Mergeti la referendum?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Hai mai, ca a prins coraj nasicul printisorului lui Paul de Romania si fratele nasicului de bebel marca Bercea Mondialu', acum ca s-a stabilit ca tre sa fim 9 milioane si prezenti: nu vrea sa castige ca un loser prin neprezentare, vrea un cal..pardon, un vot in plus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Acum m-am enervat. Au publicat lista sectiilor de votare din diaspora:

http://www.mae.ro/sites/default/files/file/userfiles/hcoc_2012/referendum_2012/lista_sectiilor_de_votare.pdf

In anii trecuti erau 25 de sectii de votare in SUA acum doar 4.
S-au tinut de cuvant si au redus numarul sectiilor de votare.
Asta ma face sa imi doresc si mai mult sa merg sa votez. Asa ca acum caut pe net bilete de avion.
Si voi trimite si o scrisoare la Consiliul Europei si la toti ceilalti in care le voi prezenta situatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Marius, jos palaria pentru cum gandesti.
Pentru cele care nu vreti sa mergeti la referendum eu va propun sa va mai ganditi.Haideti sa ne spunem cu totii parerea si sa vedem care sunt majoritari.V-ati putea bucura ca a castigat Basescu daca la referendum au votat impotriva lui 7 mil de oameni si totusi nu ar fi validat referendumul? Dar daca ati veni si voi si ar fi majoritari cei care se opun suspendarii macar se stie ca inca lumea il vrea si atunci OK.... mergem mai departe. Pana la urma e democratic....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Cum sa nu mergem la referendum?? Mergem...si-am gasit si-un clip fain(ca sa va mai destindeti)
http://www.youtube.com/watch?v=dIHYRRONwfg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Mai ales ca se pregatesc 2 zile de referendum, eventual se mai poate prelungi votarea ca poate ploua sau poate sunt 50 de grade sau....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Eu nu spun ca sigur nu votez,eu spun doar ca pentru mine personal e extrem de important sa nu pice basescu si sa ramana 3 luni tara pe mana usl-ului. In consecinta, voi alege daca sa merg sau nu la vot in 28, functie de situatia concreta din acel moment, mai exact daca votul meu va fi sau nu in avantajul lui basescu. Daca voi considera ca neprezentarea la vot e in avantajul ramanerii in functie, atunci nu voi vota, in acest caz particular pentru mine scopul scuza mijloacele, sau altfel spus totul e permis in dragoste si razboi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:


Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
.... pentru mine scopul scuza mijloacele, sau altfel spus totul e permis in dragoste si razboi.


Pentru tara e fix la fel, indiferent de mijloace, trebuie sa scapam de Basescu.
Asadar bravo lui Ponta si lui Antonescu ca au curaj sa striveasca tigva sarpelui!

Si eu voi merge la vot pe 29.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_ka

Acum m-am enervat. Au publicat lista sectiilor de votare din diaspora:

http://www.mae.ro/sites/default/files/file/userfiles/hcoc_2012/referendum_2012/lista_sectiilor_de_votare.pdf

In anii trecuti erau 25 de sectii de votare in SUA acum doar 4.
S-au tinut de cuvant si au redus numarul sectiilor de votare.
Asta ma face sa imi doresc si mai mult sa merg sa votez. Asa ca acum caut pe net bilete de avion.
Si voi trimite si o scrisoare la Consiliul Europei si la toti ceilalti in care le voi prezenta situatia.

lili_ka


Pai nu se plangeau PDLii ca e scump dom'le referendul, scump.
Iaca, s-a facut economie, s-a redus numarul sectiilor de votare din SUA. Nu e de bine...?
Eu trag mari sperante ca viteza de vot in Paris sa depaseasca anul asta recordul din 2009, sa se voteze o data la 1,5 secunde sa planga Usain Bolt de ciuda, n-ar fi tare???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora


Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
.... pentru mine scopul scuza mijloacele, sau altfel spus totul e permis in dragoste si razboi.


Pentru tara e fix la fel, indiferent de mijloace, trebuie sa scapam de Basescu.
Asadar bravo lui Ponta si lui Antonescu ca au curaj sa striveasca tigva sarpelui!



Stii care e diferenta intre mine si Ponta, Antonescu&Co? CA DE LA CER LA PAMANAT!
Daca eu aleg sa merg sau sa nu merg la vot, NU INCALC NICIO LEGE .
Ei ca sa il dea jos pe Basescu, au calcat toate legile in picioare.

Oricum, cu tine n-are sens sa ma mai contrazic, du-te si voteaza cu 2 maini suspendarea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui coracora


Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
.... pentru mine scopul scuza mijloacele, sau altfel spus totul e permis in dragoste si razboi.


Pentru tara e fix la fel, indiferent de mijloace, trebuie sa scapam de Basescu.
Asadar bravo lui Ponta si lui Antonescu ca au curaj sa striveasca tigva sarpelui!



Stii care e diferenta intre mine si Ponta, Antonescu&Co? CA DE LA CER LA PAMANAT!
Daca eu aleg sa merg sau sa nu merg la vot, NU INCALC NICIO LEGE .
Ei ca sa il dea jos pe Basescu, au calcat toate legile in picioare.

Oricum, cu tine n-are sens sa ma mai contrazic, du-te si voteaza cu 2 maini suspendarea .



asta pe principiul conform CCR: nu a incalcat grav Constitutia(aia pe care o are multiplicata in spate) incat sa fie propus la suspendare.

Va reamintesc: USL-ul a ajuns la guvernare pen ca s-a protestat in frig. Nu pt ca sunt ei cu dictai aura de sfintenie, ci pt ca exista un nr semnificativ de oameni care nu il mai vor pe Basescu PDL. Rezultatele de la locale tot asa spun.

Cora, chiar ma gandeam cine suporta(la trecut) cheltuielile la atata sectii de votare pe dincolo...

Mie imi suna mai frumos sa ni se atraga atentia ori sa dam explicatii UE. In schimb incep sa ma caut de suveranitate cand Guv Germaniei ne cere explicatii..o fi ea motorul economic al Europei, dar cand s-a angajat Romanica sa-i dea explicatii Germaniei? ori interpretacii PDL sunt atat de idioti incat confunda lucruri doar ca sa arate "ce spate si cate legimitate au ei".

Mergi la inceput