Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andas spune:

citat:
"Vreau s#259; v#259; imagina#355;i, face#355;i un efort, nu în emisiune c#259; e greu peste noapte. Trebuie s#259; intrii în pielea unui om politic cu mult#259; experien#355;#259;. Imagina#355;i-v#259; cum s-ar vedea România", a spus Traian B#259;sescu.

Reporterul i-a replicat oficialului c#259; nu va intra niciodat#259; în pielea unui politician. "O s#259; v#259; dezam#259;gesc. Nu voi încerca s#259; intru, niciodat#259;, în pielea unui politician cu experien#355;#259;.

"Da, e o dezamagire c#259; nu vre#355;i s#259; judeca#355;i", a replicat Traian B#259;sescu."

Era vorba despre Claudiu Pandaru de la Gandul.info
De ce l-a jignit? Culmea, este o persoana absolut decenta Claudiu Pandaru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui andas
De ce l-a jignit? Culmea, este o persoana absolut decenta Claudiu Pandaru.

Am ascultat interviul. Nu este absolut nicio jignire.
Ca fraza este scoasa din context pentru ca televiziunile sa titreze ce vor, e boala veche; la fel s-a facut si ieri, cand televiziunile titrau ca Basescu vrea lupte de strada, desi fraza intreaga spunea cu totul si cu totul altceva.

Antenele si Realitatile (in speta in cauza RomaniaTV) mai bine ar aplica tehnica plagiatului lui Ponta, reproducand integral, fara modificari sau deformari, textul initial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

bine zis capcaunul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:


Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Nu-mi vine sa cred ca dupa toate declaratiile si comunicatele de ieri tu inca te indoiesti de existenta listei.



Tu spuneai ca apare luni insusi Barroso in public sa specifice toate cele ca nu il crede Antonescu. Tu spuneai ca exista docoment. Singurule docomente sun MCV(care apare maine, dar vad ca sunt scurgeri si la nivel mai 'nalt nu doar la noi ) si scrisoarea lui Ponta catre CE cu cele 11 poncte.




Deci pina la urma mister Barroso a iesit in public si a sustinut ce avea de sustinut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andas spune:

A iesit public Barosso special pentru a spune ca nu il crede pe Antonescu? Sa nu exageram totusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

"Ministrul Ponta a reactionat imediat la solicitari si a fost de acord sa puna in aplicare toate recomandarile CE" Catrinik, ia auzi aici tot citat din master Barroso "Joia trecuta am avut o reuniune buna si in ultimile zile am discutat pentru a ajunge la un acord. Pentru aceasta tin sa ii recunosc meritele premeriului Ponta"

cu alte cuvinte, Traiane esti pe cont propriu. Dc tot am facut o furtuna intr-un pahar, iaca mai cer un raport pana la endul anului...fisura..blabla...ca deh, dc tot ne-am antepronuntat cu frau Merkela "pe surse"...Schimbare va fi dar doar la voi eventual, la referendum, noua ni igal cu cine tratam politichili evropeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

lucia, ar trebui sa citesti complet comunicatele astea.

Jose Manuel Barroso: "Evenimentele din ultima perioada ne-au zdruncinat încrederea. In ultimele trei saptamini, evenimentele din România au fost un motiv de ingrijorare pentru Comisie. Lupta politica nu poate fi o justificare pentru calcarea în picioare a principiilor democratice esentiale".

Raportul MCV: "Desi prezentul raport analizeaza ultimii cinci ani în ansamblu, controversele actuale reprezinta o amenintare grava la adresa progreselor realizate pina acum si ridica intrebari serioase in ceea ce priveste viitorul reformelor deja lansate"

Mark Grey, purtator de cuvint al Comisiei Europene: "Fara ultimele evenimente, e posibil sa fi avut un alt raport pe justitie. Am reusit sa scoatem in evidenta ce s-a realizat în ultimii cinci ani, dar rapoartele arata ca mecanismul trebuie sa continue. Trebuie sa revenim la sfirsitul anului din cauza evenimentelor importante din ultimele trei saptamini, care au facut necesara interventia Comisiei si a presedintelui ei".

Eu nu prea vad motive de bucurie aici pt Ponta & co, au stricat in 3 saptamini ce s-a facut bun in 5 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

"Ministrul Ponta a reactionat imediat la solicitari si a fost de acord sa puna in aplicare toate recomandarile CE" Catrinik, ia auzi aici tot citat din master Barroso "Joia trecuta am avut o reuniune buna si in ultimile zile am discutat pentru a ajunge la un acord. Pentru aceasta tin sa ii recunosc meritele premeriului Ponta"

cu alte cuvinte, Traiane esti pe cont propriu. Dc tot am facut o furtuna intr-un pahar, iaca mai cer un raport pana la endul anului...fisura..blabla...ca deh, dc tot ne-am antepronuntat cu frau Merkela "pe surse"...Schimbare va fi dar doar la voi eventual, la referendum, noua ni igal cu cine tratam politichili evropeni.

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Pe bune? Asta ai inteles tu? Sincer?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui andas

A iesit public Barosso special pentru a spune ca nu il crede pe Antonescu? Sa nu exageram totusi!


Bai fratilor, dar voi totusi credeti ca la ei acolo astia se tiganesc ca pe aici pe la noi?
Si ca de la o tribuna de pe la CE se vorbeste ca pe aici pe noi? Ca alde Ghise, Sova, Chiuariu?
Numai la noi un Chiuariu e in stare sa-l faca pe Barroso politruc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Turturica, crede-ma ca l-am ascultat live pe Barroso. Am avut si eu sansa sa fiu pe-acasa.
La ce furtuna s-a iscat inclusiv cu "promoul" la raportul MCV de pe 17...ii cred si eu ca o dau dupe visini. Insa nimeni nu cred ca il punea pe Barroso sa-i recunoasca, sa tina sa-i recunoasca meritili lui Ponta ori sa catalogheze intrevederea cu el ca fiind una buna. Asta era pt urechili lui Baselu'dc ma intrebi pe mine Drept pt care domnul cu peretele facut constitutii, probabil cam cate ar dori sa aive Romania si el implicit la dipozitie, cam spumega si catidicseste sa raspunza hilar si tardiv, de unde are avere si care-i treaba cu aura imaculata in ceea ce priveste trecutul lui paralel cu securistii. (BTW, eu as fi atenta cu flacara aia, sa nu o plimb pe langa constitutii )

Cat despre inspaimantatorul raport MCV am si eu o mica mica nedumerire. Se numeste raport de monitorizare, "drept ie"? (btw, statul de drept, democratie , nu includ justitia pt ca nici ei nu o fac, cu toate ca e un fel de nu sh ce democratie fara justitie pe masura, si care e "motiv" de out of Schengen dp meu dv de la daci si romani pana la colonizarea celei mai indepartate planete din sistem...erau conditii de aderare la UE, aderare care a fost facuta doar dupa o lunga si atenta tat monitorizare )
Citez tot pe dl Barroso: "peste 90 % dintre romani considera ca lipsurile din sistemul judiciar reprezinta o problema majora a statului" afirmatie care vine nainte de buza prapastiei vezi draga de acu, cea cu USL. Si ma intreb: monitorizarea mai e coser in prezent sau are Antonescu dreptate? Ca ma asteptam la o chestiune concreta, o cifra, ceva exact, un deget pus pe o buba mare, nu la un sondaj in randul populatiei romane despre cum vede ea justitia din Romanica
Stiu, raportul nu este = cu declaratia domnului, dar...

Mergi la inceput