FIV Europa(55)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Balanta multumesc de raspuns Daca al doilea bebe va fi baietel, si vor fi sanatosi,nu va mai exista lucru sa il doresc pe lumea asta dar ce or fi, nu prea conteaza, doar stii, oricum vor fi cei mai iubiti copii din lume.
Duminica vom implini 14 saptamini si luni ma vad cu doctorita mea sa stabilim exact ce facem si cand. Cel mai probabil il vom face pe la 16 saptamini, pina in 17 maxim . Pina atunci imi termin si toata treaba la servici si voi intra in concediu de risc maternal. Tu ai facut cerclajul cu anestezie toatala sau locala?
Cand ai timp, sa ne mai povestesti despre baietei tai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adriana, eu am facut cerclajul cu anestezie generala.

baieteii mei...mi se pare f greu cu ei, tocmai pt faptul ca sunt doi. poate ma plang cam mult, dar chiar mi se pare greu cu doi deodata.
eric este mai sensibil in general si face colici mai des, de aceea il luam mult in brate. marc cred ca este un pic gelos si plange mai des ca inainte - daca il luam in brate tace brusc, ceea ce ne face sa credem ca este gelos ca nu il luam asa des in brate si gaseste o cale sa rezolve problema.
de maine sotul se intoarce la lucru si raman singura cu ei. din pacate nu am gasit o bona ok - doar oportuniste si lenese pana la momentul asta.
o sa fie funny cand or sa inceapa sa planga in acelasi timp , eu fiind sigura cu ei. au niste claxoaneeeee amandoi... de cred ca stie tot cartierul cand sunt treji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

felicitari balanta pentru nastere si pentru cele 2 minuni . sa va traiasca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

balanta,
stiu ca am intarziat cu felicitarile,mai ales ca ai nascut in 10 iulie.....ma bucur de bucuria ta,de cele 2 minuni ale tale.......am urmarit cu interes evolutia voastra si stiu ca "te-ai ales"cu 2 minuni............

asa ca, putere,sa treaca perioada de colici sa poti respira usurata.....in rest ,te inteleg,eu am acasa un baietel care nu a dormit o noapte pana la 11 luni,dar a trecut,....si de asemenea stiu ce inseamna sa cauti o bona in care sa ai incredere ca face bine ceea ce ar trebui sa faca.......am ajuns la concluzia ca in tara asta nu mai vrea nimeni sa munceasca......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

gabriela, multumesc si iti doresc din suflet sa devii mama.

bonsai, multumesc de mesaj.
faza cu bonele ma seaca. pur si simplu nu gasesc pe nimeni serios. am incercat si prin agentii si situatia e aceeasi.
pana acum radeam de cele care isi iau bone filipineze (adica mi se parea un moft), dar acum mi se pare solutia ideala. doar ca nah, costa taxa agentiei vreo 3000 de dolari ca sa ti-o aduca si trebuie sa o tii permanent in casa.
am inteles ca sunt f f muncitoare, serioase si discrete si nici nu este exagerat salariul lor: 4-500 de dolari pe luna. si iti fac tot in casa, nu se ocupa doar de copil/copii.
unele din putorile autohtone de care am dat eu, strambau din nas cand le spuneam ca trebuie sa schimbe si pampersi... sau sa curete niste biberoane...
vorba ta, oamenii astia de pe la noi nu vor sa munceasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Buna fetelor!

Eu incerc de 15 ani sa am un dar n-am reusit pana acum. Banuiesc ca e o cauza imunologica si mi-a recomandat cineva pe dr. Sylke Reichel Fentz de la laboratorul Synlab din Eppelheim Germania. I-am scris un e-mail cu istoricul meu medical dar acum nu inteleg mare lucru din raspunsul pe care mi l-a trimis, pentru ca este in germana.

Daca stie cineva detalii despre acest doctor sau stie germana si ma poate ajuta cu traducerea din germana a unui scurt raspuns va rog sa imi scrie un PM sau e-mail.

Va multumesc anticipat si va doresc sa va vedeti visurile implinite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella27 spune:

Buna fetelor ! Ma puteti ajuta si pe mine va rog mult cu nume si adrese de email (pe mesaj privat ) ale unor medici cunoscuti din europa care raspund la mesaje adresate pe e-mail? Adica nu pot sa ma duc la clinicile alea asa , daca nu imi spune si mie un medic de acolo dupa ce imi vede istoricul medical ca este cazul sa vin. Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Hello!
Este cam liniste pe aici in ultima vreme

@marrina: poti īncerca sa traduci cu google translate sau revino la medic si spune-i ca nu intelegi germana. Stiu ca sunt fete care stiu germana, insa daca nu ai primit un raspuns pana acum... Pe acest subiect ma refer
@mihaela27: pe prima pagina se gasesc date de contact ale multor clinici din Europa. Poti scrie pe adresele de contact ale clinicilor. Nu cred ca vei primi adresele directe ale doctorilor. Pregatesti un email unde sa prezinti un istoric (unele clinici vor trimite formulare sa fie completate). Am vazut ca primul link nu prea fuctioneaza, asa ca īti pot da o adresa, care oricum se gaseste pe site-ul lor: office@kinderwunschzentrum.at. Daca vrei sa scrii in Turcia, ai pe prima pagina adresa Lilianei, careia ii poti scrie povestea in romāna
Daca mai doresti alte info sau se ne povestesti despre tine, te rog sa ne scrii si poate e cineva pe faza si īti va raspunde

Succes amandurora!


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

am "reparat" primul link de pe prima pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Balanta


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput