FIV Europa(55)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaella27 spune:

Multumesc mult pentru rapsuns Nanne! Succes tuturor fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

balantaaaaaa din-dong! Doamna! Sunteti pe acasa?
Buna dimineata, la Mos Ajun, ca maine-i Craciunul!!!!

Craciun fericit, minunata mama de putulici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

aristico, suntem prin zona , multumim!
bb-ii au aproape 6 luni si nu realizez cand a zburat timpul. acum profit ca e sotul in concediu, asa ca sta aproape toata ziua cu bb-ii. se minuneaza cum ma descurc singura cu ei cand e el la job - i se pare f solicitant.
la multi ani, sa fii sanatoasa si sa iti implinesti in 2013 cel mai mare vis .

in alta ordine de idei, imi pare tare rau ca topicul asta a cam disparut, in sensul ca este cam inactiv. ma rog, toata sectiunea asta a forumului (cu FIVul) nu mai e ce a fost odata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

balanta lasa ca-i bine sa nu mai fie activitate la topicurile de fiv-uri: poate se mai gravidesc fetele si natural, prin "iubire patimasa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndrewD spune:

Buna ziua.


Va rog sa ma lamuriti si pe mine din experienta dvs.

La clinicile fiv din Austria, Ungaria sau Germania se ocupa si de histeroscopie, colposcopie si laparoscopie, sau acolo trebuie mers doar pentru IA sau FIV ? Adica se ocupa si de diagnosticare atunci cand nu e clara cauza infertilitatii sau pentru asta sunt alte clinici ?



Va rog sa-mi spuneti si cam ce preturi ati intalnit pe acolo la aceste proceduri.


Mentionez ca in Romania am risipit 2,5 ani (am ajuns la 38 de ani) deoarece nimeni nu s-a obosit sa faca o verificare completa a starii uterului dupa un chiuretaj abraziv soldat cu o sinechie pe care n-au descoperit-o 1,5 ani deoarece n-au considerat necesar sa verifice starea uterului dupa interventie. Chiar si dupa interventie tot n-au considerat util sa verifice daca sinechia s-a refacut desi au trecut 10 luni de atunci. De analize hormonale nu mai vorbesc...le-am aflat de pe net...explicatia lor fiind invariabil aceeasi: e putin probabil sa fie cutare cauza asa ca nu verificam dar sa ramanem optimisti...

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Andrew, pot sa-ti spun putin din experienta mea: am 3 Fiv-uri la activ primul in Ungaria, al doilea la Viena si al 3-lea la Sibiu. La clinica din Viena am fost cel mai minutios consultata - analize hormonale, infectioase, HSG, spermograme, etc- aici mi-au cerut prima data histeroscopie , nu mi-au cerut insa niciodata laparoscopie- mie mi-au sugerat sa fac interventia in Romania pt. ca in Austria costurile sunt mari ( de fapt ei nici nu faceau astfel de interventii la clinica de FIV, te trimiteau la alte clinici). Am facut pana la urma histeroscopia la Bucuresti cu Dr. Poiana.
Acum trebuie sa o fac din nou, deoarece anul trecut am avut o sarcina oprita in evolutie urmata de chiuretaj.Mi-e frica sa nu fi fost afectat uterul. De data aceasta voi face histeroscopia la Sibiu, pt. ca acolo am facut si voi face FIV. Insa de doua luni incerc sa ma programez si nu prea reusesc sa ma pliez pe progranmul medicului.
Din pacate si eu am facut o gramada de analize si investigatii dupa studiu personal pe internet. ca multe alte fete de pe acest forum. va doresc sa reusiti cat de repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

buna tuturor!cam liniste pe aici!nu prea vad focuri prea multe,,,oricum eu va doresc cat mai curand sa vi se indeplineasca visul de afi mamici!Am intrat sa va anut ca o prietena care nu sa logat dar sunt sigura ca intrat ca vizitator a reusit la Viena la wunschbaby cu Dnu Prof.fiv 1 Aavut transfer de doi embrioni si nu mai unul mai puternic a reusit,are o sarcina deja de 18 saptam,,,si este f fericita,,,ceea ce va doresc si voua,,,Doamne Ajuta!!!

Noi neam facut mari,Florinel are 2 ani si doua luni si deja face nebunii multe.este un copil minunat,si nu exista zi sa nu multumesc Domnului Isus si Maici Domnului pt minunea care nea trimiso si fetelor cu mare suflet de pe acest forum care mau ajutat enorm de mult

Mergi la inceput