamentul, cu o majoritate de doua treimi poate sa il acuze pe TB de inalta tradare si sa il demita. Inalta Curte de Casatie este cea care judeca acest act de inalta tradare. Asta ar cam explica plangerea penala, dar, dupa pareerea mea, ar fi cam prea mult.


Este pasul urmator.
Din pacate nu-i chiar atat de fantasmagoric...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Se vehiculeaza o ipoteza, dupa parerea mea fantasmagorica, dar poti sa mai stii...
In rezumat, daca referendumul nu iese din diverse motive sa zicem administrative, canicula, lipsa de zane, criza de mititei, penurie de clovni, Parlamentul, cu o majoritate de doua treimi poate sa il acuze pe TB de inalta tradare si sa il demita. Inalta Curte de Casatie este cea care judeca acest act de inalta tradare. Asta ar cam explica plangerea penala, dar, dupa pareerea mea, ar fi cam prea mult.


Este pasul urmator.
Din pacate nu-i chiar atat de fantasmagoric...



Idem.
Situatia este atit de grava, au ajuns atit de departe, s-au bagat in cacao atit de tare, incit nu mai au cum sa dea inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Se vehiculeaza o ipoteza, dupa parerea mea fantasmagorica, dar poti sa mai stii...
In rezumat, daca referendumul nu iese din diverse motive sa zicem administrative, canicula, lipsa de zane, criza de mititei, penurie de clovni, Parlamentul, cu o majoritate de doua treimi poate sa il acuze pe TB de inalta tradare si sa il demita. Inalta Curte de Casatie este cea care judeca acest act de inalta tradare. Asta ar cam explica plangerea penala, dar, dupa pareerea mea, ar fi cam prea mult.


Este pasul urmator.
Din pacate nu-i chiar atat de fantasmagoric...



Eu cred ca se vor folosi de orice cale pentru a-si atinge scopul...inclusiv asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Se vehiculeaza o ipoteza, dupa parerea mea fantasmagorica, dar poti sa mai stii...
In rezumat, daca referendumul nu iese din diverse motive sa zicem administrative, canicula, lipsa de zane, criza de mititei, penurie de clovni, Parlamentul, cu o majoritate de doua treimi poate sa il acuze pe TB de inalta tradare si sa il demita. Inalta Curte de Casatie este cea care judeca acest act de inalta tradare. Asta ar cam explica plangerea penala, dar, dupa pareerea mea, ar fi cam prea mult.

Si atunci soluti e sa mergem la vot... sa iasa clar ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Din fericire, sunt doua solutii. Pana pe 29 iulie la 10 seara mai e timp de gandire...









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Liderii USL considera ca au gasit strategia prin care sa obtina numarul necesar de voturi pentru demiterea lui Traian Basescu: la tombolele pe care le organizeaza pentru participantii la referendum vor avea sanse de castig doar cei care voteaza de mai multe ori. „Cei care voteaza o singura data nu vor primi bilet pentru tombola”, a decretat Victor Ponta.

„Suntem fix in perioada concediilor, deci trebuie sa incurajam turismul electoral. Toti romanii trebuie sa stie ca mai multe voturi inseamna mai multe sanse de castig la tombolele noastre. Iar premiile de la tombola vor fi acordate doar daca Basescu este demis in urma referendumului”, l-a completat Crin Antonescu.

Liderii USL au gandit si o serie de masuri care sa faciliteze votul multiplu. Astfel, distanta dintre sectiile de votare nu trebuie sa fie mai mare de 100 de metri, astfel incat romanii sa nu piarda prea mult timp pe drum. De asemenea, fiecare sectie va avea un ghid, care ii va indruma pe votanti spre urmatoarea cea mai apropiata sectie de votare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Se vehiculeaza o ipoteza, dupa parerea mea fantasmagorica, dar poti sa mai stii...
In rezumat, daca referendumul nu iese din diverse motive sa zicem administrative, canicula, lipsa de zane, criza de mititei, penurie de clovni, Parlamentul, cu o majoritate de doua treimi poate sa il acuze pe TB de inalta tradare si sa il demita. Inalta Curte de Casatie este cea care judeca acest act de inalta tradare. Asta ar cam explica plangerea penala, dar, dupa pareerea mea, ar fi cam prea mult.

Nu-i chiar de ici de colo o acuzatie de inalta tradare...
Cred ca asta e doar o informatie nefondata.

Noi am decis sa NU mergem la vot. Pentru ca NU vrem sa validam sub nici o forma un Referendul pe care il consideram ilegal.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Liderii USL considera ca au gasit strategia prin care sa obtina numarul necesar de voturi pentru demiterea lui Traian Basescu: la tombolele pe care le organizeaza pentru participantii la referendum vor avea sanse de castig doar cei care voteaza de mai multe ori. „Cei care voteaza o singura data nu vor primi bilet pentru tombola”, a decretat Victor Ponta.

„Suntem fix in perioada concediilor, deci trebuie sa incurajam turismul electoral. Toti romanii trebuie sa stie ca mai multe voturi inseamna mai multe sanse de castig la tombolele noastre. Iar premiile de la tombola vor fi acordate doar daca Basescu este demis in urma referendumului”, l-a completat Crin Antonescu.

Liderii USL au gandit si o serie de masuri care sa faciliteze votul multiplu. Astfel, distanta dintre sectiile de votare nu trebuie sa fie mai mare de 100 de metri, astfel incat romanii sa nu piarda prea mult timp pe drum. De asemenea, fiecare sectie va avea un ghid, care ii va indruma pe votanti spre urmatoarea cea mai apropiata sectie de votare.


Asta sper ca e doar o gluma
Ca totusi nu-i cred chiar atat de dusi cu pluta sa declare public.
Sa o faca ...asta-i altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Si ca sa fie treaba oabla si campania romaneasca, Basescu l-a facut pe Crin aseara "paiata", iar Crin a replicat elegant spunand ca Basescu este "o epava politica dupa discurs si aspect" si ca "delireaza".

Gasiti 5 diferente:
1. Basescu este in campanie, Crin nu are voie dupa lege sa faca campanie
2. Basescu a facut declaratiile de la volan, la sediul de campanie, Crin le-a facut la Presedentie, la pupitrul de unde presedintii se adreseaza natiunii, cu sigla, steagurile si stema in decor
3. Basescu e marinar dovedit, Crin a condus "Revolutia bunului simt"

... va las pe voi sa gasiti 4 si 5

Asta este o mostra pentru cei care credeau ca inlocuindu-l pe Basescu cu Crin s-ar face vreun pas inainte in privinta limbajului si a tinutei.

Din pacate, nu.

Mergi la inceput